Güncel

Facebook Temsilcilik Açıyor

Sosyal medya yasası kapsamında 3. aşamaya geçmeye hazırlanılan bu günlerde Facebook tarafından bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Türkiye’ye temsilcilik açılacağı açıklanırken Facebook ilkelerine uygun olmayan bir durum ile karşı karşıya kalınması durumunda ise temsilciliğin kapatılacağının altını çizildi.

Facebook temsilcilik açarak 19 ocakta başlayacak olan reklam yasağından da kurtulmuş oldu. Yani Facebook ve Facebook altyapısında ki İnstagram, Whatsapp gibi uygulamalara reklam verilmeye devam edilebilecek.

Facebook Temsilcilik Açacağını Açıkladı
Facebook Temsilcilik Açacağını Açıkladı

Facebook’un Açıklaması Şu Şekilde

Facebook şirketi olarak ifade özgürlüğünün temel bir insan hakkı olduğunu düşünüyoruz ve bu değerleri savunmak ve korumak için küresel çapta çaba gösteriyoruz. Ayrıca ülkede ki insanların yarısından çoğu arkadaşlarıyla ve aileleriyle iletişimde kalmak, işletmelerini büyütmek ve fikirlerini ifade etmek için Facebook’u kullanıyor.

Türkiye’de kısa süre önce tekrardan düzenlenen ve sosyal medya şirketleri için yeni gereksinimler oluşturan 5651 sayılı yasa hakkındaki gelişmeleri ilk güden bu yana çok yakından takip ediyoruz. Yasadan etkilenen diğer bazı şirketler gibi, yeni düzenlemelere uygun olarak ülkede temsilci olarak bir tüzel kişilik atama sürecini başlatma kararı aldık. Bu kararı alırken, platformumuzun kullanıcıların ifade özgürlüğü haklarını özgürce kullanabilecekleri bir platform olmasının bizim için taşıdığı önemin tekrar altını çizmek isteriz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu