FPS

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesi

FM 2020 wonderkid sol bek listesi ile karşınızdayız. FM 2020 oyununda oyunculara hem fazla para vermek istemiyorsanız hem de aldığınız oyuncuyu ileride çok büyük bonservis ile satmak istiyorsanız serimizde yer alan oyunculara bakmanızı öneriyoruz.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek
FM 2020 Wonderkid Sol Bek

Daha önceki serilerde FM 2020 wonderkids Türk futbolcular yer almıştı. Fakat bu serimizde Türk wonderkids bulunmuyor. Listede Süper Lig’de potansiyeli yüksek ve alacağınız takımda hemen uyum sağlayacak Türk sol bek listenin sonunda yer alıyor.

Listede yer alan oyuncuların özellikleri, kulüplerinin ne kadar bonservis istediğini ve sizden ne kadar ücret talep ettiklerini ayrıca bilgilendirmesini yapıyor. İstediğiniz tarzda futbolcuyu bulmanız için yazıları okumanız gerekiyor.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinde Hangi Oyuncular Yer Alıyor?

FM 2020 wonderkids futbolcular her yıl değişiyor. Fakat bazı oyuncular listede her yıl yer alabiliyor. Gian-Luca Itter FM 2019 wonderkid listesindeydi ve FM’nin yeni oyununda da wonderkid listesinde yer aldı. Listede yer alan Türk futbolcu, wonderkid listesinde yer almıyor. Süper Lig’de hocalık yapan kişiler için futbolcu önerisi listede yer alıyor.

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretGüncel Bonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
83Gian – Luca Itter20Sol BekFreiburg475 bin Euro2.4 M EuroAlmanya
83Rayan Ait – Nouri18Sol BekAngers240 bin Euro1.2 M EuroFransa
80Toni Herrero18Sol BekLevante72 bin Euro170 bin Euroİspanyol
 79Zlatan Sehovic18Sol BekPartizan170 bin Euro810 bin EuroHırvatistan
78Owen Wijndal19Sol BekAZ120bin Euro4.6 M EuroHollanda
77Domagaj Bradanic19Sol BekLOSC525 bin Euro1.4 M EuroHırvatistan
77Flip Brekalo16Sol BekDinamo250 bin Euro4 bin  EuroHırvatistan
76George Bello17Sol BekAtalanta United200 bin Euro1.2 M EuroABD
75Alex Centelles19Sol BekValencia130 bin Euro525 bin Euroİspanyol
74Luca Metz16Sol BekHertha Berlin300 bin Euro130 bin EuroAlmanya
 Yusuf Acer22Sol BekRizespor120 bin Euro975 bin EuroTürkiye
FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesi

1- Gian – Luca Itter

FM 2020 wonderkids futbolcular yetenek puanlarını artırdıktan sonra yüksek bonservis bedelli ile büyük kulüplerde top koşturuyor. Fiete Arp ilk defa wonderkid listesinde yer aldığında büyük kulüpler ilgisini çekti. Daha sonra futbolcu Bayer Munih’e transfer oldu. Oyunda wonderkid listesinde yer alan futbolcular birkaç yıl sonra büyük kulüplere transfer oluyor.

Itter, FM 2019 serisinde yer alan nadir oyuncular arasında yer alıyor. Geçen yıla göre bazı özelliklerini daha da güçlendiren oyuncu büyük kulüplerin radarında olduğu için kulübü yüksek bonservis istiyor. Futbolcu hızı ve dayanıklılığı ile hem hücum da hem de savunmada iyi işler çıkarıyor.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin İlk Oyuncusu Gian-Luca-Itter
FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin İlk Oyuncusu Gian-Luca-Itter

Kulübü Itter için 12 Milyon Euro istiyor. Ayrıca kulübü sonraki satış bedelinden %15 pay istiyor. Oyuncu sizden 1 milyon Euro ücret istiyor. Eğer mali durumu iyi olan bir kulüpte hocalık yapıyorsanız Itter’i almanızı öneriyoruz.

2- Rayan Ait – Nouri

FM 2020 wonderkid futbolcular arasında hızla gelişen nadir futbolcular arasında yer alıyor. Futbolcuyu aldıktan 2 yıl sonra Juventus, Manchester United gibi büyük takımlar 70 milyon Euro bonservis bedel ödeyerek futbolcuyu almak istiyor.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin İkinci Sırasında Rayat Ait Nouri Yer Alıyor
FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin İkinci Sırasında Rayat Ait Nouri Yer Alıyor

Futbolcu hücum konusunda iyi işler başarıyor. Her sene çift haneli asistler yapabiliyor. Oyuncu asistler dışında 4 ya da 5 gol atabiliyor. Defansif konu da problem yaşayabiliyor. Oyuncuya defansif anlamda antrenmanlar yaptırmanız gerekiyor.

3- Toni Herrero

FM 2020 wonderkids sol bek listesinin 3. sırasında Toni Herrero yer alıyor. Futbolcu, Levante’nin alt yapısında futbol oynuyor. Alt yapıda oynayıp wonderkid listesinde olan futbolcu sayısı çok olsa da Toni’nin diğerlerinden ayrılan özellikleri bulunuyor. Oyuncu yetenek puanını hızla geliştiriyor.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Üçüncü Sırasında Toni Herrero
FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Üçüncü Sırasında Toni Herrero

Ayrıca futbolcu sadık biri siz istemediğiniz sürece takımdan ayrılmak istemiyor. Futbolcuyu 7.5 milyon Euro‘ya transfer edebiliyorsunuz. Oyuncu sizden yıllık 350 bin Euro maaş istiyor. Oyuncuyu aldıktan sonra kiralamanız gerekiyor. Oyuncu kiralık geçirdiği sürede kendini geliştiriyor.

4- Zlatan Sehovic

FM 2020 wonderkid listesinde nadir yer alan Sırp futbolcuların en değerli oyuncusu Zlatan Sehovic, kendini geliştirme konusunda problem yaşıyor. Futbolcu hücum ve defansif anlamda iyi işler çıkarıyor. Ama gelişmesi uzun sürüyor. Kulüp oyuncu için 3.5 milyon Euro istiyor. Futbolcu ise sizden 750 bin Euro ücret istiyor.

5- Owen Wijndal

FM 2020 wonderkids listesinin en pahalı futbolcuları arasında yer alıyor. Kulübü oyuncunun ayrılmasını istemiyor. Bu yüzden futbolcusu için yüksek bonservis talep ediyor. Kulübü oyuncunun ne kadar yetenekli olduğunu bildiği için satmak istemiyor. Oyuncu geliştikten sonra listenin en yetenekli futbolcusu oluyor.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Beşinci Sırasında Owen Wijndal
FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Beşinci Sırasında Owen Wijndal

Owen oyun tarzı olarak Sergio Ramos’a çok benziyor. Agresif bir oyuncu olduğu için bazı maçlarda beklenmedik şekilde kırmızı kart görebiliyor. Oyuncu ayrıca golcü bir sol bek. Asist konusunda yüzünüzü güldürecek bir sayıya ulaşıyor. Kulübü oyuncu için 35 milyon Euro istiyor. Oyuncu da sizden 2.5 milyon Euro maaş istiyor.

6- Domagaj Bradanic

FM 2020 wonderkids sol bek listesinin 6. sırasında Domagaj Bradanic yer alıyor. Listedeki ikinci Hırvat futbolcu. Oyuncu hızlı fakat ikili mücadeleler de problem yaşıyor. Oyuncuya güç antrenmanı yaptırmanız gerekiyor. Eğer hücuma yönelik bir futbol oynatacaksanız futbolcuyu almanızı öneriyoruz. Fakat defansif anlamda sizi kızdıracak bir performans çiziyor.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Altıncı Sırasında Domagoj Bradaric
FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Altıncı Sırasında Domagoj Bradaric

Özel yeteneği neden wonderkid olduğunu gösteriyor. Kulübü oyuncuyu satmak istiyor. Fakat oyuncu başka takıma gitmek istemiyor. Oyuncuyu almak istiyorsanız Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmeniz gerekiyor. Kulübü oyuncu için 16 milyon Euro istiyor.

7- Flip Brekalo

FM 2020 wonderkids listesi her ülkeden futbolcuya yer veriyor. Fakat sol bek listesinde Hırvat futbolcular diğer ülkelerin futbolcularına göre daha fazla. Oyuncu 16 yaşında ve genç oyuncu sözleşmesi ile oynatılıyor. Eğer hızlı olursanız oyuncuyu bedava alabiliyorsunuz. Oyuncuyu hemen kadronuza katmak istiyorsanız kulübüne 3.5 Euro bonservis bedeli ödemeniz gerekiyor.

Oyuncu ise sizden 100 bin Euro ücret istiyor. Oyuncu defansif anlamda iyi işler çıkarıyor. Eğer defansif bir takım kurmanız gerekiyorsa futbolcuyu almanızı öneriyoruz. Çift haneli asistler yapmasa da oyuncu attığı sürpriz goller ile sizi şaşırtıyor.

8- George Bello

FM 2020 wonderkids futbolcular arasında ilk defa Amerika vatandaşı olan bir futbolcu yer alıyor. CM serisinde Amerika vatandaşı olan futbolcular nadir olsa da yer alıyordu. Fakat FM serisinde uzun zamandan beri Amerika vatandaşı olan futbolcular yer almıyordu. MLS liginden futbolcu almak menajerleri her zaman korkutuyor. MLS ligi daha çok emekli futbolcuların uğradığı bir lig.

Futbolcuyu aldıktan sonra kiralamanız gerekiyor. Oyuncu tecrübe konusunda problem yaşıyor. Bu yüzden futbolcuyu kiralamanızı öneriyoruz. Futbolcu hücum konusunda yüzünüzü güldürüyor. Oyuncuyu 2.75 milyon Euro’ya transfer edebiliyorsunuz. Oyuncu ise sizden 450 bin Euro ücret istiyor.

9- Alex Centelles

FM 2020 wonderkids listesinde yer alan futbolcuyu almak için hızlı olmanız gerekiyor. Çünkü oyuncu kiralık listesinde ve hemen başka bir takıma kiralık olarak gidebiliyor. Kulübü ikna ederseniz iki yıl boyunca hiç bir ücret ödemeden kiralayabiliyorsunuz. Eğer oyuncuyu direk satın almak istiyorsanız 100 milyon Euro serbest kalma maddesini ödemeniz gerekiyor. Ama kulüp bu miktarı talep etmiyor. Futbolcu sizden 525 bin Euro ücret istiyor.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Dokuzuncu Sırasında Alex Centelles
FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Dokuzuncu Sırasında Alex Centelles

10- Luca Metz

FM 2020 wonderkids cheap listesinde yer alan futbolcu, genç sözleşmesi bulunuyor. Eğer hızlı olursanız futbolcu 18 yaşına girdiği zaman bedavaya alabiliyorsunuz. Eğer oyuncuyu hemen almak istiyorsanız kulübüne 3 milyon Euro bonservis ödemeniz gerekiyor.

Oyuncu ise sizden 100 bin Euro ücret istiyor. Süper Lig’de menajerlik yapıyorsanız oyuncuyu getirmek için çok çabalamanız gerekiyor. Çünkü futbolcu Türkiye’de futbol oynamak istemiyor.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Onuncu Sırasında Luca Netz
FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin Onuncu Sırasında Luca Netz

11- Yusuf Acer

FM 2020 wonderkids Türk listesinde yer almasa da Süper Lig’de takım yönetiyorsanız Yusuf Acer’i almanızı öneriyoruz. Yusuf hem defansif anlamda hem de hücum da ortalama bir performans sergiliyor. Süper Lig’de 14 yabancı kuralı bulunuyor. Eğer Türk oyuncuya ihtiyacınız varsa Yusuf Acer’i almanızı öneriyoruz.

FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin On Birinci Sırasında Yusuf Acer Yer Alıyor
FM 2020 Wonderkid Sol Bek Listesinin On Birinci Sırasında Yusuf Acer Yer Alıyor

Oyuncuya doğru antrenman programı uygularsanız oyuncu ligin ortalamasından yüksek bir oyuncuya dönüşüyor. Rizespor’dan oyuncuyu almak istiyorsanız 3 milyon Euro bonservis bedeli ödemeniz gerekiyor. Fakat oyuncu şu an Erzurumspor’da kiralık. Kiralık sözleşmesi bittikten sonra takımınıza katılıyor. Oyuncu sizden 300 bin Euro ücret talep ediyor.

Serimizin sonuna geldik sizin bu listeye eklemek istediğiniz futbolcu var mı? Bir sonraki serimiz de FM 2020 wonderkids orta saha listesini sizinle paylaşmayı düşünüyoruz. Sizce yeni seride hangi futbolcular yer almalı?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu