E-SporVALORANT

Valorant First Strike İkinci Finalist Belli Oldu

Valorant First Strike Türkiye Finallerinin İkinci Finalisti Belli Oldu. Futbolist, kaybedenler finalinde rakibi Oxygen Esports‘u maç serisinde 2-0 yenerek, turnuvanın final maçına yükselmeye hak kazandı.

Valorant First Strike İkinci Finalisti Futbolist

Valorant First Strike İkinci Finalisti
Valorant First Strike İkinci Finalisti

Maçta galip olan takım ilk harita seçimini Split’ten yana kullandı. Maçın ilk kısmında oldukça rahat bir oyun oynayan Oxygen Esports, ilk yarıyı 9-3’lük skor farkı ile önde kapattı. Maçın ikinci kısmında ise elde ettiği zafer serisi ile maça tekrardan katışmış olan Futbolist, skora 10 katkı yaparak 13-13’lük bir denge getirdi.

Oynanan uzatma turlarında da rakibinin oyununa karşı net bir karşılık veremeyen Oxygen Esports, ilk haritayı 15-13 gibi bir skorla kaybetti. Serinin ikinci haritası ise Oxygen Esports’un seçmiş olduğu Ascent oldu.

İlk maçta yaptıkları hataları yapmayan Futbolist ekibi Ascent haritasında ilk yarıda rakibinin oyununu doğru okudu ve ardından 8-4’lük bir skor avantajı ile ilk yarıyı rahat bir şekilde önde kapattı. İkinci yarıda Oxygen Esports ekibi maç skoruna erişmeye çalışsa da Futbolist ekibi 13-8 skor avantajı ile ikinci turunda galibi oldu.

First Strike turnuvasının ilk Finalisti BBL Esports’un karşısına Futbolist ekibi gelecek.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu