Güncel

Facebook Messenger Kids’e Yılbaşı Heyecanı Geldi

Facebook Messenger Kids, küçük yaştaki sosyal medya kullanıcıları için hizmet veren bir aplikasyondur. Bu aplikasyon, yılbaşı tatilinin yaklaşmasıyla çocuklar için tatil konseptli bir özellik duyurdu. Yeni özellik ile Messenger uygulamasına yeni maskeler ve artırılmış gerçeklik özelliğine sahip kaplamalar dahil edildi. Birçok sosyal medya platformu gibi Facebook’da özel günler için birçok filtreyi kullanıma sunuyor.

Facebook Messenger Kids
Facebook Messenger Kids Yeni Filtreler

Facebook Messenger Kids Nedir?

Facebook Messenger Kids, 6-12 yaş arasındaki kullanıcıların ebeveyn kontrolü altında sosyal medya kullanmalarını sağlamak için oluşturulmuş bir platformdur. Platforma normal Facebook kullanıcılarının tersine cep telefonu numarasıyla değil de isim ve soyisim yoluyla kaydolunuyor. Messenger kids bu şekilde güvenli bir hizmet vermeyi amaçlıyor.

Yenilikçi ve ilginç araçlarıyla öne çıkan sosyal medya platformu Facebook, çocuklar için yapılan uygulamadaki yenilik ile ilgili olarak, çocukların artırılmış gerçeklik ile hazırlanan maskeler, filtreler ve çıkartmalar ile kendilerini farklı şekilde keşfedebileceğini söyledi. Ayrıca çocukların yeni yıl fotoğraflarını havai fişek ve konfeti görselleri ile süsleyebileceğini de belirtti.

Messenger Kids ile Çocuklar Noel Babaya Mesaj Atıyor
Messenger Kids ile Çocuklar Noel Babaya Mesaj Atıyor

Sunulan yeni özellik ile çocukların noel babaya mesaj gönderebilmelerini sağlayacak yeni bir seçenek de sunuldu. Böylece çocuklar noel babaya isteklerini mesaj olarak atabiliyor. Atılan mesajlar da otomatik olarak çocukların ebeveynlerine iletiliyor. Çocukların yılbaşı sonrasında Noel Baba’ya teşekkür edebilmesi için uygulamanın bu özelliği 6 Ocak 2021 tarihine kadar kullanılabilir olacak.

Facebook Messenger Kids, şu anda Türkiye’de hizmet vermiyor. Ne zaman geleceğine dair ise net bir bilgi bulunmuyor. Ancak ilerleyen yıllarda Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkede uygulamanın aktif hale gelmesi bekleniyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu