Güncel

Facebook Hikayelerinde Yeşil Ekran Deniyor!

Facebook’un ara sıra, özellikle 2021’de yeni özelliklerle ortaya çıktığı görülüyor. Bu yeni sunulan özellikler kullanıcılar için değil içerik yaratıcıları için de geçerli. Şimdi Facebook’un, Facebook hikayeleri yaratıcı araçları içindeki yeni ‘Yeşil ekran’ seçeneğini test ettiği haberlerde yer alıyor.

Facebook Hikayeler
Facebook Hikayelerinde Yeşil Ekran Deniyor

Facebook Hikayelerinde Yeşil Ekran Ne İşe Yarayacak?

Bu yeni araç, kullanıcıların videolarını seçili bir video veya hareketsiz görüntü üzerinden sunmalarına olanak tanıyacak; bu, kullanıcının Kamera Rulosundan bir video veya görüntüyü arka plan olarak ekleyip ardından hikayesini bunun üzerine yükleyebilmesini sağlayacak. Bu, içeriklerini Facebook hikayeleri aracılığıyla da sunan içerik oluşturucular için harika bir araç olabilir.

Yeşil Ekran seçeneği, Hikayeler oluşturma araçlarında kullanıcılara sunulacak. Buna benzer bir özellik, TikTok ve Instagram gibi viral sosyal medya platformlarında da görülebiliyor, bu platformlardaki bu özellik, içerik oluşturucuların yaratıcılıklarını keşfetmelerine ve izleyicilerine daha ilişkilendirilebilir ve anlamlı içerik sunmalarına izin verecek.

Bu özelliğin test edilmesi Mamun Billah tarafından tespit edildi ve bunun bir örneği, yeni Yeşil Ekran seçeneğinin Facebook Hikayelerinde nasıl kullanılacağını tweetleyen tanınmış uygulama araştırmacısı Matt Navarra tarafından gösterildi. Bu özellik, kullanıcıların Kamera Rulosundan seçtikleri arka planı seçmeleri ve uygulamanın sağladığı daha fazla aracı keşfetmeleri ile hikayelerin görsel olarak çok hoş görünmesini sağlar ve bu da hikayelerini bir bütün olarak çok çekici kılar. Kullanıcılar, TikTok’tan birçok içerik oluşturucu videosunda görüldüğü gibi seçtikleri arka plan üzerinde kendilerini filme bile alabilirler.

Mamun Billah Tweet’i

Facebook’tan gelen bu fikir orijinal olmasa da, Facebook bunu kendi platformuna dahil etmek için harekete geçiyor ve bunun çok kullanılan diğer sosyal medya uygulamaları tarafından zaten başarıyla uygulandığını biliyor. Facebook bu özelliği test ediyor ve çok yakında tüm dünyadaki kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Kaynak
Facebook is testing out a new ‘Green Screen’ feature for Facebook stories

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu