FPS

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Hangileri

Daha önce FM 2020 Wonderkid kaleciler listesini sizinle paylaşmıştık. FM 2020 Wonderkid sağ bekler ile serimizin ikinci listesine geçiyoruz. Sağ bek mevkisin de başarılı oyuncu bulmak çok zor oluyor. Oyununun yanısıra gerçek hayatta bile sağ bekler fazla bulunmuyor. Bulunan oyuncuların bir çoğu mevkilerinde iyi futbol oynayamıyor. Bu yüzden bu mevkide wonderkid oyuncu bulduğunuz zaman bırakmamanız gerekiyor. Listeye baktığınız zaman bu oyuncuları almak da zor. Listede daha profesyonel olmamış oyuncular da bulunuyor. 18 yaşından küçük futbolcuları kiralayamadığınız için oyuncuları satın almanız gerekiyor. Kulüpleri de futbolcuları ucuz bir fiyata bırakmak istemiyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinde Hangi Futbolcular Yer Alıyor
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinde Hangi Futbolcular Yer Alıyor

FM 2020 Wonderkids listemizde yer alan oyuncularla ilgili olarak nasıl satın alabileceğiniz ve ne kadar bonservis ödemeniz gerektiği de yazıyor. Sizler oyuncuyu daha farklı bir fiyata da transfer edebilirsiniz. Eğer gözlemcileriniz iyi değilse sizlerle paylaştığımız yetenek puanlarından daha düşük puanlar verebiliyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesi:

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
84Max Aarons19Sağ BekNorwich1.25 m Euro21.5 m Euro İngiltere
79Emil Krafth24Sağ BekNewcastle1.6 m Euro12.25 m Euro İsveç
79Jayden Bogle18Sağ BekDerby0.3 m Euro5.75 m Euroİngiltere
75Ethan Laird17Sağ BekM.United0.2 m Euro1 m Euro İngiltere
74Valentino Livramento17Sağ BekChelsea0.05 bin Euro0.15 m Euro İngiltere
73Cody Drameh17Sağ BekFulham30 bin Euro220 bin Euroİngiltere
72Jack Scott16Sağ BekWolves50 bin Euro115 bin Euroİrlanda
70Burak Kapacak21Sağ BekBursaspor50 bin Euro1.8 m EuroTürkiye
69Alperen Babacan22Sağ BekAkhisarspor100 bin Euro350 bin EuroTürkiye
69Mert Yilmaz20Sağ BekBayern Münih50 bin Euro1.2 m EuroTürkiye
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Oyuncular Listesi

DipNot: Yukarıda yazan yetenek puanları Oyuncuların FM’de gösterilen yetenek puanlarındaki farkın sebebi menajerlik yaptığım takımın gözlemcisinin iyi olmamasında dolayı farklar oluşuyor.

1- Max Aarons

FM 2020 wonderkidler, oyunun bir önceki serisi olan FM 2019 wonderkid futbolculardan çok farklı. Bu listede yer alan oyuncuların hiç biri FM 2019 wonderkid listesinde yer almıyor. Oyun kendini tekrarlamıyor ve yeni isimlere yer vermesi FM sevenleri daha çokmutlu ediyor.

Sağ bek alacağınız zaman bakmanız gereken öncellikli özellikleri bulunuyor. Bu özelliklere bakmadan önce nasıl bir bek aradığınız çok önemli modern bek mi, kanat bek mi, defansif bir bek mi? Eğer takımınınız 3-5-2 sistemi ile oynatmak istiyorsanız Max Aarons isteyeceğiniz bir bek. Daha çok hücum yapmak istiyorsanız Max Aaron bu konuda çok iyi. Oyuncu defansif anlamda da çok iyi işler yapıyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin İlk Adayı Max Aarons
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin İlk Adayı Max Aarons

Çevikliği, hızı, markaj özelliği, top kapma becerisi ile takımızda görmek isteyeceğiniz tarz da bir oyuncu. Kulübü Norwich City oyuncuyu ucuza satmak istemiyor bu yüzden 35 milyon Euro istiyor ve yanında bonuslar ve sonraki satış bedelinden %20 pay istiyor. Oyuncu ise maaş konusunda iyileştirme yapılmasını istiyor. Oyuncuyu aldığınız zaman sözleşmesine 80 milyon Euro serbest kalır madde eklemeniz gerekiyor yoksa iki sene sonra başka bir kulübe gitmek için sizden izin istiyor. Oyuncuyu takımıza kattığını zaman hava toplarında etkili olması için antrenman yaptırmanız gerekiyor. Oyuncu zıplama konusunda pek iyi sayılmaz.

Max Aarons Çıktığı Maçlardan Kesitler

2- Emil Krafth

FM 2020 Wonderkids listesi serisinde Emil Krafth en yaşlı wonderkid oldu. FM yaşı küçük ama potansiyelli oyuncuları wonderkid olarak sunuyor. Fakat Emil bu konuda istisna oldu. Emil patlama yapması beklenen fakat o patlamayı henüz yapmayan bir futbolcu. Newcastle bu sebepten dolayı oyuncuyu kiralıyor.

Oyuncunun maaşını karşılamanız durumunda takımınıza katılıyor. Opsiyonlu kiralamak isterseniz 7.5 milyon Euro gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Oyuncu maaş olarak ise iyileştirme istese de çok büyük bir iyileştirme yapmanız gerekmiyor. Oyuncu kanat bek olarak oynuyor. Eğer takımınız hücum yapmakta zorlanıyorsa Krafth tam size göre bir oyuncu. Her sezon sizlere çift haneli asist getirisi bulunuyor. Kraft eksikleri bulunuyor ama bu eksiklerini lige alıştıkça çözüyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin İkinci Adayı Emil Krafth
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin İkinci Adayı Emil Krafth

3- Jayden Bogle

FM 2020 Wonderkids defans listesinde gelişmeye en açık oyuncular arasında yer alıyor. Listemizde daha çok kanat bek ve modern bekler bulunuyor. FM 2020 Modern bek wonderkid oyuncular tercih edilse de son zamanlarda kanat bekler ön plana çıkmaya başladı. Jayden Boogle kanat bek olarak oynuyor.

Oyuncu yeni profosyonel sözleşme imzaladığı için oyuncu kulübünüzle pek ilgilenmiyor. Oyuncuyu takip ederek diğer senelerde oyuncuyla görüşebiliyorsunuz. Oyuncu yaşına rağmen özelliklerini geliştirmiş ve oyuncuyu aldığınız zaman kısa sürede daha fazla gelişiyor.

Oyuncu İngiliz sağ bek denince akla gelen tüm özellikleri karşılıyor. Kısa boyuna rağmen hava toplarında kolay kolay geçilmiyor. FM 2020 wonderkids oyuncular arasında en hızla gelişen topçular arasında yer alıyor. Oyuncu stoperde de oynayabiliyor ve orda da güzel bir oyun ortaya koyuyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Üçüncü Adayı Jayden Bogle
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Üçüncü Adayı Jayden Bogle

4- Ethan Laird

FM 2020 genç wonderkids listesinde en çok bilinen oyuncular arasında yer alıyor. Futbolcu daha 17 yaşında olduğu için b takımınızda ya da alt yaş maçlarında oynatabiliyorsunuz. Oyuncu Mancherter United’dan ayrılmak istemiyor. O yüzden oyuncuyu sonraki yıllarda alabiliyorsunuz. Oyuncunun yetenekleri kötü gibi gözükse de ileriki yıllarda doğru antreman programı ile özellikleri istediğiniz seviyeye geliyor.

Oyuncunun özel yeteneğine ve tekniğine baktığınız zaman anlıyorsunuz. Oyuncuyu 15 milyon Euro’nun yanı sıra bonuslar vermeniz gerekiyor. Manchester United ayrıca sonraki satış bedelinden %15 pay istiyor. Oyuncuyu ileriki yıllarda kiralayabiliyorsunuz.

Oyuncu tam bir joker isterseniz sol bek mevkinde de oynatabiliyorsunuz. Eğer diyorsanız benim takımındaki sağ bek bile gol atacak o zaman 17 yaşındaki futbolcu tam size göre. Geliştikten sonra sizlere çift haneli asistlerinin yanı sıra 5 -6 gol atabiliyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Dördüncü Adayı Ethan Laird
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Dördüncü Adayı Ethan Laird

5- Valentino Livramento

FM 2020 Wonderkidler düşük bonservisle çoğunu alamıyorsunuz. Çünkü wonderkidlerin tamamı büyük takımlarda oynuyor. Valentino’yu kadronuza katmanız için beklemeniz gerekiyor. Oyuncuya 18 yaşında teklif yapmanız durumunda bedavaya getirebiliyorsunuz. Takımından önce davranmanız gerekiyor. Bunun için oyuncuyla ilgilendiğinizi açıklayarak ve her maçını takip ederek yapabiliyorsunuz.

Oyuncuyu Chelsea’den almak çok zor oluyor. Kulüp oyuncu için 30 milyon Euro+ bonuslar istiyor. Kulüp ayrıca oyuncunun sonraki satış bedelinden %40 gibi yüksek bir pay istiyor. Büyük kulüplerden oyuncu almak çok olabiliyor. Bunun için oyuncunun kafasını karıştırmanız gerekiyor.

Oyuncu listemizin ilk modern beki. Hem defansif anlamda hem de hücumcu bir oyuncu arıyorsanız Valentino tam size göre. Hızlı gelişim göstermese de geliştiği zaman uzun yıllar kadronuzda yer alıyor. Oyuncu sadık bir oyuncu. Zaten onu Chelsea’yi ikna etseniz bile oyuncuyu ikna etmeniz çok zor oluyor. Özel yetenek 1 olarak gözükse de oyuncu kendini geliştirerek özel yeteneğini geliştiriyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Beşinci Adayı Valentino Livramento
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Beşinci Adayı Valentino Livramento

6- Cody Drameh

Cody Drameh FM 2020 Wonderkid yabancı futbolcular arasında çok az bir bonservis verip yüksek verimlilik alacağınız nadir oyuncular arasında yer alıyor. Oyuncuyu 2.7 milyon Euro’ya alabiliyorsunuz. Fulham genç yeteneği çok ucuz bir fiyata satıyor.

Oyuncu Scoot ekibimin kötü olmasından dolayı düşük bir puan almış gibi gözükse de parlatıp yüksek bonservislere satabiliyorsunuz. Oyuncu hücum oynamayı seviyor ve bitiriciliği de oynadıkça daha iyi bir hale geliyor. Oyuncuya doğru bir antrenman uygulanırsa golcü bir sağ beke dönüşebiliyor. Markaj konusunda sıkıntı yaşan oyuncu bu özelliği geliştiremese de puan olarak 12. seviyeye kadar gelebiliyor.

Futbolcu defansif anlamda da iyi işler yapabiliyor ayrıca oyuncuyu sol bek mevkisinde de kullanabiliyorsunuz. Futbolcu her sene sözleşmesini yenilemek istiyor bu yüzden oyuncu ile ilk sözleşme imzaladığınız zaman düşük bir yıllık ücreti sunmanız gerekiyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Altıncı Adayı Cody Drameh
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Altıncı Adayı Cody Drameh

7- Jack Scott

FM 2020 Wonderkid listesi serimizde yaş olarak en geç wonderkid olan futbolcu, yaşına rağmen oyun tarzını taraftarlar çok seviyor. Genç takımlarda oynadığı futbol ile gelecek vat ettiğini gösteriyor. Oyuncuyu çok düşük bir bonservis bedeli kadronuza katabiliyorsunuz. Wolwes oyuncu için 2.7 milyon Euro ve sonraki satış bedelinden %30 pay istiyor.

Oyuncu aldığınız zaman genç takımda oynatmanız gerekiyor. Yaşı gereği oyuncuyu kiralayamıyorsunuz. 18 yaşına girdiği zaman oyuncuyu kiraladığını zaman özelliklerini geliştirmiş ve istediğiniz profilde bir oyuncuya dönüşüyor. Oyuncuya orta yapma konusunda antrenman yaptırmanız gerekiyor. Sadece orta yapma konusunda problem yaşıyor. Diğer özelliklerini hızlı bir şekilde geliştirebiliyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Yedinci Adayı Jack Scoot
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Yedinci Adayı Jack Scoot

8- Burak Kapacak

FM 2020 Wonderkids Türk futbolcuların sayısı çok az, Süper Lig’de menajerlik yapmak isteyen kullanıcılar fazla yabancı oyuncu transfer edemiyor bu yüzden Türk Wonderkids futbolcular büyük önem kazanıyor. Eğer çok fazla yabancı oyuncunuz var ise Burak sağ bek mevkisinde sizleri üzmeyecek bir performans sergiliyor.

Oyuncu çok fazla gelişim gösteremiyor olsa da oyuncuyu 2.5 milyon Euro’ya transfer edebiliyorsunuz. Oyuncu kendini kanıtladıktan sonra Avrupa kulüplerini 15 milyon Euro’ya satabiliyorsunuz. Futbolcuya defansif anlamda antrenman yaptırmanız gerekiyor. Oyuncu kısa süre için de gelişim gösteriyor ve özellik puanını 79′ a kadar çıkarabiliyor.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Sekizinci Adayı Burak Kapacak
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Sekizinci Adayı Burak Kapacak

9- Alperen Babacan

Alperen Babacan 22 yaşında olmasına rağmen kendini geliştirebiliyor. Oyuncuyu eğer kiralamaz ve kendi takımızda oynatamaya başlarsanız gelişimi çok rahat görebiliyorsunuz. Alperen Akhisar’dan ayrılmak istiyor bu yüzden yüksek bonservis ücreti ödemeniz gerekmiyor.

Futbolcu için Akhisarspor’a 2 milyon Euro+ bonuslar vermeniz durumunda oyuncuyu kadronuza katabiliyorsunuz. Oyuncu modern bek bu yüzden sizlere hem hücum da hem de defansif anlamda büyük katkısı oluyor. Türk bir wonderkid arıyorsanız Alperen Babacan tam size göre bir futbolcu.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Dokuzuncu Adayı Alperen Babacan
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Dokuzuncu Adayı Alperen Babacan

10- Mert Yilmaz

Mert Yılmaz FM 2020 Wonderkid Türk futbolcular arasında en hızlı gelişim gösteren futbolcu. Bayern Münih alt yapısında yetişen futbolcu Türk kulüplerini gelmeyi çok istiyor. Oyuncuya eğer forma verirseniz başlarda biraz kötü performans sergilese de daha sonra uzun yıllar kullanabileceğiniz bir futbolcu haline geliyor.

Oyuncuyu defansif özelliklerini geliştirdiğiniz zaman ön libero pozisyonunda da oynayabiliyor. Futbolcu oynadıkça hücumcu özelliklerini geliştiriyor. Oyuncuyu Bayern Münih’ten kiralayabiliyorsunuz. Yıllık ücreti düşük olan futbolcuyu opsiyon olarak 2.5 milyon Euro’ya transfer edebiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Onuncu Adayı Mert Yılmaz
FM 2020 Wonderkid Sağ Bek Listesinin Onuncu Adayı Mert Yılmaz

FM 2020 Wonderkid sağ bek listemizin sonuna geldik. Sizlerde yorum olarak beğendiğiniz futbolcuları yazabilirsiniz. Sonraki serimiz FM Ucuz Wonderkid Golcüler olacak. Bu konu hakkında düşünceniz varsa yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu