Güncel

Yeni Lig: Hacker Plus

Sosyal medya ağlarından Facebook, 2011 yılında güvenlik açıklarını bulma konusunda kullanıcılarına güvenmişti. Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg kullanıcılara bu konuda ödül vermenin mantıklı bir iş olacağını düşünmüştü. Facebook kullanıcıların bir yıl içerisinde buldukları güvenlik açıkları ve iki yıl içinde kaç tane bozuk özellik tespit ettikleri ile doğrudan bağlantılı bir puan sistemine sahip bulunuyor.

Hacker Plus Lig Sistemi
Hacker Plus Lig Sistemi

Hacker Plus Nasıl Bir Sistem?

Daha önce de kullanıcılarına güvenlik açıklarını bulmaları karşılında ödül veren Facebook, yeni bir lig sistemi başlatıyor. Güvenlik açıklarına bulan kullanıcılar için prestiji en düşük kategori bronz, en yüksek kategori ise elmas. Kullanıcıların bulacakları güvenlik açıkları hem prestiji hem de elde edeceği ödüllerin değerini artıracak.

Bu lig sisteminde para ödülleri dağıtılacak ve sezonu elmas veya platin kategorisinde bitiren kişilere Vegas DEFCON isimli etkinliği katılma şansı verilecek. Vegas DEFCON etkinliğinin 5 Ağustos 2021-8 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenmesine karar verildi. Ayrıca içerisinde bulunduğumuz 2020 yılı bitmeden elmas kategorisine ulaşan kullanıcılara Oculus Quest 2 verilecek.

Vegas DEFCON etkinliği, dünyanın en büyük ve en önemli etkinliklerinin biri olarak değerlendiriliyor. Çünkü dünyaca ünlü bilgisayar korsanları bu etkinlik ile buluşuyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu