Güncel

Numbeo ile Farklı Ülkelerdeki Fiyatlarını Karşılaştırın

Hayat şartları, günlük telaşeler, koşuşturmalar… Çok mu yoruldunuz? Özellikle yaz aylarının kapımızı çaldığı şu dönemde kışın üzerimizde bıraktığı yorgunluk, kasvet ve sürekli kapalı alanda olmanın verdiği sıkılma hissinden kurtulmak için küçük kaçamaklar insan psikolojisi için ve fiziksel sağlığı için son derece gerekli bir ihtiyaçtır. Eğer sizin de bir yurt dışı tatil planınız var ise ve yurt dışına çıktığınızda bütçe problemi yaşamak istemiyorsanız bu yazımızda ele alacağımız site bu iş için tam size göre diyebiliriz.

Numbeo
Numbeo

Tabi ancak yurt dışı tatil planı için değil diğer ülkeler ile bizim ülkemiz arasındaki fiyat farkını hem yerel para miktarında hem de dolar bazlı olarak incelemek isterseniz de mutlaka bu siteye göz atmanızı öneriyoruz.

Numbeo Nasıl Kullanılır?

Siteye ilk girdiğinizde sizden yaşadığınız şehri ve hesaplamak istediğiniz şehri girmeniz istenir.

Birinci kısma Türkiye’den ya da yaşadığınız ülkeden herhangi bir şehri yazıp ikinci kısmada merak ettiğiniz yabancı bir şehri yazarak fiyat karşılaştırmasını başlatabilirsiniz.

Örneğin İstanbul’u ve Tokyo’yu karşılaştırmayı seçtiğiniz zaman size bu iki şehrin fiyat karşılaştırmasını ve dolar olarak karşılığını gösterir.

Şehirlerde satılan bir su şişesinden, ev ve otomobil fiyatlarına kadar karşılaştırma yapmaya yarayan bu site, inceleme yapmak isteyenler için, ödev yaparken hesaplama yapmak isteyenler için ve tatil planlaması için bir numaralı seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Şunu da belirtmek gerekir ki sitedeki fiyatlar için yaklaşık tutarlar baz alınır. Mesela Türkiye’deki büyük bir şehirdeki su şişesi fiyatı ile küçük ve az nüfuslu bir şehrin su şişesi fiyatı eş değer olmaz.

Bunun yanı sıra sitede yer alan özellikle 1 – 2 dolarlık ürünlerin fiyatları, tam yazdığı gibi olmayabiliyor. Genel olarak ortalama bir hesap yapılmakta.

Sizde bu ilgi çekici web sitesine göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu