Influencerlar

İlk Türk Yayıncılardan Olan Ferit Karakaya WtcN Kimdir?

Türkiyede yayıncı denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Ferit Karakaya wtcN nickname’i ile bilinmekte. Ferit Twitch’de yaklaşık 1.5 milyon takipçisi bulunuyor. Peki pek çok oyunda başarı sağlayan Ferit Karakaya WtcN kimdir?

Ferit Karakaya (WtcN)
Ferit Karakaya (WtcN) Kimdir ?

Ferit Karakaya WtcN Kimdir?

Ferit Karakaya 12 Şubat 1992’de İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatında pek de başarılı olamayan Ferit eğitim hayatını açık öğretim ile tamamladı. O dönemler profesyonel e-sporcu olan Ferit başarıdan başarıya koştu. Şu an Twitch üzerinden yayın yapmakta ve yine kendisi gibi yayıncı olan arkadaşları Kemal Can Parlak (Kendine Müzisyen) ve Şükrü Şentürk ile kurmuş olduğu Espor takımı BBL e-sports’u yönetmektedir.

Profesyonel Oyunculuk Kariyeri

Ferit Karakaya’nın profesyonel oyunculuk kariyeri eskilerin şampiyonu HWA’da başladı. Ferit uzun zaman HWA forması giydi. O zamanlar takımının yıldızı oldu. Takımın sahadaki temsilcisi konumuna geldi. Ferit 2012 yılında HWA forması ile GameX’te düzenlenen ilk LoL turnuvasını kazandı. Bu süreçte birçok başarı elde etti.

Ferit Karakaya (WtcN)
Ferit Karakaya (WtcN) Kimdir ?

Ferit Karakaya’nın Profesyonel Oyunculuk Kariyeri Neden Sonlandı

HWA’nın şampiyonluğunun mimarlarından bir tanesi olan Ferit Karakaya 2014 yılında büyük bir şok ile karşılaştı. Riot’un ilk büyük ban dalgasının içinde yer alan oyuncu Zeitnot, NoellDayı, Lelouch, Stomaged ve Hioss gibi oyuncularla şampiyonluk liginden atıldı. Ferit’in ban yemesinin nedeni ise elobust olarak adlandırılan ve yapılması kesinlikle yasak olan bir eylemi gerçekleştirmiş olmasıydı. Olay sonrası yaptığı bir açıklamada elobust yaptığını kabul eden Ferit profesyonel oyuncuların elobust yapmaması gerektiğini söyledi.

Banlı kaldığı süre zarfında Riot’un harici turnuvalara katılan Ferit yayıncılığa da bu dönemde başladı. Bu dönem e-spor anlamında başarılar elde eden Ferit ban süresinin dolması ile beraber tekrar HWA’nın yolunu tuttu. Fakat eskisi gibi başarılı olamadı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu