GüncelFırsatlar

Exxen’in Maliyeti 900 Milyon TL

Şelale Kadak’ın YouTube kanalında yayınlanan Doğruluk mu Cesaret mi? İsimli programına konuk olan ünlü TV yapımcısı Acun Ilıcalı, 2021 yılının başlarında yayın hayatına başlaması söz konusu olan dijital yayın platformu Exxen hakkında çarpıcı demeçlerde bulundu. 

Exxen’de toplam 1.500 kişilik bir ekibe sahip olduğunu açıklayan Acun Ilıcalı“Çok güzel bir platform kuruyoruz. Hemen hemen üç aydır günde 10 saat toplantı yapıyoruz, sabahlara kadar bu işe kafa patlatıyoruz. Çok önemli isimler tekliflerimizi kabul ettiler. Bütün Türkiye’nin buluşacağı bir platform kurma amacındayım. Çok önemli isimler var, daha yenileri de eklenecek.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Exxenin Maliyeti 900 Milyon TL
Exxenin Maliyeti 900 Milyon TL

Exxen’de İki Farklı Abonelik Seçeneği Olacak

Her hangi bir içeriğin Exxen platformunda yayınlanması ile televizyonda yayınlanması arasındaki farklara değinen Acun Ilıcalı“Saatte 12 dakika reklam süresi olduğu için kanallar belli bir formatta olmak zorunda. Durum böyle olunca her yeteneğin herhangi bir kanalda program yapma şansı yok. TV’de tek proje olması şart ve bunun yanında seyircinin tamamının seyretme ihtimali yüksek program olmak zorunda. Exxen’de % 5 etkilense bile yayınlayabiliriz. dedi.

Exxen platformunun fiyatlandırma politikası ve Exxen’de yer alacak içeriklerin yıllık bütçesi hakkında da açıklamalarda bulunan Acun Ilıcalı“Hedefim iki versiyon yapmak. Biri reklamlı, biri reklamsız olacak. Reklamlı olanda iyi bir indirim olacak. Bizim içeriğimizin bedava olma şansı yok. Şu anda platformdaki mevcut içeriğin değeri yıllık 900 milyon TL civarında. Exxenin maliyeti 900 milyon TL olduğu için ‘bunu gel bedava seyret’ deme şansımız yok. ‘Exxen’in ücretini Türkiye’de herkes ödeyebilecek.” ifadelerini kullanarak Exxenin maliyetini de açıklamış oldu.

Exxenin Maliyeti 900 Milyon TL
Exxenin Maliyeti 900 Milyon TL

Discovery bünyesindeki 7 kanalın içeriklerini bir araya getirecek dijital yayın platformu Discovery+ da kısa zaman önce biri reklamlı biri reklamsız olmak üzere iki tane ayrı abonelik seçeneği duyurmuştu. Discovery+, reklamlı abonelik tercihinde 4,99 dolar; reklamsız abonelik tercihinde ise 6,99 dolar aylık abonelik ücretine sahipti. Buradan yorum yapacak olursak Exxen’in de özellikle reklamlı abonelik seçeneğinde uygun bir abonelik fiyatı belirleyip geniş kitleleri kendisine abone yapması son derece muhtemel.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu