Güncel

Facebook Hikayelerden Reels’ları Paylaşma Özelliği Geliyor!

Facebook bir süredir birbiri ardına yeni güncellemeler başlatıyor ve Facebook’un önceki güncellemeleri ve sosyal varlığı genellikle istenmeyen eleştirilere ve beğenilmemesine neden olsa da, platform daha akıllı hale geliyor ve daha kullanıcı verimli hale geliyor. Facebook, kullanıcıları birkaç ay önce Instagram hikayelerine reels gönderme yeteneğinden haberdar etti. Tepki oldukça olumluydu, bu yüzden platform reels’ların kullanımıyla ilgili başka bir özellik daha getirmeye karar verdi. Artık reels’ları doğrudan Facebook Hikayeler aracılığıyla gönderebileceksiniz.

Facebook Hikayeler
Facebook Hikayeler

Facebook Hikayelerde Reels Paylaşımları Nasıl Yapılır?

Geçen yıl piyasaya sürülen bir diğer popüler özellik, insanların yan uygulamayı gerçekten indirmelerine gerek kalmadan messenger aracılığıyla görüntülü arama yapmaları için özel küçük köşeler oluşturan Facebook odalarıydı. Kişiler çeşitli platformlardan bağlanabildiğinden ve katılımcılar da rahatlıkla kaldırılabildiğinden, onay oranı oldukça yüksekti. Alessandro Paluzzi, yakın tarihli bir tweet’te Facebook’un yakında hikaye çubuğunda iki yeni özelliği kolaylaştıracağını belirtti. Dahil edilen iki yeni sekme, reels’lar ve odalar için özel olarak tasarlanmıştır. Paluzzi daha sonra devam etti ve yeni özelliğin iki ekran görüntüsünü çalışırken ekledi. Ana sayfanızın üst kısmındaki Öykü çubuğu, daha önce orada tek başına konumlandırılmış olan öykü ekleme seçeneğinin yerine yeni sekmeleri tutacaktır.

Facebook Hikayeler’de Reels Özelliği

Odalar sekmesi, video kamera simgesiyle oldukça çekici bir mor olacak, makaralar için olan ise sekmeye yerleştirilmiş bir fıçı tahtası ile oldukça pembe olacak. Süreç, aşina olduğumuza benzer. Sadece sekmeye tıklayın ve odalar için yayınlamak istediğiniz makarayı seçebileceğiniz kamera veya galeriye yönlendirileceksiniz, tıklama sizi normal görüntülü görüşme sürecine götürecektir.

Kaynak
Facebook will soon allow you to access and post Reels and Rooms from the Story tray

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu