K-Pop

EXO Baekhyun, Hipotiroidi Nedeniyle Aktif Görev Yapamayacağını Açıkladı

Daha önce Dispatch tarafından EXO Baekhyun’un hipotiroidizmden muzdarip olduğu ve bu nedenle askerliğini aktif görev yerine kamu hizmeti görevlisi olarak yapacağı açıklandı. Askerlik hizmeti söz konusu olduğunda Güney Kore halkı aktif göreve daha çok değer verdiği için EXO’nun yetenekli üyesi eleştirel tepkilerle karşı karşıya kaldı. Pek çok hayran özel tıbbi bilgilerin kamuya açıklanmasının uygun olup olmadığını sorgularken, Baekhyun gerçekleri açıklamak için adım attı.

exo baekhyun
BAEKHYUN

EXO Baekhyun, bunu hayranlarının ve merak edenlerin yararına açıklamak istediğini söyledi: “Şimdiye kadar tıbbi durumumdan hiç bahsetmememe rağmen şu an açıklamam gerektiğine karar verdim. Çünkü neden sosyal hizmet çalışanı olarak hizmet ettiğimi soracak EXO-L’ler gibi birçok insan var. Bu durumu merak eden ve özel bir tedavi olup olmadığını soran birçok insan olacaktı. Bunu açıklamam gerektiğini düşündüğümde, neyse ki Dispatch bunu sordu ve ben de onlara cevap verdim!”

EXO Baekhyun Tıbbi Durumunu Kamuya Yansıtmak İstemedi

EXO Baekhyun, hayatta mutlu ve pozitif kalmaya devam edeceğini ve hayranlarının da onun için çok fazla endişelenmeyerek hayata pozitif bakmalarını söyledi. Henüz 20 yaşında olduğu zamanlarda hipotiroid hastalığına rağmen nasıl çıkışına devam etme kararı aldığını da dokunaklı bir şekilde açıkladı:

“Şimdiye kadar tıbbi durumumu açıklamamın nedeni bana karşı bir önyargı oluşabileceği ya da zor bir dönemden geçtiğimde bunun hastalığımla ilişkilendirilebileceği veya bazen ruh halim biraz düşük olduğunda bunun nedenini hayranlarımızın hastalığımdan sanabilecek olmasıydı. EXO ile ilk çıkışım hipotiroidizm hastalığım nedeniyle neredeyse iptal ediliyordu.

EXO Baekhyun’un henüz daha 20 yaşındayken tereddüt etmeden, büyük kararlılıkla ‘Bayılsam, hatta sahnede ölsem bile çıkış yapmak istiyorum.” dediğini hatırladığımda aslında birçok zor gün geçirdim. Genç Baekhyun’un etkileyici, belki de garip ama inanılmaz bir kalbin göstergesi olarak böyle bir söz verdiğini düşünüyorum.

Verdiğim bu sözü kendime saklamak istedim. Zor zamanlar yaşamamın yanı sıra tıbbi durumu unuttuğum çok keyifli ve mutlu anlar da yaşadım ve bunu açık hâle getirmek istemedim. Gelecekte de mutlu olmaya devam etmek istiyorum. Çünkü tahmin ettiğinizden daha güçlü ve enerji ile dolup taşan birisiyim!!! Lütfen çok endişelenmeyin ve gelecekte yüzüm şişse ya da başka bir şey olsa bile, umarım sevimli olduğunu düşünürsünüz!!!!!!!! > <” –EXO Baekhyun

exo baekhyun
Baekhyun Gerçekten Hayranlarına Çok Değer Veriyor ^^

Baekhyun’un, hem hayranlarına hem de mesleğine olan sevgisi ve saygısı ile herkesin gönlünü kazandığına eminiz. Ona ordudaki zamanları için en iyi dileklerimizi sunuyoruz ve her zaman sağlıklı kalmasını umuyoruz!

Kaynak
EXO’s Baekhyun Reveals He Personally Disclosed His Medical Condition To Dispatch For A Touching Reason

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu