Güncel

Facebook Akıllı Saat Üretecek

Facebook bir üniversite öğrencisinin kurduğu bir site olarak başladığı bu yolda artık dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri konumuna geldi. Hatta 2014 yılından beri ortaklık kurduğu Oculus şirketi ile sanal gerçeklik gözlükleri hakkında büyük çalışmalar yaptı. En son gelen haberlere göre ise Facebook akıllı saat üretmeyi planlıyor.

Facebook Akıllı Saat Üretecek
Facebook Akıllı Saat Üretecek

The Infotmation’un servis ettiği habere göre Facebook android tabanlı bir akıllı saat üretmeyi planlıyor. Fakat çıkacak olan saatteki kullanılacak işletim sisteminin, Google’ın Wear OS işletim sistemi mi olacağı henüz netlik kazanmadı. Bu konuda çıkan bir diğer iddia ise söz konusu saatin 2021 yılında üretileceği iddiasıdır.

Facebook Akıllı Saat Planları

The Infotmation’un haberinde saat hakkında bazı detaylar kullanıcılar ile paylaşıldı. Bu detaylar saatte mesajlaşma desteği bulunacağı ve sağlık alanına odaklanılacağı yönündedir. Buna ek olarak Facebook’un akıllı saat için özel bir yazılım geliştirdiği yönünde iddialar da bulunuyor. Bu sayede gelecekte üretilecek akıllı cihazlar ile birlikte Facebook ekosistemi kurulması planlanıyor.

Şirket hali hazırda Oculus ve Portal şirketleri ile ortak olarak videolu görüşme cihazları üretiyor. Buna ek olarak Ray-Ban ortaklığında artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışma yapmaya devam ediyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu