Güncel

Facebook Kaybolan Mesajlar Üzerinde Mi Çalışıyor?

Facebook 2004’ten bu yana, özelliklerin tanıtılması veya mevcut olanların güncellenmesi yavaştı. Sosyal medya devinin sırasıyla 2014 ve 2012 yıllarında WhatsApp ve Instagram’ı satın almasıyla işler hızlanmaya başladı. 2015’ten itibaren Facebook algoritması üzerinde de çalışmaya başladı. Kullanıcı özet akışında ilk olarak hangi gönderinin gösterileceğine karar vermekten, daha sonra gösterilmesi gereken videonun algoritmasını güncellemeye kadar. Ve zaman ilerledikçe ve kullanıcılar Facebook’u eğlence amaçlı kullanmaya başladılar ve çoğunlukla Facebook’un sahip olduğu diğer bir uygulama olan Instagram’a resim gönderirken. Uygulama, ünlü aşk tepkisi üzgün tepki ve diğerleri gibi yeni tepkiler getirdi.

Facebook Kaybolan Mesajlar
Facebook Kaybolan Mesajlar Üzerinde Mi Çalışıyor

Birkaç yıl sonra kısa videolar Tiktok’ta trend olmaya başladıktan sonra, Facebook da kendini güncellemeye karar verdi ve Instagram Reels’i tanıttı ve hatta son zamanlarda bu makaraları Facebook’un Haber akışında paylaşmak için çalışmaya bile başladı. Bunlar şirketin getirdiği önemli değişikliklerden bazılarıydı. Yan tarafta, ilk olarak kendileri tarafından tanıtılan özellikler üzerinde de çalışmaya devam ettiler. Düşünceleri ve güncellemeleri paylaşmak için Facebook durumu ve kullanıcıların birbirleriyle konuşabilecekleri mesajlaşma uygulaması gibi.

Şu anda bir kullanıcı Facebook’ta bir şey yayınlarsa, kullanıcı istediği sürece orada kalacak, ancak 24 saatle sınırlı hikayeler popüler hale geldikten sonra, sosyal medya devi bunu platformuna da almak için sabırsızlanıyor gibi görünüyor. Resmi bir haber değil, ancak içeriden ünlü bilgi paylaşımcılarından biri. Alessandro Paluzzi , twitter hesabından 24 saat sınırlı statü olasılığı hakkında tweet attı.

Facebook Kaybolan Mesajlar ile İlgili Matt Navarra’nın Tweet’i

Bu arada ünlü sosyal medya danışmanı Matt Navarra da Twitter hesabından Facebook Messenger’da uzun süredir göz ardı edilen mesaj isteklerinin olasılığını paylaştı. Ya görülmek ya da alıcıya kalıcı olarak görünmemek. Bu, kullanıcıların mesajlarını istedikleri şekilde ele alma yetkisine sahip olabileceği anlamına gelir. Yine yetkililer tarafından teyit edilmedi, ancak ihtimaller daha erken olabilir.

Kaynak
Facebook is working to introduce status with a time limit of 24 hours

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu