Exxen

Exxen de Tosuncuk Belgeseli

Çiftlikbank, Türkiye’de en büyük dolandırıcılık skandallarından bir tanesi olarak tarihe geçti. Bu skandalın arkasında bulunan isim Mehmet Aydın’ın hikâyesi ve büyük vurgunun yaratmış olduğu etki Exxen’de Tosuncuk Belgeseli olarak karşımıza çıktı.

Çiftlikbank vurgunu ile birlikte 1 milyar 139 milyon 972 bin Türk Lirası vurgun yaparak kaçan tosuncuk, Türkiye’nin bu zamana kadar ki en büyük dolandırıcılık skandalları arasında yer aldı. Uzun bir süre gündemden düşmeyen ve şu an yurt dışında Interpol tarafından aranan Mehmet Aydın, yeni dijital platform olan Exxen de tosuncuk belgesele dönüştürüldü.

Exxen de Tosuncuk Belgeseli
Exxen de Tosuncuk Belgeseli


Farklı dizi ve belgeseller ile karşımıza çıkan dijital platform Exxen, Tosuncuk belgeseli ile birden fazla bilgiyi topluyor. 140journos tarafından ele alınmış olan belgeselde Mehmet Aydın’ın Çiftlikbank vurgununa nasıl başlamış olduğu ve yaptığı büyük dolandırıcılığı nasıl yürüttüğü ele alınmış. Ülkemizin bugüne kadar en büyük dolandırıcılık skandallarından biri olarak tarihe geçen Çiftlikbank ve tosuncuk ile ilgili belgeseli Exxen’de izleyebilirsiniz.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu