Gain

Exxen’in Yeni Rakibi Gain TV

Gain TV 30 Aralık tarihinde yayın hayatına başlıyor. Acun Ilıcalı yeni platformunun hizmet vermesine sayılı günler kaldı. Türkiye’nin dijital platformu sloganı ile yola çıkan Acun Ilıcalı, yeni platformu için çoğu ünlü kişi ile anlaştı. Acun Ilıcalı yayın hayatına sayılı günler kala platformu için oluşturduğu içerikleri tek tek paylaşıyor. Paylaşılan projeler sosyal medya da gündem oluyor. Bazıları olumlu karşılanırken bazıları olumsuz tepkilere yol açtı. Sosyal medya da en çok ilgi çeken proje ise Tolgshow oldu. Tolga Çevik çok sayıda olumlu mesaj aldığını ve bundan mutlu olduğunu belirtti.

Acun Ilıcalı’nın yeni formatı Exxen hakkında her şey belli oldu. Exxen’in ücreti, yayın programı ve hangi ülkelerde yayınlanacağı gibi kullanıcıların dikkatini çekecek konular belli oldu.

Exxen'in Yeni Rakibi Gain
Exxen’in Yeni Rakibi Gain

Exxen yerli dijital platform sloganı ile yola çıktı. Bu yolda ilerlerken karşılarına yeni bir rakip çıktı. Gain TV diğer platformların dışında başka deneyimler sunuyor. Gain diğer projelerden farklı olarak dikey format ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Dikey format nedir? Dikey format izlediğiniz içeriği telefonunuzdan dik konumda izleyebilmeniz sağlıyor. Markaların son zamanlarda denediği ve olumlu geri dönüşler almaya başladığı yeni bir format.

Gian TV Nedir?

Filli Boyanın eski sahibi Gözde Akpınar’ın sahip olduğu Gain Medya’nın yeni dijital platformu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Gain TV’nin ücreti henüz netlik kazanmadı. Gain TV içerikleri bakımından eğlenceli gözüküyor.

Gai4n TV Nedir?
Gain TV Nedir?

Peki Gain kullanıcılara ne sunuyor? Aslında Netflix tarzı bir içeriğe sahip değil. Tam netlik kazanmasa da yeni nesil içerik sunucusu olarak adlandırılıyor. Konu ilgili akla gelen bir diğer soru ise Gain sadece telefonlarda mı kullanılacak? Gain TV uygulaması sadece telefonlarda kullanılıyor daha sonra kullanıcıların isteği doğrultusunda farklı sunucular eklenmesi planlanıyor. Gain TV indirmek için uygulama mağazasında aratarak indirebiliyorsunuz.

Daha önce NTV kanalında yöneticilik yapan Cem Aydın platformun başında yer alıyor. Gain şimdiden bir çok ünlü oyuncu ile anlaştı ve projelerin çekimlerini bitirdi. Platform Exxen gibi Influencer’larla anlaşma yaptı ve bu sayede dikkat çekmeyi düşünüyor.

Gain TV’nin Anlaştığı Ünlüler

 • Ahmet Mümtaz Taylan
 • Berk Keklik
 • Can Bonomo
 • Gaye Su Akyol
 • İlber Ortaylı
 • Mehmet Okur
 • Mirgün Cabas
 • Özcan Deniz
 • Serkan Keskin

Ahmet Mümtaz Taylan

Ahmet Mümtaz Taylan Türk Tiyatrosunda önemli isimlerinden biri. Bir çok önemli proje de yer alan sanatçı, Leyla ve Mecnun dizisiyle gönüllere bir kez daha taht kurmayı başarmıştı. Gain’de hangi proje de yer alacağı bilinmiyor. Ortaya bir çok iddia atılsa da hepsi yalanlandı.

Ahmet Mümtaz Taylan
Ahmet Mümtaz Taylan

Berk Keklik

Berk Keklik Instagram videoları ile tanınmaya başladı. Eğlenceli ve komik videolar ile ünlenen kişi platformda nasıl bir rol alacağı ya da nasıl bir projede yer alacağı bilinmiyor.

Berk Keklik Gain'de
Berk Keklik Gain’de

Can Bonomo

Can Bonomo listede en çok merak edilen kişi. Şarkıcı nasıl projede yer alacak ya da oyunculuk mu yapacak bilinmiyor. Eurovision yarışmasında Love Me Back şarkısıyla yedinci olmuştu. Sanatçı platformda şarkı yarışması ya da bir dizi de yer alacağı iddia ediliyor.

Can Bonomo Gain TV'de
Can Bonomo Gain TV’de

Gaye Su Akyol

Gaye Su Akyol listedeki diğer isimlere göre daha az tanınan biri. Şarkıcı olan Gaye Su Akyol alışılmamış bir tarzda şarkılar yapıyor. Kendi kitlesi ile başarılar kazanıyor. Fakat ülke çapında popülarite yakalayamadı.

Gaye Su Akyol Gain TV'de
Gaye Su Akyol Gain TV’de

İlber Ortaylı

Ülkemizin en büyük bilim adamlarından biri. Katıldığı TV programları ile hem aktardığı bilgiler ve samimiyeti ile Türk insanı için önemli bir yere sahip. Can Bonomo gibi İlber Ortaylı’nın nasıl proje de yer alacağı bilinmiyor.

İlber Ortaylı Gain TV'de
İlber Ortaylı Gain TV’de

Gain TV’nin İçerikleri Neler?

 • 10 Bin Adım
 • Terapist
 • Mücbir Yılbaşı
 • Ele Güne Karşı

10 Bin Adım

Sağlıklı bir yaşam için ”10 bin adım” mottosuyla yola çıkan iki eski sevgiliyi anlatıyor. Başrollerin de ise Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar yer alıyor. Devin Özgün Çınar hem başrol de oynuyor hem de senaristlik yapıyor. Dizi 10 dakikalık bölümlerden oluşuyor.

10 Bin Adım Gain'de
10 Bin Adım Gain’de

Terapist

Dizinin ismi ve başrolleri belli olsa da konusu belli değil. Yabancı dizi Shrink’den uyarlama olarak mı yoksa ayrı bir konu ile izleyicilerin karşına çıkacağı bilinmiyor. Başroller de Dolunay Soysert ve Muhammed Uzuner yer alıyor.

Terapist Gain'de
Terapist Gain’de

Mucbir Yılbaşı

Bartu Küçükçağlayan ve Muhammed Uzuner’in birlikte Mucbir Yılbaşı programını sunuyor. Bu ikilinin platformda daha farklı projeler de yer alması bekleniyor. Yılbaşı programı sunmayı planlayan şu anlık iki platform bulunuyor. Bunlardan biri BluTV ve diğeri Gain TV oldu. BluTV Ata Demirer’in Gazino programını sunuyorken Gain TV ise Mucbir Yılbaşı programını kullanıcılara sunuyor

Mucbir Yılbaşı Gain'de
Mucbir Yılbaşı Gain’de

Ele Güne Karşı

MFÖ 50 yıla aşkın birlikteler ve ülkemizde bu anlamda rekor kırıyorlar. Gain TV’ de bu birlikteliği anlatmak ve sevenlerine kariyerleri boyunca kimsenin bilmediği konuları belgesel tadında sunmak istiyor.

Ele Güne Karşı Belgeseli Gain'de
Ele Güne Karşı Belgeseli Gain’de

Netflix, BluTV, Prime Video, Exxen ve Gain TV arasında büyük bir rekabet yaşanıyor. Platformlar nasıl bir strateji izleyecekleri bilinmiyor. Lakin uzmanlar fiyat, kalite ve içerikler konularından değişiklikler yaşanacağını düşüyor.

Gain TV Üyelik Şartları Nelerdir?

Gain diğer platformlara benzer üyelik şartlarını önünüze koyuyor. Platforma üye olmadan önce üyelik şartlarını okumanız gerekiyor. Çünkü platform içeriklerinin başka bir site de paylaşılması yasak ve hesabınızın kapanmasına sebep oluyor. İçeriklerden birinin fragmanını Youtube hesabınızda paylaşmanız durumda hesabınız kaldırılıyor. 18 yaşını doldurmayan kişiler hesap açamıyor ebeveynleri kontrolü altında içerikleri izleyebiliyor. Diğer üyelik koşullarını öğrenmek için tıklayınız.

Gain TV Nasıl Kullanılır?

 • Öncelikle uygulanmayı indirin
 • Uygulamayı indirdikten sonra Hesabınız yok mu? Kaydol butonuna basınız.
 • Gerekli adımları tamamladıktan sonra içeriklere ulaşabiliyorsunuz.
 • Herhangi bir hata durumunda mail atarak sorununuzu bildirebiliyorsunuz.
 • İşlemleri yaparken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz ancak ilerleyen günlerde platform karar değiştirmesi durumunda kullanıcılarına mail atarak bilgilendirme yapılabileceği ifade ediliyor.

Tüm dijital yayın platformlarına dair son gelişmelerden haberdar olmak için Teknotomy Dijital Platformlar kategorisini takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu