Güncel

FedEx Elektrikli Araçlar Hakkında Plan Yapıyor

FedEx elektrikli araçlar hakkında yeni bir karar aldı. Dünyaca ünlü kargo şirketi uzun vadeli planlar yapıyor. Bu uzun vadeli planlar ile firma hem kendi geleceğini hem de dünyanın geleceğini düşünüyor. Bilindiği üzere yüksek karbondioksit dünyaya zarar veriyor. Dünyanın zarar görmesi insanların gelecekte büyük problemler yaşayacağı anlamına geliyor.

FedEx Elektrikli Araçlar Hakkında Plan Yapıyor
FedEx Elektrikli Araçlar Hakkında Plan Yapıyor

Dünyanın büyük holdingleri sıfır karbon projesi ile çalışmalar yürütüyor. Bu anlamda karbondioksit salan motorlara ve araçlara veda ediliyor. FedEx’te sıfır karbon projesinde yer almak için yeni bir karar aldı. Bu karara göre FedEx, tüm araçlarını elektrikli modeller ile değiştiriyor. Benzinli araçlarını emekli edeceğini açıklayan şirket 2040 yılına kadar tüm araçlarımızı elektrikli araçlar ile değiştirmeyi planlıyoruz şeklinde açıklama yaptı.

FedEx Elektrikli Araçlar ile Ne Tür Planlar Yapıyor?

FedEX elektrikli araçlar ile nötr karbon projesinde önemli rol alacak gibi duruyor. Çünkü firma sadece arabalarını değiştirmiyor bunun yanı sıra farklı planlar ile projeye destek olmak istiyor. FedEx ilk olarak elektrikli araçlarını değiştirmek istiyor. Bunun için 2 milyon Dolar bütçe ayıran firma planlı olarak bu projesini gerçekleştirmek istiyor. İlk planı 2025 yılına kadar filosunda yer alan araçların yüzde 50’sinin elektrikli araç olmasını planlıyor. İkinci planı ise 2040 yılında filosunun tamamının elektrikli araç olmasını sağlamak.

FedEx Elektrikli Araçlar ile Ne Tür Planlar Yapıyor
FedEx Elektrikli Araçlar ile Ne Tür Planlar Yapıyor

FedEX elektrikli otomobillerden sonra planı ise Yale Üniversitesi ile işbirliği yaparak alternatif yakıt arayışında bulunmak. Şirket elektrikli araçların yanında doğa dostu madenleri kullanarak projede önemli yol kat etmek istiyor. FedEx isteyen kullanıcılarına da karbon nötr kargo imkanı sağlayacağını da duyurdu. Aynı zamanda ilerde kargolarının nötr kargo olacağını da müşterileri de duyurdu.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu