Güncel

Exxen’in Konsol Logosunun asdasd Olarak Bırakıldığı İddia Edildi

Acun Ilıcalı’nın 1 ocak itibari ile yayın hayatına başlayan dijital yayın platformu Exxen tanıtıldığı günden bu yana eleştiri oklarının hedefi konumunda bulunuyor. Tanıtıldığında Youtuberlar’ı bünyesine katarak eleştiri alan Exxen şu anda içeriklerin yetersizliği vb konularda eleştiri toplumaya devam ediyor.

Tepki toplayan bir diğer ayrıntı ise Android uygulamasının olmamasının yanında TV’ye bağlanamama sorunu. Son bulunan hata ise Exxen’in konsol logosunun asdasd olarak bırakılması oldu.

Exxen'in Konsol Logosunun asdasd Olarak Bırakıldığı İddia Edildi.
Exxen’in Konsol Logosunun asdasd Olarak Bırakıldığı İddia Edildi.

Exxen’in Kodları Arasında asdasd Konsol Logu Bulundu

Hack4Security ismini kullanan bir Instagram hesabı yaptığı paylaşım ile birlikte  900 milyon TL bütçe ile oluşturulan Exxen dijital platformunun içinde ‘asdasd’ konsol logu bırakıldığı görüldü” ifadelerini kullandı. Instagram hesabı yapılan paylaşıma ek olarak bu tür hataların yazılım sektöründe olabilecek hatalar olduğunu fakat bu kadar yüksek bütçeli bir projenin incelenmemesinin eleştirilebilir bir sıkıntı olduğunu söylediler.

Exxen'in Konsol Logosunun asdasd Olarak Bırakıldığı İddia Edildi.
Exxen’in Konsol Logosunun asdasd Olarak Bırakıldığı İddia Edildi.

Peki “konsol log” nedir? konsol log web tarayıcılarında kullanılan bir yazılım dili olan JavaScript’in bir fonksiyondur. Her türlü değişkeni yazabilmek için kullanılır. Bu kodlarda asdasd ifadesini kullanmak gözden kaçabilecek bir hata olsa da bu kadar yüksek bütçeli bir yapımda olmaması gereken bir şey.

900 Milyon Sadece İçeriğe Mi Harcandı

Exxen’in maliyetinin 900 milyon olduğu açıklanmıştı. Bunun nereye harcanacağı ile ilgili bir açıklama ise yapılmamıştı. Yaşanan sorunlara bakacak olursak sadece içeriğe harcandığını söyleyebiliriz. Kendinden beklentisi bu kadar yüksek olan bir yapımın bu denli eleştirilmesi ve tepki toplaması acaba bütçenin bir kısmı da site yapımında mı kullanılsaydı sorusunu akla getiriyor.

Teknoloji ile ilgili daha fazla habere ulaşmak için Teknotomy güncel adresini takipte kalın.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu