Güncel

Facebook E.gg ile Kolaj Oluşturmak Daha Eğlenceli

Facebook E.gg, Facebook’un deneysel uygulama ekibinin geliştirdiği bir uygulamadır. E.gg uygulaması kullanılarak nostaljik esintilere sahip içerikler oluşturulabiliyor. Hazırlanan bu uygulama Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan iOS kullanıcıları için yayınlandı. Bu uygulama ile kullanıcılar retro içerikler de üretebiliyor. Uygulamayı geliştiren ekip, internetin ilk günlerinden ilham aldı.

Facebook E.gg
Facebook E.gg

Facebook E.gg Uygulamasını Farklı Kılan Nedir?

Facebook E.gg kullanıcılarının resimler, GIF’ler, metinler ve çeşitli şekiller kullanarak görsel açıdan zengin olan nostaljik esintilere sahip bir tuval oluşturmasını sağlıyor. Uygulama oluşturulan kolajların her biri için farklı URL oluşturuyor. Böylece kullanıcılar, uygulamaya sahip olmamalarına rağmen URL ile tarayıcı üzerinden kolajları görüntüleyebiliyor.

Facebok E.gg Web Sitesi
Facebok E.gg Web Sitesi

Uygulamayı farklı kılan özelliklerinden biri sosyal medya uygulamalarının birçoğunda bulunan beğeni ve yorum yapma özellikleri bulunmuyor olması. Bu sayede oluşturulan kolajlar beğeni sayısına göre yarışmıyor. E.gg uygulamasının şu an için tek olumsuz yanı ise sadece ABD’de bulanan iOS kullanıcıları için yayınlanmış olması. Uygulamanın globalde yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda veya Android kullanıcılarına sunulup sunulmayacağı konusunda da net bir bilgi bulunmuyor. Hangi ülkede bulunduğunuzun önemi olmadan E.gg uygulamasının web sitesini ziyaret ederek içerikleri görüntüleyebilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu