OyunRPG

Fantasian App Store’a Geldi

Final Fantasy’nin geliştiricisinden yeni bir oyun olan Fantasian App Store’a geldi. RPG türünde olan oyun iOS, Mac ve Apple TV üzerinde oynanabilecek. Fantasian, Sakaguchi’nin 2004 yılında kurduğu Mistwalker stüdyosunun en son gelen oyunu olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Final Fantasy Serisinin En Yeni Oyunlarından Bir Tanesi Olan Fantasian App Store'da Yayınlandı
Final Fantasy Serisinin En Yeni Oyunlarından Bir Tanesi Olan Fantasian App Store’da Yayınlandı

Fantasian App Store Yüklenme Tarihi

App Store’da yayınlanan ve en iddialı RPG oyunlarından bir tanesi olan Fantasian, dokunmatik kontrollere sahip. Fakat Sakaguchi’ye göre oyunun mobilde bile konsol benzeri bir deneyim sunması amaçlanıyor.

Oyun geçtiğimiz günlerde Japonya’da yayınlandı. Geliştirici ekip resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla, Fantasian’ın Final Fantasy VI ile “aynı doğum gününe” sahip olduğunu ve aralarında benzer temaları paylaştığını belirtti.

Final Fantasy Serisinin En Yeni Oyunlarından Bir Tanesi Olan Fantasian App Store’da Yayınlandı

Çıktığı döneminin efsanesi haline gelmiş olan Final Fantasy serisi, hala daha oyuncular tarafından yakından takip edilen bir seri olarak gündemde duruyor. Özellikle büyük şirketlerin mobile getirmiş oldukları oyunlar sayesinde Final Fantasy hayranlarının yeni oyunu ilgiyle karşılaması bekleniyor.

App Store’a özel olarak yayınlanan oyun, Mac kullanıcıları için de son derece iyi bir RPG oyun alternatifi oluşturuyor. Oyunun diğer bölgelerde ne zaman çıkacağı ise hala daha belli değil. Fakat oyun kısa bir süre önce çıkmasına rağmen Japonya’da birden fazla oyun severe ulaştı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu