Güncel

Facebook Pazaryeri için Tatil Modu Özelliği Getiriyor

Facebook Pazaryeri için Tatil Modu ayarı getirerek arayüzünde yeni bir güncelleme ile yeni yıla başlıyor. Facebook Marketplace, şirketin mevcut olan tüm nişleri araştırmak için başlattığı sayısız platformlardan biridir. Esas olarak yerel satıcılara ve genel olarak mal ticareti yapmak isteyen kişilere hitap eder. Platform geliştikçe uygun bir arayüz ihtiyacı doğdu. Bu durumun en basit örneği de satıcıların müsait olmadıkları zaman bu durumu müşterilerine bildirmesi gerekliliğidir. Böylece hem müşteriler mağdur olmayacak hem de satıcı işlerini rahat bir şekilde halledebilecektir.

Ayarlar sekmesinde yapılan bir ekleme ile satıcılar, satış yapamayacağı durumları müşterilerine bildirebilecek. Böylece müşteriler sipariş veremeyeceği gibi görüşme de başlatamayacaktır. Ancak mevcut siparişlerde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Facebook Pazaryeri için Tatil Modu ayarı ile platformda gelişme gösteren satıcıların rahatsız olduğu önemli bir konu düzeltilmiş oluyor.

Facebook Pazaryeri
Pazaryeri’ne Tatil Modu Geliyor

Facebook Pazaryeri Nedir?

Online alışverişlerin artması e-ticaret kanallarının artmasıyla şekillenmeye devam ediyor. Dolayısıyla Facebook’ta platformu üzerinden ürün satışı gerçekleştirmek isteyenler için Facebook Marketplace’i kullanıcılarına sunuyor. Satıcıların, ürünlerin kullanılabilirliğini daha fazla detaylandırmak için kullanabilecekleri önceden belirlenmiş soruları cevaplandırması ve müşteriler ile arasında etkileşime izin veren düzgün bir sohbet işlevi ile platformda çok fazla özellik bulunmuyor. Ancak kolay ve etkili bir şekilde kullanıcıların mağaza kurmasına ve çalışmaya başlamasına olanak tanır.

Facebook pazaryeri aynı zamanda Facebook’un oldukça büyük olan topluluğunun en iyi kullanımıdır. Ayrıca kullanıcılarına birbirleriyle farklı ve faydalı bir şekilde etkileşimde bulunmalarını sağlayan bir platform olmuştur.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu