fbpx
Güncel

Facebook Gazetecilik Projesi Başlatıyor

Facebook Gazetecilik projesi üzerinde çalışıyor. Böylece kendi başına çalışmak isteyen serbest gazeteciler ve bağımsız yazarlar için yeni bir platform oluşuyor. Facebook, bağımsız yazarların platformu kullanarak büyümelerine yardımcı olacak bir haber bülteni üzerinde çalışıyor. Böylece yazarlar üretmiş oldukları içeriklerini bu platforma koyarak birçok kullanıcının yazılarını görüntülemesini sağlayacak. Sosyal medya platformları arasında çok gözde olmamasına rağmen Facebook’un hala milyarlarca aktif kullanıcısı bulunuyor.

Facebook Gazetecilik Projesi
Facebook’un Yeni Projesi

Facebook’un kurucu Mark Zuckerberg başlatmış olduğu Facebook Gazetecilik projesi ile serbest gazeteciler ve bağımsız yazarlar için yeni bir mecra oluşturmuş olacak. Günümüzde insanlar, gününün azımsanamayacak bir vaktini sosyal medya platformlarında gezinerek geçiriyor. Dolayısıyla birçok insan sosyal medyada günlük haberleri okumakla da ilgileniyor.

Oluşturulmaya çalışılan yeni platform, pandemi sürecinde işini kaybeden gazeteciler için de büyük bir fırsat olacak. İçeriklerini üreten yazarlar, üretmiş oldukları içeriklerini Facebook haber bültenine gönderecek. İnsanların haber bültenlerine abone olması durumunda da içeriği üreten yazar maddi bir kazanç elde edecek. Oluşturulan Facebook Gazetecilik projesiyle Facebook platformunun daha fazla trafik çekmesi bekleniyor.  

Kaynak
Facebook is working on a newsletter tool to promote independent writers and freelancers with a paid subscription so that they can make a profit

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?