Güncel

Facebook Social Business for Good ile İşletmelere Yardımcı Oluyor

Facebook Social Business for Good sitesi, güzelliği ve ticareti bir araya getiriyor. Anti-tröst ihlalleri ile suçlanmasına rağmen Facebook, popülaritesini kaybetmiyor. Şimdi de büyük veya küçük işletmeler için yeni bir kaynak olarak Socail Business for Good sitesini oluşturdu. Bu site ile işletmeler bağış toplama araçlarına ve ipuçlarına kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Ayrıca sitede, işletmesini yukarı taşımak isteyen kullanıcılar için de birçok tavsiye bulunuyor.

Facebook Social Good for Business
Facebook Social Good for Business

Facebook Social Business for Good Nedir?

Facebook Social Business for Good işletmelerin sosyal etkilerini artırmak için araçların ve kaynakların nasıl kullanılacağına dair açık bir rehberdir. Facebook’un bu sitesi her işletmeye yardımcı olmayı amaçlıyor. Ayrıca site, Kurumsal Sosyal Sorumluluk ilkelerine bağlı olarak özellikle sosyal-iyilik işletme modelllerini etkilemeyi hedefliyor.

Social Business for Good’da işletmeler bağış toplama araçlarına ve ipuçlarına kolay erişimin yanı sıra farkındalık kampanyaları, Facebook Mağazaları ve etkinlikler yoluyla erişimi en üst düzeye çıkarmak ve etkiyi artırmak için tavsiyeler bulabiliyor. Yani bir amaç için topluluk oluşturmak, markasını ve etkisini artırmak isteyen, topluluklara günlerin nerede ve ne zaman önemli olduğunu göstermek isteyen ve çok daha fazlası için kullanıcılar Social Business for Good’dan yararlanabilir.

Facebook’un neden antitröst ihlalleri ile suçlandığı konusunda detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu