Güncel

Facebook Sessiz Mod Artık Kullanılabilir

Facebook sessiz modu kullanıcılarına sundu. İçinde bulunduğumuz yıl, farklı sosyal medya platformlarının dünyayı kasıp kavuracağı yıl olarak öngörülebilir. Özellikle geçen yıl salgın dünyayı vurduktan sonra, insanlar farklı sosyal medya uygulamalarının sadece kullanıcıları için en iyi özelliklerle ve güncellemelerle geldiğine ve rahatlık alanlarının dışına çıkmalarına yardımcı olduğuna şahit oldu.

Facebook Sessiz Mod
Facebook Sessiz Mod Kullanıma Sunuldu

Facebook Sessiz Mod Nedir?

Covid-19 salgını ile birçok küçük işletmenin online platformlara taşındığı görüldü. Küçük işletmelerin canlandırabildiği potansiyelin bu sosyal medya platformlarına da girildiği görüldü. Bunun sebebi bu tür sosyal medya uygulamalarının ortaya çıkan özellikleri ve güncellemelerinden kaynaklandı. Küçük işletmeler için bu durum motive edici bir destek ve özellikle mevcut durum göz önünde bulundurulduğunda ihtiyaç duyulan tek şey oldu.

Bazen insanların telefonlarına bakmaya bir mola vermesi gerekir. Ancak sürekli gelen bildirimlerle bunu yapmak gerçekten zor bir durumdur. Facebook, kullanıcıların uygulamadan bildirimlerini devre dışı bırakabileceği veya susturabileceği Sessiz Mod’u başlatarak bunun için bir çözüm buldu. İsteyen kullanıcılar elbette bildirimleri tekrar etkinleştirebilme hakkına sahip.

Bu, ekran süresinin azaltılmasına büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Günümüzde insanlar genel olarak çok telaşlı ve yoğun bir yaşam tarzı yaşıyor. Sosyal medya platformlarında gezerken insanlar bazen ilgi alanlarına uygun bazı paylaşımlara rastlayabiliyor ancak acelesi olduğu için onları düzgün göremiyor veya o yazıyı nerede gördüğünü unutabiliyor.

Mat Williams ve Matt Navarra tarafından görüldüğü gibi, Facebook artık kullanıcıların bu tür gönderileri kendileri için uygun zamanlamalara göre planlayabilecekleri ve bu tür gönderileri acele etmeden görüntüleyebilecekleri yeni bir özelliğe sahip bulunuyor. Bu yeni özellik kesinlikle birçok kullanıcı için bir rahatlama duygusu yaratıyor. Facebook’un bu özelliği, uygulamanın kullanıcılarının küçük sorunlarını duyduklarını ifade ediyor.

Kaynak
Facebook has yet again another feature on its sleeve that is for sure to of use by everyone

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu