FPS

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listesi

FM 2020 wonderkids listesi bulmak zor oluyor. Sizler için her pozisyon için 10 tane futbolcu sunarak bu arayışınıza son vermek istiyoruz. Oyunun amacı ister sevdiğiniz kulübü ister diğer takımların teknik direktörü olup onları başarılı bir şekilde yönetmek ve ilerleyen süreçte taraftara istediği başarıları yaşatmak oluyor. Bunu yaparken işiniz kolay olmuyor eğer zengin kulüpler ile başlamadıysanız ve transfer bütçeniz düşük ise fiyatı düşük ama potansiyeli açık oyuncular bulmanız gerekiyor. Oyun sizlere en ücra liglerdeki oyuncuları bile görmenizi sağlıyor.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listesi
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listesi

Düşük ücretler ile potansiyelli oyuncu transfer etmek kolay olmuyor. FM 2020 serbest oyuncular bulmak kolay ama içlerinde sizleri mutlu edecek çok nadir bulunuyor. Listemizde FM 2020 wonderkid kaleciler yer alıyor. Wonderkid listesi seri şeklinde sunmayı planlıyoruz. Eğer sizlerinde eklemek istediği oyuncu olursa yorum yapmanız yeterli.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
84Maarten Vandevoort17GKKRC Genk0.01 m Euro0.5 m EuroBelçika
83Manuel Gasparini17GKUdinese0.18 m Euro1.3 m Euroİtalya
81Andriy Lunin20GKR.Madrid0.03 m Euro0.73 m EuroUkrayna
80Diogo Costa19GKFCP1.5 m Euro3.2 m EuroPortekiz
78Berke Özer19GKFenerbahçe700 bin TL2.1 m EuroTürkiye
78Luis Maximiano20GKSporting16 bin euro1.4 m euroPortekiz
78Francisco Meixedo18GKFCP9 bin euro12 bin euroPortekiz
78Rok Vedisek20GKCenova32 bin euro525 bin euroSlovenya
77Utku Yuvakuran23GKBeşiktaş JK6 bin euro325 bin euroTürkiye
77Uğurcan Çakır24GKTrabzonspor54 bin euro8.5 milyon euroTürkiye

1- Maarten Vandevoort:

FM 2020 wonderkid kaleciler listemizin ilk sırasında Maarten Vandevoort yer alıyor. Vandevoort, büyük külüpte iseniz yedekte bekletip önemsiz maçlarda oynatıp geliştirebiliyorsunuz.

Defansınız eğer arkaya top kaçırıyorsa Vandevoort gol yeme yüzdesi yüksek bu yüzden defansınızın arkaya top kaçırmaması gerekiyor. Refleksleri kuvvetli bir kaleci, kornerlerden gol yiyen veya ceza sahası dışında goller yiyen bir takımsanız Vandevoort’a rahatlıkla güvenebiliyorsunuz.

Önemli bir uyarı kaleci soğukkanlılık ve kararlık konusunda problemli, derbi ve büyük maçlarda hata yapma ihtimali bulunuyor. Oyuncuyu almak için kulübüne bonuslar dahil 8 milyon Euro’u gözden çıkarmanız gerekiyor. Oyuncuyu kiralayıp opsiyonlu satın alabiliyorsunuz. Eğer sizin kulübünüze gelmek isterse yıllık ücreti 400 bin Euro ücret talep ediyor.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin İlk Kalecisi Vandevoort
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin İlk Kalecisi Vandevoort

2- Manuel Gasparini:

Gasparini, Vandevoort  gibi kısa süre de büyük bir kaleci olamıyor. Oyuncuyu ilk aldığınız zaman onu gelişmesi için kiralık olarak başka bir takıma göndermenizi tavsiye ediyoruz. Kaleci gelişmesini tamamladığı andan itibaren rahatlıkla güvenebilceğiniz kaleci haline geliyor. Gasparini birebirlerde çok iyi ve defans arkasına atılan toplarda kaleci güven veriyor.

Kaleci refleksler bakımından da güven veriyor bu yüzden listemizde yer alıyor. Kaleci yetenekli sadece deneyimle bağlı olarak gelişim süresi bulunuyor.  Udinese takımı da bunu düşünerek kaleciyi kiralama listesine koyarak gelişmesi için takım arıyor. Kaleciyi almak için 2 milyon Euro ödemeniz gerekiyor. Yıllık ücret konusunda da sizlere problem çıkarmıyor. Yıllık 300 bin Euro’ya imza attırabilirsiniz.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin İkinci KalecisiManuel Gasparini
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin İkinci Kalecisi Manuel Gasparini

3- Andry Lunin:

FM 2020 wonderkid kaleciler listemizin en yetenekli kalecisi Andry Lunin. Kaleciye para vermek istemiyorsanız ya da paranız kalmadıysa sakin olun, Andry bu problemi çözüyor. Real Madrid elindeki kalecinin değerini biliyor. Bu kaleciyi satın almak kolay olmuyor. Çünkü 50 milyon Euro sözleşme fesih bedeli bulunuyor.

Güzel haber ise kaleciyi kiralayabiliyorsunuz. Burada önemli nokta ise kaleci kiralama teklifiniz eder mi? Çünkü Avrupa’nın büyük kulüpleri kalecinin peşinde, burada hızlı olmanız gerekiyor. Kaleci özellikleri yüksek ancak mükemmel değil, kaleci pozisyon almada problem çekiyor. Bu problem bir kaleci için en büyük problem olsa da diğer özellikleriyle bu açığını kapatıyor.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Üçüncü Kalecisi Andry Lunin
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Üçüncü Kalecisi Andry Lunin

4- Diogo Costa:

Portekiz takımlarının elinden gelecek vadeden oyuncu olmak hiç kolay olmuyor. Kaleci gelişmeye açık lakin çok fazla beklemenize gerek kalmıyor. Çünkü kaleci özelliklerini belli bir raya oturtmuş. Sadece üzerine koyması gerekiyor. Bunu da kaleciye güvenerek, oynatarak ona yardımcı oluyorsunuz. Kalecinin pek eksikliği yok ama kaleci beklenmedik goller yiyebiliyor. Kaleciyi Porto’dan alabilmek için bonuslar haricinde 5 milyon Euro vermeniz gerekiyor. Maaş olarak ise 500 bin Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Dördüncü Kalecisi Diogo Costa
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Dördüncü Kalecisi Diogo Costa

5- Berke Özer:

Hangi pozisyon olursa olsun Türk futbolcuya ihtiyaç duyuyorsanız Altınordu kulübü hemen yardımınıza koşuyor. Fm 2020 Türk wonderkid oyuncular dediğiniz zaman akla ilk olarak yıllardır bu listede olan Berke Özer geliyor. Kaleci oyunda birebirlerde refleks konusunda güven verirken diğer özellikleri bakımından düşündürüyor. Berke her türlü takıma uygun bir kaleci lakin onu oynatarak geliştirebiliyorsunuz. Başka takıma kiralamak Berke için problem oluyor. Çünkü uyum sağlaması uzun sürüyor. Fenerbahçe oyuncu için 1.5 milyon Euro istiyor. Yıllık ise 300 bin Euro maaşa takımınıza kaliteli kaleci desteğini sağlayabilirsiniz.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Beşinci Kalecisi Berke Özer
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Beşinci Kalecisi Berke Özer

6- Luis Maximiano:

Kalecinin özelliklerine baktığınız zaman gelişmeye açık olduğunu görebilirsiniz. Sporting kulubüde de gelişmesi için kiralanmasına onay veriyor. Eğer kaleciye güvenir ve oynatırsanız kaleci kendini geliştirebiliyor. Lakin kaleciyi kiralamak yerine almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü geliştirdikten sonra Sporting daha yüksek fiyata satmak için yer arıyor. Oyuncu gelişim için başka takıma gitmeyi isiyor lakin sözleşmede fedakarlık yerine bolluğu seçiyor. Orta düzey de bir takımsanız kaleciyi alabilir daha sonra kiralayıp, gelişimini görebiliyorsunuz. Kaleci öne çıkan özellikleri bulunuyor lakin diğer özelliklerini geliştirmesi gerekiyor. Duran toplardan gol yiyorsanız ve bundan sıkıldıysanız bu kaleci tam size göre.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Altıncı Kalecisi Luis Maximiano
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Altıncı Kalecisi Luis Maximiano

7- Francisco Meixedo:

FM 2020 wonderkid kaleciler listemizin en tecrübesiz kalecisi Francisco Meixedo. Meixedo gelişmesi gerekiyor ama geliştikten sonra uzun yıllar kalenizi güvenle korur. Listede yer alan en ucuz kaleciler arasında yer alıyor. Kaleci yetenekleri geliştikçe iyiye gidiyor. Lakin karar alma konusunda problem çekiyor. Konsantre olması, uyum sağlaması çok kötü kaleci büyük maçlarda problem çıkartıyor. Basit goller yiyor, beklenmedik hatalar yapabiliyor. Kaleciyi kiralamak büyük hata, eğer almak istiyorsanız kaleciyi hem ülkenize hem de kulübe alışması uzun yıllar sürebiliyor, bu yüzden kaleciyi elinizde tutmanız gerekiyor. 750 bin Euro’ya satın alabiliyorsunuz. Maaş olarak 150 bin Euro istiyor.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Yedinci Kalecisi Francisco Meixedo
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Yedinci Kalecisi Francisco Meixedo

8- Rok Vedisek:

Kaleci gelişerek daha iyi hale gelebiliyor. Kaleci özellikleri ortalama olarak gözükse de kaleci oynayarak özelliklerini hızlı geliştirebiliyor. Orta seviye de takımlarda ucuza alıp senelerce oynatabiliyorsunuz. Kaleci ilk başlardan itibaren güven veriyor. Oyuncuyu ilk yıl kiralayıp sonra opsiyon olarak 1.5 milyon Euro vererek uzun yıllar kullanabiliyorsunuz. Kaleci garip bir şekilde gelir gelmez sanki 40 yıllık kulüp oyuncusu gibi hızlı uyum sağlıyor. Büyük maçlarda oynatabiliyorsunuz. Sizlere istediğiniz verimi rahatlıkla sağlıyor.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Sekizinci  Kalecisi Rok Vedisek
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Sekizinci Kalecisi Rok Vedisek

9- Utku Yuvakuran

FM 2020 woderkids Türk kaleciler listesinde ikinci sırasında yer alıyor. Birebir pozisyonlarda iyi olan kaleci anı çıkışlarda problem yaşıyor. Eğer takımınız defans arkasına atılan goller yiyorsa, Utku tam sizin isteyeceğiniz bir kaleci. Utku aslında sadece defans arkasına atılan pozisyonlarda değil kornerden gelen pozisyonlar, uzaktan çekilen şutlarda da güven veriyor. Kaleci refleksleri çok güçlü olmamasına rağmen diğer yetenekleri ile bu açığını kapatıyor. Beşiktaş 1 milyon Euro artı bonuslar karşılığında oyuncunun satışına izin veriyor.  Utku maaş olarak 150 bin Euro istiyor.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Dokuzuncu Kalecisi Utku Yuvakuran
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Dokuzuncu Kalecisi Utku Yuvakuran

10- Uğurcan Çakır

FM 2020 wonderkid kaleciler listemizin en pahalı Türk kalecisi Uğurcan, yetenekleri çok iyi duruyor. Biraz pahalı ama Uğurcan’ı aldıktan sonra kaleye başka bir isim almak istemiyorsunuz. Trabzonspor oyuncuyu satmak istemiyor. Çünkü kaleci her pozisyonda başarılı kurtarışlar yapıyor. Uğurcan genç yaşta olması ve hala gelişmeye açık olması büyük kulüplerin ilgisini çekiyor. Trabzonspor kaleciyi kiralamak istemiyor. Trabzonspor’dan topçuyu almak istiyorsanız kulübün eksik bölgelerine oyuncu önermek ve 7.5 milyon Euro vermeniz gerekiyor. Uğurcan Çakır ise maaş olarak 750 bin Euro istiyor. Lakin Uğurcan 30 maçta oynarsa maaş olarak 1,2 milyon Euro maaş istiyor.

FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Onuncu Kalecisi Uğurcan Çakır
FM 2020 Wonderkid Kaleciler Listemizin Onuncu Kalecisi Uğurcan Çakır

Bir sonraki serimizde FM 2020 defans yani wonderkid oyuncular olacak. Sizce FM 2020’deki en iyi oyuncular ile FM 2020’nin en iyi wonderkid oyuncuları arasında bir maç yapılırsa skor ne olur?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu