Güncel

Facebook Para Kazanma Yöntemlerine Bir Yenisini Ekliyor

Facebook para kazanma yöntemlerine yenilik getiriyor. Facebook, yaratıcılarının daha da büyümesi ve bu platformdan çok şey kazanması için bir fırsat yaratıyor. Bu aynı zamanda platformun bir dakikaya kadar uzun olan kısa video kliplerde rakibini yenmesi için faydalı olabilir ve platformun daha fazla izleyici kitlesine ulaşmasını sağlayabilir.

Artık içerik oluşturucular yaklaşık bir dakika uzunluğundaki kısa video kliplerden para kazanabilir ve bir içerik oluşturucu 30 saniyeye kadar reklam yayınlayabilir. İnsanların video uzunluğunun çok kısa olduğu yerlerde daha fazla video izlemesi doğaldır, tıpkı bu uygulamayı açtığınızda birden fazla video oynatırsınız. Bu nedenle bir reklamın erişimini artırma şansı artar.

Facebook Para Kazanma Yöntemlerine Neden Ekleme Yapıyor?

Facebook’un önceki para kazanma seçeneklerine göre, reklamı izleyiciye videodan bir dakika sonra gösterebileceğiniz ve yalnızca 3 dakika veya daha uzun olan videolar akış reklamlarını gösterebilir ve şimdi bir reklam yayınlayabilirsiniz. Videonun bir bölümünü reklam şeklinde izleyecekleri ve Facebook’u kariyer olarak kullanan içerik oluşturucular için bir kazanç seçeneği olduğu için pek çok izleyici bundan hoşlanmayabilir.

Facebook Para Kazanma Yöntemleri
Facebook Para Kazanma Yöntemlerine Ekleme Yapıyor

İnsanlar Facebook’un kısa video kliplerini izlemekle daha çok ilgilenecekleri için Facebook, TikTok’un tüm trafiğini platformuna getirmeye çalışıyor. Bir dakikalık videolar Instagram Reels ve TikTok videolarından daha uzundur, ancak 30 saniyelik videolar yapan kişiler, içerikten para kazanmak ve içerik için bir dakikadan daha uzun videolar yapmaktan rahatsız olmamalıdır.

İçeriğinizi kaliteli video yapacak şekilde genişletebilir, kısa video kliplerden para kazanabilirsiniz. Facebook ayrıca Facebook hikayelerinde bir çıkartma şeklinde bir reklam yayınlamayı planlıyor. Böylece içerik oluşturucu elde edilen gelirin bir kısmını kazanabilir. Ayrıca bu reklamların daha fazla katılımı artırabilecek Reels içeriğine gelmesi de mümkündür.

Bir içerik oluşturucu, kısa video kliplerinden para kazanmak istiyorsa, son 60 günde 600 bin dakika görüntülenmesi ve silinmemiş olan 5 veya daha fazla video yayınlanması gereken bu zorunluluktan yararlanmaya hak kazanmalıdır. Facebook, daha fazla insanın favori yayıncılara yıldız gönderebilmesi için yıldız kullanımına 7 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

Kaynak
Facebook introduces a new monetization options for its creators including ads on short video clips to put more pressure on TikTok

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu