Güncel

Facebook iOS Kullanıcıları için Güncelleme Getirecek

Facebook iOS kullanıcıları için alt sekme gezinme çubuğuna metin etiketleri ekleyecek. Sosyal medya devi Facebook, bugün sosyal medya dünyasında mevcut olan her şeyi başlatan uygulamadır. Herkesi masaüstüne ve daha sonra akıllı telefonlarına bağlayan ilk uygulama Facebook’dur.

Facebook iOS
Facebook iOS Kullanıcıları için Uygulamasını Daha İyi Bir Hale Getirmeye Çalışıyor

Facebook iOS Kullanıcıları için En İyisini Yapmaya Çalışıyor

iOS ve Facebook arasında devam eden anlaşmazlıkla birlikte, uygulama, iOS kullanıcılarının da harika bir kullanıcı deneyimine sahip olmasını sağlamak için hala çalışıyor. Facebook, farklı toplulukları göz önünde bulundurarak, insanların herkesi döngü içinde tuttuğunu söyleyebilecekleri bir uygulamadır. Facebook’un bugüne kadar ortaya çıkardığı pek çok özellik var. Herkes tarafından çok sevilen bir özellik, yeni AI aracıdır.

Facebook’ta gördüğümüz içeriğin çoğu metinden oluşuyor, Facebook bu AI aracını geliştirerek, kullanıcıların sesli fotoğraf açıklamaları oluşturmasını sağladı. Bu özellik keyifli bir kullanıcı deneyiminden ziyade görme engelliler için muazzam bir deneyim olacak. Facebook’un ayrıca kişiselleştirilmiş reklamların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla açıklama yapmak için Apple’ın gizlilik değişiklikleri hakkında bağlam sağlamak için yeni bir iOS bildirimi üzerinde çalıştığı da duyuldu.

Facebook iOS
Facebook iOS’a Güncelleme Yaptı

Çoğunlukla Facebook ve diğer popüler ağlarla ilgili en iyi ve en son haberleri duyurmasıyla tanınan bir sosyal medya danışmanı olan Matt Navarra, yakın zamanda Facebook iOS kullanıcıları için yayınladığı yeni bir özelliği fark etti; bu özellik, uygulamanın alt sekme gezinme çubuğuna metin etiketleri ekliyor.

Bu yeni düzenin daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlaması bekleniyor. Çünkü tüm kullanıcılar Facebook’ta hızla değişen simgelerin ve bunların ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyor. Dolayısıyla, simgelerle birlikte fazladan metin açıklaması eklemek, kullanıcıların bir simgenin gerçekte ne anlama geldiğini ve ne işe yaradığını daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Kaynak
Facebook is adding text labels to its bottom tab navigation bar for iOS users

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu