OyunGüncel

Fall Guys PC’de 10 Milyon Kopya Sattı

Çıktığı andan itibaren bütün platformlarda oldukça popüler hale gelen Fall Guys: Ultimate Knockout‘ın güncel satış rakamları belli oldu. Oyun şuana kadar yalnızca PC’de 10 milyondan fazla satış yaparak rekor kırmayı başardı.

Fall Guys
Fall Guys: Ultimate Knockout

Unity tarafından desteklenen bu oyun, en büyük 3. çeyrek gişe rekorlarını da kırmıştı. Fall Guys’ın sadece Steam’de piyasaya sürüldüğünden beri satış rakamlarını gün geçtikçe artıyor. Oyun için yapılan ilk satış rakamı açıklamasında, çıktığı andan itibaren yalnızca 3 haftada 3 milyon kopya satmayı başarmıştı.

Fall Guys’ın bu başarısı ayrıca oyun mekanikleri, Twitch ve YouTube gibi platformlarda ünlü yayıncıların bu oyun hakkında çeşitli içerikler oluşturulması sebebiyle oldukça popüler oldu. İlk çıkış yaptığı zamanda en çok oynanmış ve izlenmiş oyunlar arasında kendisine yer bulan Fall Guys’ın izlenme sayıları belirli bir sürecin ardından azalmaya başladı. Fakat oyunun geliştiricisi Mediatonic, duyurduğu ve oyuna getirdiği yeni içerikler ile beraber oyuncuların yeniden ilgisini çekmeyi başardı.

Fall Guys Resmi Twitter Hesabından Paylaştığı Gönderi

Oyunun resmi Twitter hesabında paylaştığı en son gönderi ile beraber oyunun hala canlı ve diri olduğu vurgulanıyor. Sezon 2’nin oyuna dâhil edilmesinden sonra geliştirici şu anda Sezon 3 için kolları sıvamış durumda.

https://twitter.com/FallGuysGame/status/1327829373140037633?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1327829373140037633%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.turkmmo.com%2Ffall-guys-pcde-10-milyon-kopya-satti-h182054.html
Fall Guys Resmi Twitter Paylaşımı

Bu oyun ile ilgili daha çok haber okumak için buraya, güncel oyun haberlerini takip etmek için Teknotomy Oyun sayfasını inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu