Güncel

Facebook Yardım Merkezi Yenilendi!

Çeşitli uygulamaların yaklaşan güncellemeleri gibi durumları Twitter hesabında paylaşan Jane Manchun Wong, Facebook sözcüsü olan Alexandru Voica’nın bir gönderisini paylaştı. Kullanıcıların uygulamada aradıkları bilgileri bulabilmeleri için yardımcı olan Facebook Yardım Merkezi yeniden tasarlandı. Yeniden tasarlanmasının ardından sunulan hizmetin daha iyi bir kullanıcı deneyimi vermesi ve çok daha hızlı olması bekleniyordu.

Facebook Yardım Merkezi Yenilendi
Facebook Yardım Merkezi Yenilendi

Jane Wong’un birçok takipçisi, tweet’in altında yenilenen Yardım Merkezi’nin ne kadar kötü ve verimsiz olduğu hakkında yorum yaptı. Yani yenilenen merkez kullanıcıların beklentilerini karşılamadı.

Jane Wong’un Yardım Merkezi ile İlgili Tweet’i

Yenilenen Facebook Yardım Merkezi’nde Neler Var?

Yenilenen Yardım Merkezi’nde destek sorunları açısından hayal kırıklığı yaşanmasına rağmen gezinme açısından yeni tasarım kesinlikle daha basit ve daha kullanışlı bir durumdadır. Ana Yardım Merkezi sayfası, tüm Facebook kullanıcıları için kolay erişim amacıyla net bölümler gösteriyor. Kullanıcıların, Haber Kaynaklarında gördüklerini nasıl kontrol edebileceklerini, kendileri için önemli olan kişileri ve konuları nasıl arayabileceklerini ve Haber Kaynaklarındaki yayınları nasıl beğenip tepki verebileceklerini öğrenmek için takip etmeleri gereken kolay bağlantılar bulunuyor.

Bunun dışında, Facebook Yardım Merkezi sayfası, kullanıcıların sayfalarının neden kaldırıldığı vb. gibi sorulara yanıt bulmalarına yardımcı olabilecek popüler makalelere bağlantılar sağlıyor. Bu makaleler ise temelde diğer web sitelerinde gördüğümüz ‘Sık Sorulan Sorular’ bölümünden oluşuyor.

Kaynak
Facebook brings out a revamped Help Center, but people are disappointed with their support

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu