K-Pop

EXO Ko Ko Bop ile 300 Milyon Görüntülenmeyi Aştı

K-pop dünyasının erkek gruplarından EXO Ko Ko Bop ile YouTube’da yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Grubun 2017 hit parçası Ko Ko Bop YouTube platformu üzerinde 300 milyon görüntülenmeyi geçti. Suho, Xiumin, Baekhyun, Chen, DO, Chanyeol, Kai ve Sehun 18 Temmuz 2017 tarihinde yayınladıkları müzik videosundan 3 yıl 7 ay 9 gün sonra söz konusu başarıyı elde etti.

EXO Ko Ko Bop
EXO Ko Ko Bop 300 Milyon Görüntülenmeye Ulaştı

EXO Ko Ko Bop Tek Başarı Değil!

EXO’nun etkileyici çevrimiçi izlenme sayısına ulaşan tek müzik videosu Ko Ko Bop değil. Grubun dönüm noktasına ulaşan diğer müzik videoları; Monster ve Love Shot oldu. Love Shot isimli parça da 13 Aralık 2018 tarihinde piyasaya sürülmesinin ardından bir yıl sekiz ay sonra söz konusu başarıyı elde etti. Aynı zamanda grubun beşinci albümü Love Shot’ın başlık parçasıdır.

EXO Ko Ko Bop

Ek olarak grupla ilgili çıkan haberler arasında Chanyeol’un askerlik tarihi doğrulandı. Grubun üyelerinden Chanyeol, zorunlu askerlik görevine 29 Mart 2021 tarihinde başlayacak. Ayrıca Chanyeol, EXO’nun askere alınan beşinci üyesi olacak. Daha önce Xiumin ve Do askerlik görevlerini tamamladı. Suho ve Chen ise halen askerlik görevlerini yerine getiriyor.

Kaynak
HELLOKPOP

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu