Güncel

Filipinler’de İlginç Reklam

Şirketler yaptıkları işleri, verdiği ürün veya hizmeti, verdikleri ürün veya hizmetin fiyatı ile ilgili bilgileri dış çevresine duyurmak amacıyla bir takım tanıtım işlerine başvuruyor. Reklamlarda ilgi çekmek istiyorsanız ya sunduğu hizmetinizin kalitesiyle, fiyatıyla ya da ilginç bir tanıtım yapmanız gerekiyor. Özellikle ilginç tanıtımlar insanlar tarafından dikkatle izleniyor. Bunun üzerine günlerce konuşabiliyor. Şirket bu saye de müşteri sayısını artırıyor.

Son zamanlarda Netflix’in Türkiye‘de yaptığı ilginç reklam afişler dikkat çekiyor. Sosyal medya da günlerce konuşuluyor. Özellikle internet çağında yaptığınız reklam tüm dünya da konuşulan bir olay haline getirebiliyor. Geçtiğimiz dönemlerde restoranlar yaptıkları şovlar ile müşteri çekiyordu. İlginç restaurant reklamları geçtiğimiz dönemler gündem olmayı başarıyordu.

Filipinler'de İlginç Reklam
Filipinler’de İlginç Reklam

Filipinler’de ünlü kola markası RC Kola yaptığı reklam en ilginç reklam filmleri arasında ilk sırada yer alıyor. Filipinler’de ilginç reklam fikirleri denince akla gelen  Jake Yrastorza, bu reklam filminde Z kuşağının dikkatini çekmek istediklerini belirtti. Sosyal medya reklamı iğrenç buldu lakin dünya da popülerliğini koruyor.

Dünyanın Konuştuğu İlginç Reklam

Filipinler’de orta okulda okuyan genç bir çocuk eve ağlayarak geliyor. Annesi ne olduğunu sorunca arkadaşlarının onla dalga geçtiğini söylüyor. Daha sonra annesine evlatlık olup olmadığını soruyor. Annesi bu olanlara aldırmaması gerektiğini ve hayatının her yerinde bu olaylar ile karşılaşabileceğini ve bu konularda kendisini kaybetmemesi gerektiğini söylüyor.

Filipinler’deki reklam

Çocuk ise gömleğini çıkararak masanın üstüne yatıp neden o zaman benim sırtımda 4 tane bardak var diye soruyor. Annesi uzun yıllar sakladığı sırrını açıklamak zorunda kalıyor. Oğluna olanları ağlayarak anlatan anne en sonunda kafasını çıkarıp aslında kola olduğunu gösteriyor. Reklam filminin sonunda tüm ailenin çocuğun sırtından kola içiyor.

Filipinler’de ilginç reklam kampanyaları oluyor ve bunları sıradan karşılayan insanlar, sosyal medya da bu kadar paylaşılmasını anlamıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu