Güncel

Facebook Dating Avrupa’da Yayına Giriyor

Uzun bir gecikmenin ardından Facebook Dating, Avrupa’da yayına giriyor. Sosyal ağ üyelerinin romantik partnerler bulmasına izin veren tercihli bir hizmet olan Facebook Dating, bireyleri arkadaşlarıyla eşleştirmiyor. 2018 yılında ilk kez duyurulan bu hizmet, geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatılmıştı.

Facebook Dating
Facebook Flört Ürünü

Facebook, yerel düzenleyicilerin veri koruma endişelerinin neden olduğu gecikmelerden dolayı Avrupalı kullanıcılara flört özelliğini yeni yayınladı. Şirket perşembe günü yapmış olduğu açıklamada, Facebook Dating’in sosyal ağ üyelerinin romantik ilişki yaşayabileceği kişiler bulmasına izin veren tercihli bir hizmet olduğunu belirtti.

Facebook Dating

Facebook’un uygulamaya koyduğu flört servisi, geçen yıl ABD’de hizmete sunuldu. Avrupa’ya genişlemesi, Bumble, Badoo ve Match Group’tan Tinder ve OkCupid Pazar liderlerine büyük isim rekabeti getirecek.

Facebook Dating
Facebook Dating Artık Avrupa’da

Avrupa’da planlanan Şubat lansmanı, İrlanda Veri Koruma Komisyonu yetkililerinin 10 gün önceden haber verildiğini söyleyerek müdahale etmesiyle ertelendi. Graham Doyle, bu hafta yapmış olduğu bir röportajda Facebook’un flört için ortaya koyduğu bu ürün için şirketin kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha ayrıntılı açıklamalarda bulunduğunu söyledi. Ürünün bu hafta AB’de piyasaya sürülmesiyle izlemeye devam edeceklerini de belirtti.

Şirketin yapmış olduğu sunum, COVID-19 önlemleri alınarak gerçekleşti. Ancak mart ayında, insanların evde kalmaya mecbur kalmasıyla popüler arkadaşlık uygulamalarına talebin arttığı söylendi. Kullanıcıların eşleşmeler sonrasında birbirleriyle görüntülü sohbet etmesine izin veren bu üründe şirket, gizliliğin korunduğunu da belirtti.

Kaynak
Facebook’s Dating goes live in Europe after long delay

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu