ExxenGüncel

Exxen’in Ücreti Netlik Kazandı Mı?

Televizyon izlenmeleri geçtiğimiz yıllara göre büyük bir düşüş yaşadı. İzlenmelerin düşmesiyle birlikte Türk Televizyon tarihinin önde gelen isimlerinden Acun Ilıcalı, önemli bir karar aldı. Acun Ilıcalı popülaritesi artan dijital platform sektörüne yatırım yapmaya karar verdi ve Exxen platformunu kurdu. Acun Ilıcalı kurduğu platform ile ülkemizdeki kullanıcılara yerli ve özgün içerikleri sunmayı hedefliyor. Bu yüzden ülkemizde herkes tarafından sevilen isimlerle anlaşıyor. Anlaşılan isimlerin daha çok Youtuber olması ayrıca dikkat çekiyor.

Exxen'in Ücreti Belli Oldu
Exxen’in Ücreti Belli Oldu

Acun Ilıcalı platforma büyük yatırım yaptığını ve bu yüzden ücretsiz olmasının zor olduğu açıklamıştı. Exxen’in maliyeti insanları şaşırtan bir rakam olmuştu.

Exxen’in Sunmayı Planladığı Paketler Nelerdir?

  • Youtube Paketi
  • Netflix Paketi

Yayın hayatına sayılı günler kalan platformun ücret konusu hala tartışılıyor. Kullanıcıların dikkatini çekecek paketler sunmak isteyen Acun Ilıcalı’nın düşündüğü paketler Youtube paketi ve Netflix paketi olduğu iddia ediliyor.

Youtube Paketi:

Youtube paketi Acun Ilıcalı’nın ilk başlardan beri düşündüğü paket. Çünkü bu pakette hem reklam geliri hem de kullanıcılar tarafından sağlanan gelir ile Exxen’in maliyetini karşılayacağını düşünüyor. Yayın esnasında bazı bölümler de 7 saniyelik reklam videoları izlemek zorunda kalıyorsunuz. Bu paket için Exxen’in ücreti 10 TL gibi bir fiyat planlanıyor.

Exxen'in Sunmayı Planladığı Youtube Paketi
Exxen’in Sunmayı Planladığı Youtube Paketi

Netflix Paketi:

Tıpkı Netflix‘teki gibi kullanıcılar izledikleri içerikleri ara vermeden izleyebiliyor. Bu paket için Exxen’in ücreti 20-30 TL bandında olması planlanıyor. Acun Ilıcalı Prime Video gibi bu paketin yanında kullanıcılara ek fırsatlar sunmayı planlıyor. Ek fırsatlar konusunda kararsız kalan Acun Ilıcalı, platform yayın hayatına başlamadan ek fırsatlar konusunu halletmek istiyor.

Exxen'in Sunmayı Planladığı Netflix Paketi
Exxen’in Sunmayı Planladığı Netflix Paketi

Exxen’in rakipleri çok sağlam ve ülkedeki pazar payını kaybetmemek için yeni stratejiler planlayan rakipler Exxen’in nasıl bir strateji izleyeceğini merak ediyor. Acun Ilıcalı özgün içerikleri cüzi miktarlarla sunarak kullanıcıların dikkatini çekebileceğini düşünüyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu