Güncel

Ethereum Günlük İşlem Hacminde Dünya 1.si

Piyasa değeri açısından dünyanın en değerli ikinci kripto parası olan Ethereum(ETH) son günlerde Bitcoin’den daha da popüler bir yatırım aracı haline gelmiş durumda. Zira son 24 saatte yüzde 10’luk bir artış gösteren Ethereum 1340 seviyelerine geldi. Bu artışın temel nedeni de Ethereum’un günlük işlem hacminde dünya 1.si olması.

Verilere bakıldığı zaman açık ara dünyanın en değerli kripto parası konumunda bulunan Bitcoin’in günlük 9 milyar dolarlık işlem hacminin olduğunu görüyoruz. Değeri Bitcoin’e kıyasla oldukça düşük olan Ethereum’un ise 12 milyar dolar kademesini aşmış durumda. Buda ETH’yi dünyanın en popüler kripto parası yapmak için yeterli.

Ethereum Günlük İşlem Hacminde Dünya 1.si
Ethereum Günlük İşlem Hacminde Dünya 1.si

Son 1 Haftada % 20 Kazandırdı

ETH’nin bu kadar fazla işlem görmesi değer artımı konusunda da Bitcoin’in önüne geçmesine yol açtı. Son bir haftada Bitcoin yatırımcısı yüzde 2 kazandırırken ETH’nin değeri ise yüzde 20 arttı.

ETH’nin bu kadar hzılı değerlenmesinin ve işlem hacmini arttırmasının temel nedeni Ethereum 2.0’ın resmi olarak piyasaya sürülmesi ve buna ek olarak kurumsallaşmayı benimsemesi gösteriliyor. Ayrıca dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi  Grayscale ETH varlığını 2,9 milyon seviyelerine çıkarmış bulunuyor.

Büyük şirketlerin ETH’ye olan ilgisinin artması kripto para biriminin anormal şekilde artmasına yol açıyor. Zira orta uzun vadede bakıldığı zaman en popüler 3 kripto para arasında en çok yükselişi ETH gösterdi.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu