Güncel

Facebook Mağaza İstatistikleri Umut Veriyor

Facebook’un e-ticaret sektörüne girme kararı oldukça önemliydi ve sosyal medya platformunun devasa kullanıcı tabanından yapabileceği her şekilde para kazanmaya çalıştığını gösterdi. Facebook Mağazaları 2020 yılının Mayıs ayında tanıtıldı ve pek çok kişi tarafından benimsenerek kullanıldı. Ancak, Facebook Mağazalarının Facebook’un istediği kadar başarılı olup olmayacağını gerçekten gösterecek tek şey verilerdir ve Mark Zuckerberg, Josh Constine ile Clubhouse’da yakın zamanda yaptığı bir tartışma sırasında bu verileri sağlamaktan çok mutlu oldu.

Facebook Mağazası
Facebook Mağazası Ümit Vadediyor

Spotify ve Shopify’ın CEO’ları da dahil olmak üzere büyük teknoloji yöneticilerinin katıldığı bir toplantıda Zuckerberg, şu anda platformda bir milyondan fazla mağazanın aktif olduğunu ve çeyrek milyar insanın onlarla düzenli olarak etkileşimde bulunduğunu açıkladı.

Facebook Mağazalarının bir platform olarak piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıl bile geçmedi, bu nedenle bu kadar büyük sayılar, bu konuda sosyal medya platformu için işlerin iyi gittiğinin kesin bir işaretidir. Yorum hazırlıksız bir şekilde verilmiş olsa da, kesinlikle birçok insanı Facebook’un e-ticarete girişini keşfetmek istemeye ikna edecek.

Bununla birlikte, Facebook kesinlikle istatistiklerini abartmasıyla biliniyor ve bu, Facebook’un iyi gittiği konusundaki ısrarına rağmen Facebook Watch’un oldukça sefil performansında görüldü. Konuyla ilgili herhangi birinin görüşüne bakılmaksızın, Facebook Mağazalarının gerçekten oyunun kurallarını değiştirip değiştirmeyeceği sorusuna kesin bir cevap verilebilmesi için biraz zaman geçmesi gerekiyor.

Facebook kesinlikle işlerin yürümesini sağlayacak bir konumdadır, ancak daha önce gösterildiği gibi sosyal medya platformu, ufkunu nasıl yapacağını bildiğinin ötesine genişletmeye çalışırken sık sık sorun yaşıyor.

Kaynak
Mark Zuckerberg Offers Promising Statistics for Facebook Shops

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu