Oyun

Everest Dağı 1/1 Ölçek ile Modellenip Tırmanıldı

Minecraft, piksel piksel grafikleri ile birçok oyun sever için cazip bir seçenek olmadığı ortada. Ancak yaratıcılığını göstermek isteyen oyuncular için muhteşem imkânlar sağlıyor. Bir Twitch yayıncısı, dünyanın en yüksek Dağı olan Everest’in Minecraft’ta birebir ölçekli modelini yaparak, oyunun sunduğu bütün imkânları en iyi şekilde gösterdi.

Everest Dağı 1/1 Ölçek İle Modellenip Tırmanıldı
Everest Dağı 1/1 Ölçek İle Modellenip Tırmanıldı

Tırmanması haftalarca süren, Everest Dağı 1/1 ölçek ile G0ularte isimli bir Twitch yayıncısı tarafından,  modellemek için Build The Earth mod sitesinden yardım aldı. Ayrıca Open Cubic Chunks ve Terra 1 to 1 modları da Minecraft’a Everest Dağı’nı taşımak için kullanılan bir diğer modlar oldu.

Artık Everest Dağı’na Kısa Sürede Tırmanılabilir

Everest Dağı 1/1 ölçekte oluşturulması ile beraber izleyiciler G0ularte’ye tek bir soru sormaya başladılar; Ne kadar sürede çıkılabilir? Yukarıda da söylediğimiz gibi gerçek hayatta Everest’e tırmanmak haftalar sürüyor. Fakat Minecraft’ta olumsuz hava koşulları ve tırmanılamaz uçurumlar bulunmadığı için G0ularte, 4 saat gibi bir zaman içinde Everest’in zirvesine ulaşmayı mümkün kılıyor.

Artık Everest Dağı'na Kısa Sürede Tırmanılabilir
Artık Everest Dağı’na Kısa Sürede Tırmanılabilir

Modlar, Minecraft oyuncularının yeteneklerini fazlası ile artırıyor. Geçtiğimiz zamanlar da Minecraft oyuncuları, oynanabilir bir Avrupa haritası da oluşturmuşlardı. Yakında Minecraft’ta tüm dünyanın 1:1 modelini görmek hiç de şaşırtıcı olmayacak gibi görünüyor. G0ularte’nin Everest Dağı 1:1 modelleyip tırmandığı yayınının tekrarına ulaşmak için tıklayın.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu