Güncel

Facebook Collab iOS’a Sunuldu

Facebook Collab mayıs ayında beta sürümüne sunulmuş bir uygulamaydı. Bu ay içindeyse App Store’da yayınlanarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan kullanıcılara sunuldu. Collab ile kullanıcılar, iki veya üç ayrı klibi birleştirerek kısa müzik videoları oluşturabiliyor. Böylece içerik üreticiler birlikte müzik aranjmanlarını kaydederek etkileşime geçebiliyor. Collab’ı bu türdeki uygulamalardan ayıran özelliği ise uygulamanın yeni şarkılar üretilmesini hedefliyor olması.

Facebook Collab Uygulaması
Facebook Collab Uygulaması

Facebook Collab Uygulaması Hangi Kitleye Hitap Ediyor?

Facebook Collab uygulaması oluşturulan herhangi bir videoyu genel olarak yayınlar. Böylece diğer kullanıcılar kendi ortak çalışmalarını oluşturabiliyor. Collab’in otomatik uygulama içi aracı, garip gecikmelerden veya zamanlama sorunlarından kaçınmak için her şeyi müzikal olarak senkronize ediyor. Böylece kullanıcılar birbirlerini tanımasa bile ortaya mükemmel müzikler çıkarabiliyor.

Facebook Collab iOS Kullanıcılarına Sunuldu
Collab iOS Kullanıcılarına Sunuldu

Collab müzik ile ilgilenen veya ilgilenmeyi seven genel bir kitleye hitap ediyor. Ayrıca uygulamanı kayıt için kullanılan birçok donanıma da uyum sağlaması amaçlanıyor. Bundan dolayı kullanıcıların klavye, davul setleri, gitarlar gibi elektronik enstrümanlardaki müziği kayıtlarına getirebilmesi için harici ses arayüzleri kullanılabiliyor. Uygulama Facebook ile entegre olmasa bile son şarkılarınızı Instagram Hikayelerine ve diğer platformlara aktarılabiliyorsunuz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu