Güncel

Facebook Messenger’da Saklı Olan En İyi Özellikler

Hâlâ dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Facebook Messenger uygulamasını daha gizli ve daha rahat kullanmak istiyorsanız bu özelliklere bir göz atmanızda fayda var:

  • Açık renkli temaların yüksek oranda mavi ışık yaydığını biliyoruz. Bu mavi ışık ise, göz yorgunluğu ve bazı kalitesiz uyku düzeni gibi problemleri beraberinde getiriyor. Bu durumu en aza indirmek için Facebook Messenger’ınızda sol üst köşede bulunan profil resminize dokunarak ayarlar menüsüne gidebilir ve gece geç saatlerde mesajlaştığınız zamanlar için karanlık modu aktif hale getirerek bu özelliği kullanabilirsiniz. Böylece gözlerinizi ve uyku kalitenizi korurken cihazınızın batarya ömrünü de koruyabilirsiniz.
facebookmessenger
Messenger’da size kimlerin mesaj gönderebileceğini özelleştirebiliyorsunuz

Facebook Messenger’da Profilinizi Stalkerlardan Koruyun

  • Eğer iletişim kurmak istemediğiniz kişilere çevrimiçi yakalanmamak ve stalkerlara karşı gizeminizi artırmak istiyorsanız Facebook Messenger’ın tam size göre bir özelliği daha bulunuyor. Ayarlar menüsünde, diğer kişilerin çevrimiçi olup olmadığınızı veya en son ne zaman oturum açtığınızı görmemesi için kapatabileceğiniz “Etkin Durum” özelliği barındırıyor.
  • Facebook Messenger’da size kimlerin mesaj gönderebileceğini özelleştirmek mi istiyorsunuz? O halde “Gizlilik” ayarına gidip “Mesaj Teslimi” seçeneğine dokunarak bu uygulamada size kimlerin mesaj gönderebileceğini seçebilirsiniz. Yalnızca Facebook arkadaşlarınız veya telefon numaranızı bilen herkes gibi seçeneklerle bunu özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca mesajlarınızın doğrudan gelen kutunuza sohbet olarak mı yoksa göz ardı edilmesi kolay mesaj istekleri olarak mı geleceğine de karar verebiliyorsunuz.
facebook
Messenger’da yukarı kaydırarak kaybolan mesaj moduna geçebiliyorsunuz.
  • Facebook Messenger uygulamasının bir diğer güzel özelliği de, adres defterinizden aldığı verileri “Tercihler” bölümünün altında, “Telefon Kişileri” seçeneğine dokunarak kontrol edebilmenizi sağlamasıdır. Ayrıca mesajlarınızın güvenliğini artırmak istediğinizde, sohbetteki katılımcının fotoğrafına tıklayarak “Gizli Sohbete Git” seçeneğine gidebilir ve bu özellik sayesinde, uçtan uca şifrelemeyle korunan ve kaybolan mesajlar sunan yeni bir sohbet açabilirsiniz.
  • Aynı zamanda Facebook Messenger uygulamasında normal bir görüşmedeyken yukarı kaydırarak, eklenen şifreleme olmasa da, mesajlarınızın kaybolmasını sağlayan “Kaybolma Modu” nu etkinleştirebiliyorsunuz. Bu modu aktif ettiğinizde sohbet ederken katılımcılardan birinin ekran görüntüsü alması halinde tüm katılımcılara bildirim gidiyor. Uygulama böylece konuştuklarınızın gizliliğinden emin olmanızı sağlıyor.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu