Güncel

Facebook Yeni Özellikler Üzerinde Çalışıyor

Facebook yeni özellikler üzerinde çalışarak eski popülaritesini artırmayı hedefliyor. Platformun üzerinde çalıştığı iki yeni özellik Gruplar ve Alışveriş’tir. Facebook, Gruplar özelliğinden hoşlanan kullanıcıların yararlanmaya başlayabilmesi için potansiyel olarak sona erebilecek türden bir şey olduğu için ikisini birleştirmek istiyor. Ek olarak Facebook e-ticareti artırmak için de çabalıyor.

Facebook Yeni Özellik
Facebook Yeni Özellikleriyle Popülaritesini Artıracak Mı?

Facebook Yeni Özellikleri İle Neler Yapılabilir?

Matt Navarra’nın bildirdiğine göre, temel olarak, bir grubun üyesi olduğunuzda ve grup yöneticileri gönderilerinizde ürünleri etiketlemenize izin veriyorsa, ürünleriniz hakkında paylaşımlarda bulunabilirsiniz ve insanlar bunları doğrudan satın alabilecekler.. Müşteri yolculuğunu, kullanıcıların hemen bir şey satın alabilecekleri noktaya kadar kısaltmak, herhangi bir tür satın alma yapmak istemelerini çok daha olası hale getirecek ve bu, Facebook için birçok yönden önemli bir büyüme sağlayabilir.

Bununla birlikte, küçük işletmelerin büyük olasılıkla bu tür şeylerden de biraz yararlanabileceklerini belirtmek önemlidir. Ürünlerini satmak isteyen kişiler, yüksek katılım oranları ve birisinin veya diğerinin gönderinizle etkileşime geçmek isteyebileceği güçlü olasılıkları ile bilinen gruplar aracılığıyla bunları doğrudan tüketicilere pazarlayabilecektir.

Bu, Facebook için büyük bir kazanç olabilir, çünkü e-ticaret sektörü ve Gruplar özelliği, kullanıcıların büyük çoğunluğu ile çok iyi geçiniyor. Facebook açıkça hikayesinde yeni bir bölüm başlatmaya çalışıyor ve bu, sosyal medya platformunun çeşitli kullanıcılar için daha önce düşünüldüğü kadar önemli olduğunu hissettirmede uzun bir yol kat edebilir ve bu da olabilecek hasarın bir kısmını tersine çevirebilir. Geçmişte Facebook’un itibarına neden oldu.

Kaynak
Facebook Groups Get a New Shopping Feature

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu