Oyun

Final Fantasy 7 Remake Duyuruldu

Sony Geçtiğimiz günlerde State of Play etkinliğini düzenledi. Düzenlediği etkinlikte birçok yeni oyun tanıtırken Final Fantasy 7 remake hakkında da bilgi verdi. Orijinal olarak çıkan Final Fantasy 7’nin üzerine 2 adet remaster sürümü çıktı. Bu çıkan remaster sürümleri kafa karışıklığına sebep oldu.

Final Fantasy 7 Remake Haziran’da Gelecek 

Final Fantasy 7, 1997 yılında oyuncuların karşısına çıktı. Üzerinden oldukça fazla yıl geçmiş olmasına rağmen oyuna geçtiğimiz yıl remaster sürümü gelmişti. PlayStation 4’e özel olarak gelen bu sürüm 23 yıl içerisinde grafik seviyesini oldukça ileriye taşımış oldu. PlayStation 4 için gelen oyun PlayStation 5 optimizasyonları ile birlikte tekrardan karşımıza çıkacak. Yani yeni gelecek olan bu sürüm PlayStation 4 için de ayrı bir oyun olarak tekrardan mevcut olacak. 

Final Fantasy 7 Remake Sürümü Haziran Ayında Geliyor
Final Fantasy 7 Remake Sürümü Haziran Ayında Geliyor

Oyunun PlayStation 5 için gelen sürümündeki en önemli hususlar grafik detayları olacak. Bu grafik detaylarının yanı sıra oyun PlayStation 5’in dualsense kontrolcüsü desteğinden yararlanacak. Ek olarak oyunun hikâye içerisine farklı eklemeler de yapılacak.

Final Fantasy 7 remake PlayStation 5 üzerinde 60 FPS olarak oynanabilecek. PlayStation 4 için ise aynı FPS durumu söz konusu değil. Oyun PlayStation 4 üzerinde 30 FPS çalışacak. Tüm bunların dışında oyun içerisinde fotoğraf modu bulunacak ve bu modun özelliği ise oyun içerisinde istediğimiz kareleri yakalayabilmemiz olacak.

Oyun hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5’e 10 Haziran 2021 tarihinde gelecek. Eğer ki oyunu PlayStation 4 üzerinde satın aldıysanız ve daha sonrasında PlayStation 5’e geçeceksiniz ücretsiz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu