FPS

Euro Truck Simulator 3 Çıkıyor Mu?

Euro Truck Simulator 3 oyunu yakında çıkıyor iddiaları atıldı.  SCS Software yapım şirketi 1977 yılında Çekya’da ilk temellerini attı. O günden bugüne oyun sevenlerin dikkatini çeken içeriklere imza atıyor. Şirket’in en bilinen oyunu olan Euro Truck Simulator serisi oldu. Sadece şirketin değil simülasyon oyunu denince de akla gelen ilk oyun oluyor.

Euro Truck Simulator 3 Çıkıyor Mu?
Euro Truck Simulator 3 Çıkıyor Mu?

Oyunun bu kadar çok sevilmesinin sebeplerinden biri oyun mantığının basit olmasıydı. Bir tır firması açıyorsunuz ve gerçek hayattaki gibi bu firmayı geliştirmeye çalışıyorsunuz. Tabi bunları yaparken bir kaç tüyoya ihtiyacınız olabiliyor. Bu tüyoları öğrendikten sonra oyundan daha çok zevk almaya başlıyorsunuz. Euro Truck Simulator 2 oyunu 2012 yılında çıkmasına rağmen hala popülaritesini hala koruyor. Hatta gün geçtikçe daha çok oyuncuya ulaşıyor. Bu yüzden SCS Software yapım şirketi yeni bir seri işine girmek istemiyor.

SCS Software Euro Truck Simulator 3 Oyununu Neden Çıkarmak İstemiyor?

Yapım şirketi Euro Truck Simulator oyununa çok büyük yatırımlar yaptı. Bu yatırımlar daha çok kullanıcı çekmesine sebep olsa da oyunun sevenlerini üzdü. Çünkü serinin ikinci oyununa yapılan yatırım aslında oyunun 3. çıkmayacağı anlamına geliyor. Oyun şirketi sadece bu sebepten dolayı değil;

SCS Software Euro Truck Simulator 3 Oyununu Neden Çıkarmak İstemiyor?
SCS Software Euro Truck Simulator 3 Oyununu Neden Çıkarmak İstemiyor?
  • Steam Atölye desteği ile Euro Truck Simulator 2 oyununu hala geliştirebiliyor.
  • Her geçen gün oyuncu sayısında artış yaşanıyor. Bu kitleyi kaybet istenmiyor.
  • Resmi yamalara ve DLC’lerle her zaman güncellemeye açık olması.
  • Euro Truck Simulator 2 oyunun oynanış bakımından yeterli görünmesi.
  • Hali hazır da Euro Truck Simulator 2 oyunu için yapılan anlaşmaların aktif olmasından dolayı yeni bir seri hazırlamayı düşünmüyor.

Yapım şirketleri bu sebeplerden dolayı yeni bir oyun çıkarmak istemiyor. Eğer oyuncular tarafından yeterli baskı gelirse fikirlerin bir anda değişebileceği iddia ediliyor. Hem oyuncular hem de yapım şirketi serinin ikinci oyunundan memnun fakat oyuncular Euro Truck Simulator oyunun yeni serisini de görmek istiyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu