Güncel

Facebook Reels Artık Kullanımda!

Facebook Reels özelliğini belli bölgelerde kullanıma sundu. Facebook sosyal medya dünyasında en uzun süredir en üst düzey uygulamalardan biridir. Ancak yeni ve benzersiz uygulamaların ortaya çıkmasıyla Facebook, popülaritesinin azalabileceği tehdidini hissetti. Bu nedenle, kullanıcı büyümesini sağlam sürdürmek ve aynı zamanda uygulamayı kullanıcıları için eğlenceli ve güvenli bir alan olarak tutmak için ağına yeni ve benzersiz bir özellik sunmak için her zamankinden daha fazla çalışıyor.

Facebook Reels
Facebook Reels Kullanıma Sunuldu

Facebook Reels için Neden Adım Attı?

Son zamanlarda Facebook, bir denemenin bir parçası olarak Hindistan’daki Instagram kullanıcılarına Instagram Reels’larını doğrudan Facebook platformlarında paylaşma özgürlüğü verdi. Bu, ilk kez Reuters tarafından bildirildi. Videolar uygun artırılmış gerçeklik etkilerine sahip olacak ve bir platformdan diğerine paylaşmak çok kolay olacak. Facebook Reels ismiyle, Instagram üzerinde yer alan Reels özelliğini Facebook kendi platformuna entegre etmeye başlıyor.

İnsanların birçoğu çocukluğundan beri sosyal medya dünyasının bir parçası ve Facebook’ta işlerin nasıl yürüdüğünü biliyor. TikTok ve Snapchat genç nesil için yeni oyun olduğundan, Facebook bu iki uygulamadan ilham alarak kısa video klipler oluşturmanıza ve hem Instagram hem de Facebook’ta TikTok’taki videolara benzer şekilde kendinizi ifade etmenize olanak tanıyan bu Facebook Reels özelliğini oluşturdu. Facebook daha önce, Snapchat’ın hikaye özelliği gibi hem Instagram hem de Facebook’ta hikaye kavramını da tanıttı.

Hindistan, Facebook için en büyük pazar ve aynı zamanda büyümesi için önemli bir ülke olduğundan, deneme ve testler o bölgede başladı. Kesin olarak bilinmemekle birlikte test özelliğinin diğer bölgelere de yayılacağını düşünülüyor. Bu özelliğin ne zaman tanıtılacağı ve bununla birlikte herhangi bir değişikliğin veya yeni aracın tanıtılıp kullanılmayacağı, Facebook’un kendisi bu konuda konuşana kadar belirsizliğini koruyacak görünüyor.

Kaynak
Instagram Reels Can Now Be Shared On Facebook

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu