Güncel

Facebook Arşiv ve Çöp Kutusu Geliyor

Facebook arşiv ve çöp kutusunda yeni seçenekler sunuyor. Sosyal medya devi Facebook, yıllar içinde büyük ölçüde gelişti. Ayrıca yeni özellikler sunarak uygulamayı ilginç ve dünyanın teknolojik anlamdaki evrimiyle güncel tutmaya devam etti.

Facebook Arşiv ve Çöp Kutusu Geliyor
Facebook Arşiv ve Çöp Kutusu Geliyor

Sosyal medya kullanıcılarının birçoğu geçmişteki gönderilerini, arşivleme seçeneği olmayınca çeşitli sebeplerden dolayı kalıcı olarak silmek zorunda kalıyor. Bu duruma artık dur demek için Facebook “Etkinliği Yönet” kısmında kullanıcılarına yeni bir özellik sundu. Bu yeni özellik ile Facebook arşivi kullanabilecek veya gönderilerini çöpe atabileceksiniz.

Arşiv ve Çöp Kutusu Özelliği

Facebook Arşiv ve Çöp Kutusu Ne İşe Yarayacak?

Etkinliği Yönet, artık ihtiyaç duymadığınız gönderileri çöp kutusuna göndererek veya basitçe arşivleyerek akışınızdan kaldırmanıza yardımcı olur. Çöp kutusuna gönderilen gönderiler, zaman çizelgenizden hemen siliniyor. Ancak 30 gün boyunca çöp klasörlerinde kalacaktır. Bu süre zarfında, çöp kutusundan zaman çizelgenize geri getirebilirsiniz, 30 gün sonra gönderiler çöp kutusundan kaybolacaktır.

Özelliğin arşiv bölümü, anılarını bırakmayı sevmeyen veya eşyalarını saklamak isteyen ancak zaman çizelgesinde olmasını istemeyen kişiler için uygun olacaktır. Bu tarz kullanıcılar bu özelliği kullanarak, gönderilerini arşivleyebilir. Böylece gönderiler sadece profilin kullanıcısı tarafından görüntülenebilir. Facebook arşiv ve çöp kutusu özellikleri ilk olarak Facebook’un mobil uygulamaları için önümüzdeki veya iki hafta içinde sunulacak. Daha sonra ise masaüstü bilgisayarlar ve diğer cihazlar için kullanıma sunulacak.

Facebook Arşiv
Arşiv ve Çöp Kutusu Özelliği Geldi

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu