Güncel

Facebook Pay Test Ediliyor

Facebook Pay, 2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Facebook uygulamasında piyasaya sürüldü. Bu hizmet, kullanıcıların para göndermesine, güvenli bir şekilde alışveriş yapmasına ve bağış veya diğer amaçlarla para transferine izin vermesine olanak tanır. Facebook Pay ayrıca kullanıcıların etkinliklerini ve aktarılan paranın Ayarlarını yönetmelerine olanak tanır. Daha sonra para transferine izin veren bu hizmet, bazı bölgelerde Instagram, Messenger ve WhatsApp dahil olmak üzere tüm Facebook entegre uygulamalarına genişletildi.

Facebook Pay
QR ile Kişiden Kişiye Ödeme Test Ediliyor

Facebook Pay QR ile Bireysel Ödemeyi Test Ediyor

Son raporlara göre, Facebook’ta QR kodlarının taranması yoluyla yeni bir ödeme ve para transferi yöntemi sunduğu keşfedildi. QR Kodlarını taramanın bu yöntemi, kullanıcıların parayı bir hesaptan diğerine kolay ve hızlı bir şekilde göndermesine olanak tanır. Bu, “Hızlı Yanıt” kodlarının taranmasıyla anında yapılır.

Facebook Pay’in bu özelliğinin yavaş yavaş ve kademeli olarak kullanıma sunulduğu keşfedildi. Bu özellik, Amerika Birleşik Devletleri’nde kredi ve banka kartları ve PayPal ile uyumludur. Bu, PayPal, Stripe ve diğer hizmetler olan hizmet ortakları aracılığıyla uluslararası ödemeler ve para işlemleri için kullanılabilir. dolayısıyla bu, kolay ve fiziksel para transferine izin verecektir.

Raporlara göre, kullanıcılar Facebook Pay karuselindeki Tara düğmesine tıklayabilirler. Üzerine tıklamak, kullanıcının bir arkadaş veya arkadaş için QR kodunu taramasına izin verecektir. Daha sonra kullanıcının bir hesap seçmesi ve son olarak parayı hesaba aktarması gerekir. Facebook Pay’in sunduğu bir diğer özellik de kişiselleştirilmiş ödeme bağlantıları. Bu, paranın hesabınıza aktarılması için diğer kullanıcıları otomatik olarak güvenli sayfaya yönlendirecektir.

Scott Harley’e göre Facebook’un para işlemine yönelik niyeti halka açık değil. Pek çok insan, Facebook’un para işleminin bir yolu olduğunu düşünmüyor, bu nedenle Facebook, para alışverişi için diğer yolları kullanabilecekleri için insanların zihniyetini değiştirmeye çalışmak zorunda. Ayrıca, kullanıcıların Facebook Marketplace’ten bir şeyler satın almak için para transferi için Facebook Pay’i kullanması durumunda uygulama içi ödemenin kullanıcılar için çok uygun olabileceğini, ancak yine de insanların Facebook’u para için kullanabileceklerinin farkında olmadıklarını söylüyor. Ancak, test edilene özelliğin düzgün kullanılması durumunda para ödemenin yaygın bir yolu olabilir.

Yine de Facebook Pay, dünya çapında ve diğer Facebook entegre platformlarında genişlemeye çalışıyor. Kaynaklara göre, QR kod tarama özelliğinin Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı kullanıcıları için hala test aşamasında olduğu ve henüz küresel olarak test edilip piyasaya sürülmediği görülüyor.

Kaynak
Facebook Pay Tests personalized Person-to-Person Payments via QR Codes

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu