Teknotomy Dosya

FM 2020 Wonderkids Orta Sahalar

FM 2020 wonderkids serisinin 10. yazısını sizlerle paylaşıyoruz. Bildiğiniz üzere daha önceki yazılarımızda sizlere wonderkids futbolcuları mevki mevki ayırarak sizlerle paylaştık. Ayrıca oyunda önerdiğimiz oyuncuların yaşlarını, kulübünü, ne kadar bonservis ödeyeceğinizi ve ne kadar ücret ödeyeceğinizi de sizlerle paylaşıyoruz. Daha önceki yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Şimdi ki yazımızda ise oynadığınız futbolu yansıtmanıza yardımcı olacak futbolcuları sıralıyoruz. Orta saha mevkisi oyunda da gerçek hayatta da menajerlerin en çok önemsediği mevkilerin başında geliyor. Türk futbolunda atanında tutanında iyi olacak klişe lafını duyuyorsunuz. Evet bu iki mevki çok önemli fakat bu iki mevkinin istikrarlı şekilde çalışmasını sağlayan orta saha oyuncuları unutuluyor.

DipNot: FM 2020 indir dedikten sonra artık sizin bilgisayarınıza özel bir algoritma hazırlanıyor. Bu algoritma da size önerdiğimiz oyuncuları daha ucuza da alabiliyorsunuz daha da pahalıya alabiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Listesi

FM 2020 wonderkids orta saha futbolcularını listelemeden önce nasıl bir orta saha aradığınıza karar vermenizi istiyoruz. Alacağınız oyuncu ofansif bir oyuncu mu yoksa defansif bir oyuncu mu olacak buna karar vermeniz gerekiyor. Aşağıda yer alan liste de hem defansif futbol oynayan futbolcular hem de ofansif futbol oynayan futbolcular yer alıyor. Ayrıca sizlere FM 2020 wonderkids Türk orta saha futbolcuları ve sizlere wonderkid olmayan orta saha oyuncuları da yer alıyor.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha
FM 2020 Wonderkids Orta Saha

FM 2020 Wonderkids Defansif Orta Sahalar

FM 2020 wonderkids orta saha futbolcularının ilk bölümünde defansif anlamda harika işler çıkaran futbolcular yer alıyor. Bu listede yer alan oyuncular arasında büyük kulüpler de oynayan futbolcuların yanı sıra orta düzeyli takımlardan ucuza alabileceğiniz futbolcularda bulunuyor.

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
87Florentino Luis19Defansif Orta SahaSLB2 Milyon Euro10.75 Milyon EuroPortekiz
83Sandro Tonali19Defansif Orta SahaBrescia500 Bin Euro9 Milyon Euroİtalya
82Declan Rice20Defansif Orta SahaWestham United1.5 Milyon Euro25.5 Milyon Euroİngiltere
81Marcos Antonio19Defansif Orta SahaShaktar Donetsk500 Bin Euro5.5 Milyon EuroBrezilya
80Adrian Fein20Defansif Orta SahaBayern Munih149 Bin4 Milyon EuroAlmanya
80Daniel Bragança20Defansif Orta SahaSporting Lizbon250 Bin Euro675 Bin EuroPortekiz
80Nohan Kenneh16Defansif Orta SahaLeeds United225 Bin Euro500 Bin Euroİngiltere
79Gustavo Assuncao19Defansif Orta SahaFamalicco60 Bin Euro1.3 Milyon EuroBrezilya
78Ronaldo Vieira20Defansif Orta SahaSchalke 041.2 Milyon Euro6 Milyon Euroİngiltere
78Andrea Ghion19Defansif Orta SahaSassuolo60 Bin Euro180 Bin Euroİtalya
FM 2020 Wonderkids Defansif Orta Sahalar

Florentino Luis

FM 2020 wonderkids listemizin ilk sırasına Florentino Luis yer alıyor. FM 2020 wonderkids orta saha kategorisinde Florentino Luis yetenekleri ile hem gerçek hayatta hem de oyunda gençlere liderlik yapıyor. Futbolcu 19 yaşında olmasına rağmen tecrübeli orta sahalar gibi özgüvenli oynuyor. Oyun zekası yüksek olan futbolcu derin pas ve kısa pas konusunda diğer futbolculara oranla bu işi daha iyi yapıyor.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Florentino Luis
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Florentino Luis

Bunun yanı sıra futbolcu defansif oyun kurucu özelliği de bulunuyor. Ön libero pozisyonunda oynatmanız halinde defansif oyun kurucu rolüne hemen adapte oluyor. Hem defanstaki topları 3. bölgeye servis ediyor hem de defanstaki arkadaşlarına savunma konusunda büyük kolaylık sağlıyor. SLB’de bu özelliklere sahip olan futbolcuyu ucuza bırakmak istemiyor. Bu yüzden Portekizli futbolcu FM 2020 wonderkids ucuz futbolcular arasında yer almıyor. Kulübü oyuncu için 25 milyon Euro istiyor. Oyuncu da sizden yıllık garanti ücret olarak 1 milyon Euro maaş istiyor.

Sandro Tonali

FM 2020 wonderkids listesi her milletten futbolcuya ev sahipliği yapıyor. Fakat savunma ile ilgili bir kategoride her zaman en iyiler arasında İtalyan futbolcular yer almayı başarıyor. Defansif orta saha kategorisinde de FM 2020 oyunu gene bir İtalyan futbolcunun bu mevkide başarılı olacağını düşünüyor. Özelliklerine baktığınız zaman oyunda başarılı olacağını az çok tahmin edebiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Sandro Tonali
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Sandro Tonali

Sandro Tonali’nin özelliklerine baktığınız zaman ne kadar çalışkan, agresif ve soğukkanlı olduğunu görebiliyorsunuz. Oyuncu orta sahanıza dinamizim katıyor. Futbolcuyu aldığınız zaman defansta yer alan futbolcularınızın hatalarını kapatarak daha az gol yemenize etki ettiğini kısa süre de görebiliyorsunuz. Defansif yönün duşunda iyi bir pasör olan defansif oyun kurucu bazı maçlarda sürpriz goller ile sizi şaşırtabiliyor. Bu kadar yetenekli bir oyuncuyu almak istiyorsanız Brescia‘a kulübüne 30 milyon Euro bonservis ücreti ödemeniz gerekiyor. Futbolcu da sizden 1,3 milyon Euro ücret istiyor.

Declan Rice

FM 2020 wonderkids orta saha listemizin defansif anlamda iyi işler çıkaran orta saha incelememizde Declan Rice’ı gördüğünüz anda diğerlerinden ayıran çok büyük farklar olduğunu görebiliyorsunuz. İlk olarak futbolcunun özelliklerinin yer aldığı karta bakmanızı gerekiyor. Baktığınız zaman genç yaşına rağmen bu kadar yüksek top kapma oranı olan nadir oyuncular arasında yer alıyor. Premier Lig gibi üst düzeyde top koşturan futbolcu aşırı derece de soğukkanlı ve futbol aklı olan bir futbolcu olduğunu görebiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Declan Rice
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Declan Rice

İkinci en büyük farkı ise oyuncunun 1 ya da 2 yıl içerisinde gösterdiği gelişimden sonra oynadığı futbol. Oyuncu defansif anlamda iyi işler çıkartmasının yanı sıra eski tip bir 10 numara gibi hücumda etkili oluyor. Westham United’da oyuncudaki bu potansiyeli bildiği için kolay kolay satmak istemiyor. Ama ısrar eder ve 50 milyon Euro bonservis öderseniz oyuncuyu kadronuza katabiliyorsunuz. Eğer kulübünden koparmayı başarırsanız futbolcuya da yıllık 2.3 milyon Euro garanti ücret ödemeniz gerekiyor.

Marcos Antonio

FM 2020 wonderkids orta saha listemizin 4. sırasında Marcos Antonio yer alıyor. Futbolcu gelişime açık ve en geç 2 yıl içerisinde büyük bir gelişim gösterip büyük takımlara 50 milyon Euro ila 60 milyon Euro arasında satabileceğiniz yetenekli bir futbolcu. Oyuncunun gelişmesi gerekiyor. Bunu öncelikle bilmeniz gerekiyor. Futbolcuyu mutlaka İtalya’dan her hangi bir takıma kiralamanızı öneriyoruz. Futbolcu İtalya’dan döndükten sonra daha farklı bir kimliğe büründüğünü görebiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Marcos Antonio
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Marcos Antonio

Eğer oyuncuyu kiralamak istemiyor ve kendi liginizde oynatmak istiyorsanız mutlaka defans antrenamanı yaptırmanız gerekiyor. Oyuncuyu daha az maça çıkararak iki kat antreman yaptırdığınız zamanda gelişiyor. FM 2020 wonderkids cheap listesinde belki de en yüksek bonservise sahip Antanio’yu kulübünden 8 milyon Euro bonservis ödeyerek takımınıza katabiliyorsunuz.

Adrian Fein

FM 2020 wonderkid listemizde bolca görmeye alışacağını başka bir Alman futbolcu Adrian Fein ile devam ediyoruz. Almanya’nın dev kulübü Bayern Munih’te bonservisi bulunan futbolcuyu düşük ücretini karşılayıp kiralık olarak kadronuza katabiliyorsunuz. Oyuncunun özelliklerine baktığınız zaman da istikrarlı bir oyun sergiliyor. Futbolcu teknik, soğukkanlı ve çalışkan.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Adrian Fein
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Adrian Fein

Oyuncunun iyi özellikleri olduğu gibi kendini geliştirmesi gereken özellikleri de bulunuyor. Oyuncu defansif anlamda bir kaç önemli nokta ve vücut çalışması gerekiyor. Kendini geliştirmesi gereken noktaları oyuncu 2 yıl içerisinde gerçekleştiriyor. Daha sonra istikrarlı oyununu sizin takımınızda da göstermesi halinde büyük kulüplere yüksek bonservis bedeli isteyerek satabiliyorsunuz. Eğer oyuncuyu beğenip kadronuza katmak istiyorsanız Bayern Münih’e 7 milyon Euro ödemeniz gerekiyor.

Daniel Bragança

FM 2020 wonderkids futbolcular pahalı olabiliyor. Bu futbolcuların bonservisini almak yerine kiralık olarak da kadronuza katabiliyorsunuz. Bragança’yı da kiralık olarak kadronuza katıp orta sahadan istediğiniz verimi alabiliyorsunuz. Markaj yapma konusunda sıkıntısı olan futbolcuyu isterseniz ofansif futbolcu olarak da eğitebiliyorsunuz. Ofansif futbolcu da olması gereken tüm özelliklere sahip. Bu özelliklerinin dışında tam bir asker futbolcu. Bildiğiniz üzere ülkemizde futbol terimlerinde çilek transfer ve asker, arı transferleri gibi tabirler bulunuyor.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Daniel Bragança
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Daniel Bragança

Bragança’da arı transfer olarak nitelendirebileceğiniz transferler arasında yer alıyor. Oyuncuyu aldıktan asker gibi oynamaya devam ediyor. Siz ondan ne bekliyorsanız o görevi istediğiniz gibi bitiriyor fakat üstüne pek fazla bir şey eklemiyor. Asker Bragança’yı kiraladıktan sonra da kadronuzda kalıcı olarak yer almasını istiyorsanız kulübüne 10 milyon Euro ücret ödemeniz gerekiyor.

Nohan Kenneh

FM 2020 wonderkids cheap listesinde en genç futbolcular arasında Nohan Kenneh’de yer alıyor. Oyuncu 16 yaşında olduğu için kulübü ile genç oyuncu sözleşmesi imzaladı. Bu futbolcuyu kadronuza katmak için sadece tazminat olarak 900 bin Euro ödemeniz gerekiyor. Bu kadar ucuza aldığınız wonderkid futbolcunun iyi olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Nohan Kenneh
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Nohan Kenneh

Oyuncu güçlü ve atletik. Oyuncu joker topçu gibi bir kaç mevkide oynayabiliyor. Yaşıtlarına oranla defansif anlamda çok iyi bir oyun ortaya koyuyor. Oyun zekası yüksek futbolcuyu 18 yaşına bastığı zaman takımınınız da kadroya alacağınız isim.

Gustavo Assuncao

FM 2020 wonderkids listesinde yer alan tüm futbolcular paranız varsa hepsini alabiliyorsunuz fakat Gustavo’yu satın alamıyorsunuz. Kulübü oyuncuyu satmak istemiyor hatta kiralamak bile istemiyor. Kulübü oyuncunun değerini biliyor. Futbolcuyu satın alabiliyorsunuz fakat kulübü 120 milyon Euro ücret istiyor. Bu ücreti hemen isteyen kulüp daima problem çıkartıyor. Kulüp daha sonra oyuncunun bir sonraki satışından %50 pay istiyor.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Gustavo Assuncao
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Gustavo Assuncao

Bu ücreti verebileceğinizi düşünüyorsanız size kötü bir haber vermemiz gerekiyor. Futbolcunun kendini geliştirmesi uzun sürüyor. Futbolcu 22 yaşında istenilen görevleri yavaş yavaş yapmaya başlıyor. Bunun yanı sıra futbolcu her yıl sizden zam istiyor.

Ronaldo Vieira

FM 2020 taktik konusunda kullanıcılarını eğitimler veriyor. Oyunu oynamaya devam ettikçe profesyonel bir teknik direktör kadar bilgi birikime sahip oluyorsunuz. Öğrendiğiniz taktikler ile kendinize has taktik oluşturabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz taktiğe göre ister wonderkids olsun isterse de sıradan bir futbolcu olsun bu taktikte ona şans veriyorsunuz. Vieira’da oluşturabileceğiniz tüm sistemlerde rahatlıkla oynayabiliyor. Oyuncuyu ister gegenpres sisteminde defansif orta saha olarak oynatın ister dikey tiki taka sisteminde merkez orta saha olarak kullanın futbolcu her iki görevi de sizi memnun edecek bir oyun oynuyor.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Ronaldo Vieira
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Ronaldo Vieira

Her sistemde en düşük 7.0 reytingiyle oynayan futbolcuyu kadroya katmak istiyorsanız kulübüne 15 milyon Euro ücret ödemeniz gerekiyor. Eğer ilk yıl bu kadar büyük bir bonservis bedeli ödeyemiyorsanız satın alma opsiyonuyla da kiralamak için kulübünü kolay bir şekilde ikna edebiliyorsunuz.

Andrea Ghion

FM 2020 menajerlik yapmak isteyen tüm kullanıcılarını profosyonel bir menajerin uğraştığı tüm detayları sunuyor. Bu detaylar arasında en çok uğraştıranı transferler oluyor. Transfer yaparken kulübünüzün size verdiği ücreti akıllıca kullanmanız gerekiyor. Bu yüzden ettiğiniz oyuncular ucuz olmalı fakat çok iyi oyun oynaması gerekiyor.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Andrea Ghion
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Andrea Ghion

Hem ucuz olup iyi futbol oynayan hem de defansif orta saha arıyorsanız Andrea Ghion tam size göre. Oyuncuyu isterseniz ilk yıl kiralayabiliyor isterseniz de 3 milyon Euro verip bonservisini alabiliyorsunuz. Kadronuza kattıktan sonra oyuncu hızı ve gösterdiği oyun ile sizi etkileyebiliyor. Oyuncu çalışkan hiç bir zaman antrenman notunda düşük puan almıyor. Oyuncu ayrıca uzaktan attığı goller ile sizi kendisine hayran bıraktırıyor.

FM 2020 Wonderkids Türk Defansif Orta Sahalar

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
55Salih Özcan22Defansif Orta Saha1.FC Köln700 Bin Euro2.6 Milyon EuroTürkiye
55Eslem Öztürk22Defansif Orta Sahaİstanbulspor400 Bin Euro1.3 Milyon EuroTürkiye
53Mehmet Özcan22Defansif Orta SahaEskişehirspor150 Bin Euro550 Bin EuroTürkiye

Salih Özcan

FM 2020 wonderkids Türk oyuncular fazla rağbet görmüyor. Bunun sebebi oyuncuların Türkiye Süper Lig’te menajerlik yapmak istememesi olarak düşünülüyor. Ligimizde hem yabancı oyuncu sınırlaması bulunuyor hem de kulüplerimiz borçlarından dolayı transfer bütçesini çok düşük tutuyor. Bu sebeplerden dolayı FM 2020 oyununu oynayanlar genellikle diğer ülkelerin takımını yönetmeyi tercih ediyor. Fakat Türkiye Süper Ligi’nde menajerlik yapan oyuncularda bulunuyor. Bunlarda yabancı sınırlamasından dolayı Türk futbolcu bulmakta zorlanıyor. Aslında oyun piyasasında milyonlarca Türk futbolcu yer alıyor. Fakat çoğundan istediği verimi alamıyor.

FM 2020 Wonderkids Türk Salih Özcan
FM 2020 Wonderkids Türk Salih Özcan

Bir de FM 2020 wonderkids listesi çok fazla Türk oyuncuya yer vermiyor. Bu sebepten dolayı kısıtlı oyuncular oynamanız gerekiyor. Bu kısıtlı kadronun için de Salih Özcan gibi yüzünüzü güldürecek oyuncular da yer alıyor.

Salih Özcan FM 2020 wonderkid Türk futbolcular arasında en çok göze çarpan futbolcular arasında yer alıyor. Futbolcu özellikleri oyun sevenleri kendine çekmeyi başarıyor. Genç oyuncu defansif anlamda Türkiye liginde çok iyi işler yapıyor. Oynadıkça gelişen futbolcu Florentino Luis kadar çok iyi işler yapıyor. Pasör orta saha uzaktan şutları ile de sezon içerisinde önemli gol sayılarına ulaşabiliyor. Futbolcuyu Türkiye’ye getirmek için kulübüne 4.5 milyon Euro ödemeniz gerekiyor.

Eslem Öztürk

FM 2020 wonderkids Türk futbolcular listesinde başka bir yıldız oyuncu adayı olan Eslem Öztürk ile devam ediyoruz. Eslem bildiğiniz üzere bu sezonu şampiyon bitiren Beşiktaş’ın alt yapısında yetişti. Fakat kulüp oyuncunun değerini bilmediği için İstanbulspor’a kadar futbolcu düştü. Futbolcunun genç olması ve bu düşüşü görmesi onu daha güçlü futbolcu olmasını sağladı diyebiliyoruz ki özelliklerine baktığınız zaman bunu görebiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Türk Eslem Öztürk
FM 2020 Wonderkids Türk Eslem Öztürk

Eslem Öztürk oyun aklı yüksek nadir defansif orta sahalardan biri. Oyuncu uzaktan şutları ile ya da mükemmele yakın paslar ile sizi bir anda maç içerisinde öne geçirebiliyor. Oyuncu defansif anlamda iyi işler çıkarırken bir de çift haneli gol ve çift haneli asist sayılarına ulaşabiliyor. İstanbulspor’dan futbolcuyu almak istiyorsanız 4 milyon Euro bonservis bedeli ödemeniz gerekiyor.

Mehmet Özcan

FM 2020 Türk Wonderkids listesinde yer alan başka bir futbolcu da Türkiye’nin köklü takımlarından biri olan Eskişehirspor’un futbolcusu Mehmet Özcan’da yer alıyor. Mehmet Özcan Eskişehirspor’un mali sıkıntısından dolayı ucuza alabileceğiniz ve yıllarca takımınızda verimli şekilde kullanabileceğiniz bir futbolcu. FM 2020 wonderkids ucuz oyuncular arasında da yer alan futbolcuyu 1.5 milyon Euro ücret ödeyerek bonservisini alabiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Türk Mehmet Özcan
FM 2020 Wonderkids Türk Mehmet Özcan

FM 2020 wonderkid cheap listesinde yer alan futbolcuyu aldıktan sonra oyuncunun ne kadar özel olduğunu görebiliyorsunuz. Mehmet Özcan agresif yapısıyla defansif anlamda iyi işler yapıyor. Oyuncunun özellik kartında yer alamasa da defansın her bölgesinde rahatlıkla oynayabiliyor. Bu mevkilerde eğittiğiniz zaman joker oyuncu gibi her yerde kullanabiliyorsunuz. Oyuncu bunların dışında hücumda da yüzünü güldürecek bir performans sergiliyor. Her yıl 5 gol atıp 7 asist yapabiliyor.

FM 2020 Defansif Orta Saha Önerileri

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
70Axel Witsel30Defansif Orta SahaB. Dordmund7 Milyon Euro40.5 Milyon EuroBelçika
65Dani Garcia29Defansif Orta SahaAtletico Bilbao2 Milyon Euro25 Milyon Euroİspanya
58Josef de Souza30Defansif Orta SahaAl Ahli3 Milyon Euro6 Milyon EuroBrezilya
58Luiz Gustavo31Defansif Orta SahaFenerbahçe2.5 Milyon Euro8.25 Milyon EuroBrezilya

Axel Witsel

FM 2020 wonderkids listesinde yer alan futbolcularla uğraşmak istemiyorsanız tecrübeli ve iyi oyuncular arıyorsanız sizlere defansif orta saha kategorisinde yıldızlaşan futbolcuları da öneriyoruz. İlk önereceğimiz futbolcu Axel Witsel. Futbolcu orta sahada ortasında ya da ön libero pozisyonunda defansif anlamada harika işler çıkartıyor. Axel Witsel’in olmadığı maçlarda yediğiniz gollere bakın bir de futbolcunun olduğu zaman yediğiniz gollere bakın aradaki farkı rahatlıkla görebiliyorsunuz.

FM 2020 Orta Saha Axel Witsel
FM 2020 Orta Saha Axel Witsel

FM 2020 orta saha da görev yapan futbolcular arasında en iyisi sayılan futbolcu Dordmund’tan yüksek bonservis ücreti ödeyerek alabiliyorsunuz. Futbolcunun bonservisini alabilmek için kulübüne 45 milyon Euro ödemeniz gerekiyor.

Dani Garcia

FM 2020 orta saha mevkisine transfer edebileceğiniz başka bir oyuncu Dani Garcia ile devam ediyoruz. Garcia top çalma ve markaj konusunda mevkisinde en iyi arasında yer alıyor. Futbolcu bunun dışında takımın içindeki futbolculara saha da liderlik yapıyor.

FM 2020 Orta Saha Dani Garcia
FM 2020 Orta Saha Dani Garcia

Takımınıza bu kadar büyük bir futbolcuyu transfer etmek istiyorsanız kulübüne 30 milyon Euro ücret ödemeniz gerekiyor. Bu kadar yüksek bonservisi FM 2020 wonderkids listesinde yer alan bir futbolcuya ödemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu futbolcuya hem yüksek bonservis ödeyeceksiniz hem de yüksek maaş. Daha sonra bu oyuncudan para da kazanamıyorsunuz. Wonderkids futbolcuyu transfer ettiğiniz zaman futbolcudan hem iyi bir performans alabiliyorsunuz hem de oyuncudan para kazanabiliyorsunuz.

Josef de Souza

FM 2020 orta saha önerisinde bulunduğumuz oyuncular arasında dagha önce ligimizde oynayan Josef de Souza‘da yer alıyor. Futbolcunun nasıl bir futbolcu olduğunu biliyorsunuz. Hırslı futbolu ile saha da ayak basmadığı yer kalmıyor. Futbolcu maç içerisinde bir pozisyonda gol yiyeceğiniz an da çizgiden top çıkarırken bir başka pozisyonda galibiyeti getiren golü atabiliyor.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Souza
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Souza

Sahanın her yerinde hırslı futbolu ile takımınıza büyük katkı sağlayacak futbolcuyu kulübünden 10 milyon Euro karşılığında bonservisini alabiliyorsunuz. Eğer futbolcuya bu kadar para vermek istemiyorsanız bir yıl sonra daha az bir ücrete satın alabiliyorsunuz.

Luiz Gustavo

FM 2020 wonderkids futbolcu almak istemiyor onun yerine hazır bir futbolcu almak istiyorsanız Luiz Gustavo‘yu almanızı öneriyoruz. Kariyerinde büyük işler başaran ve şu anda Fenerbahçe’nin başarısı için top koşturan Gustavo’yu 7 milyon Euro ödeyerek takımınıza katabiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Gustavo
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Gustavo

FM 2020 Wonderkids Ofansif Orta Sahalar (Merkez)

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
87Sergio Gomez18Ofansif Orta SahaB. Dordmund450 Bin Euro3.5 Milyon Euroİspanya
83Dominik Szoboslai18Ofansif Orta SahaSalzburg700 Bin Euro7 Milyon EuroMacaristan
81Mason Mount20Ofansif Orta SahaChelsea3.5 Milyon Euro63 Milyon Euroİngiltere
81Aimar Oroz17Ofansif Orta SahaAtletico Pompiano90 Bin Euro200 Bin Euroİspanya
80Adria Barnabe18Ofansif Orta SahaM. City80 Bin Euro800 Bin Euroİspanya
80Kian Fitz-Jim15Ofansif Orta SahaAjax 35 Bin Euro200 Bin EuroHollanda
80Gaetano Castrovilli23Ofansif Orta SahaFiorentino1.5 Milyon Euro20 Milyon Euroİtalya
77Manu Kone18Ofansif Orta SahaToulouse FC100 Bin Euro275 Bin EuroFransa
76Dani Ceballos24Ofansif Orta SahaR. Madrid5.5 Milyon Euro30 Milyon Euroİspanya
74Oliver Ntcham24Ofansif Orta SahaCeltic2 Milyon Euro17 Milyon EuroFransa
FM 2020 Wonderkids Ofansif Orta Sahalar (Merkez)

Sergio Gomez

FM 2020 wonderkids orta saha ofansif listesinin ilk sırasında Dordmund’un genç yeteneği Sergio Gomez yer alıyor. Gomez 18 yaşında olmasına rağmen 30 yaşındaki tecrübeli bir futbolcu gibi kurnaz ve zeki bir futbolcu. Futbolcu bunun dışında hızlı bir gol makinesi gibi oyunda ortaya koyabiliyor.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Sergio Gomez
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Sergio Gomez

Oyuncunun her özelliği insanları şaşırtıyorken futbolcunun bir tek sıkıntısı bulunuyor. Futbolcu biraz güçsüz. Bu sorununda antrenmanda güç çalışarak kısa süre de çözebiliyor. Muhteşem özelliklere sahip futbolcuyu kadronuza katmak istiyorsanız 14 milyon Euro ödemeniz gerekiyor.

Dominik Szoboslai

FM 2020 wonderkids listesi her ülkeden futbolcuya yer alıyor. Bazı ülkelerin giç bir oyuncusu listede yer almazken bazı ülkelerin tüm genç futbolcuları listede yer alıyor. Domink’de kendi ülkesinin listede yer alan tek futbolcusu. Listede başka bir Macar bir futbolcu yer almıyor. Dominik’in bu listeye neden girdiğini özelliklerine bakarak anlıyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Dominik Szoboszlai
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Dominik Szoboszlai

Futbolcu yeteneki ve oyun aklı yüksek. Ayrıca oyuncu geliştikten sonra eski tip 10 numaralar gibi harika serbest vuruşlar kullanıyor, harika asistler ve goller atıyor. Geliştikten sonra aldığınız fiyatın iki katı bir fiyata satabiliyorsunuz. Oyuncu kendi takımınıza katmak istiyorsanız 25 Milyon Euro bonservis bedeli ödüyorsunuz.

Mason Mount

FM 2020 wonderkids orta saha listemizde defansif oyun kurucu, ofansif oyun kurucu ve mezzella tip orta sahalar yer alıyor. Bunların dışında iki yönlü orta sahalarda liste de yer alıyor. Fakat bunların sayısı oldukça düşük. Eğer iki yönlü orta saha arıyorsanız işiniz biraz zor gibi gözüküyor. Bu tür orta sahaların ücretleri hayli yüksek. Mousa Mount‘da nadir iki yönlü orta sahalardan biri ve bonservisi hayli yüksek olan bir futbolcu.

FM 2020 Wonderkids Orta Saha Mason Mount
FM 2020 Wonderkids Orta Saha Mason Mount

FM 2020 oyununda Mount tarzı futbolcu elmas gibi değer görüyor. O yüzden bu tür futbolcuların hepsi büyük kulüplerde oynuyor. Mount’da İngiltere’nin büyük kulüplerinden Chelsea’de oynuyor. Bu yüzden bu futbolcular takımınıza katmak için büyük paralar ödemeniz gerekiyor.

Aimar Oroz

FM 2020 wonderkids orta saha listesinde ki başka bir oyuncu Aimar Oroz’u inceliyoruz. Futbolcu yaşından dolayı kesinlikle gelişmesi gerekiyor. Bu yüzden bu futbolcuyu almak istiyorsanız mutlaka başka bir takıma kiralamanız gerekiyor.

FM 2020 Wonderkids Aimar Oroz
FM 2020 Wonderkids Aimar Oroz

Futbolcu basit ve ara pasları çok iyi atıyor. Fakat futbolcunun özelliklerini ortaya çıkarması için bolca maç oynaması gerekiyor. Geliştikten sonra uzaktan şutlarla gol atan saha içinde lider ve hem defans yapıp hem de hücum yapabilen bir futbolcuya dönüşüyor. Kulübü Oroz’u 6 milyon Euro ödeyen herhangi bir kulübe satıyor.

Adria Barnabe

FM 2020 wonderkids listemizde Manchester City’nin büyük yatırımlar yaptığı Adria Barnabe’de yer alıyor. Manchester City futbolcunun gelişmesi için kiralıyor. Eğer ofansif orta saha arıyorsanız ve bütçeniz kısıtlı ise Barnabe’yi almanızı öneriyoruz. Oyuncu size sezon içerisinde büyük katkılar sağlıyor.

FM 2020 wonderkid Adria Barnabe
FM 2020 Wonderkid Adria Barnabe

Uzaktan şutlarla goller atan futbolcu sezon içerisinde 10 tane gol atıyor. Hızlı orta sahanın tek eksik kaldığı nokta vücudu biraz güçsüz bu problemi de antrenmanlar ile kısa süre de atlatabiliyor. Eğer oyuncuyu da almak istiyorsanız kulübüne 20 milyon Euro ödemeniz gerekiyor.

Gaetano Castrovilli

FM 2020 wonderkids orta saha transferi yapmak istiyorsanız Castrovilli’yi öneriyoruz. Oyuncu iki yönlü orta saha. Hücum da forvet gibi oynuyor. Defansta da bir stoper gibi oynuyor. Futbolcu her sezon size çift haneli gol ve çift haneli asist ile başarınızda yardımcı oluyor. Oyuncu oyun içerisinde pasif kalsa da yaşı büyüdükçe liderlik özelliği de gelişiyor.

FM 2020 wonderkid list Gaetano Castrovilli
FM 2020 wonderkid list Gaetano Castrovilli

Sahada da liderlik yapmaya başlayınca kadronuzun değişmeyen futbolcusu oluyor. Oyuncu takım içi arkadaşlıkta da en çok sevilen futbolcu oluyor. Futbolcuyla aranız iyi olduğu zaman takımla da aranız oluyor. Futbolcu her yıl zam istese de ufak ufak zamlarla takımda kalmasını sağlıyorsunuz. FM 2020 wonderkid listesinin en hızlı gelişen futbolcusunu kadronuza katmak istiyorsanız 20 milyon Euro ücret ödemeniz gerekiyor.

Manu Kone

FM 2020 wonderkids orta saha listemizin yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Ofansif orta saha listesinin en ucuz oyuncusu olan Manu Kone oyuncusunu bütçesi yüksek olmayan takım menajerlerine öneriyoruz. Oyuncu standart takımlarda iş yapıyor fakat büyük takımlarda yeteri kadar iyi oynayamıyor.

FM 2020 Wonderkids List Manu Kone
FM 2020 Wonderkids List Manu Kone

Oyuncuyu oynatarak geliştirdikten sonra daha farklı bir kimliğe bürünüyor. Orta sahanın merkezinde oynasa da wonderkid bir golcü gibi goller atabiliyor. Futbolcuyu kadronuza katmak istiyorsanız kulübüne 2.5 milyon Euro ödemeniz gerekiyor.

FM 2020 Wonderkids Türk Ofansif Orta Sahalar

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
75Ömer Faruk Beyaz15Ofansif Orta SahaFenerbahçe5 Bin Euro120 Bin EuroTürkiye
73Orkun Kökçü18Ofansif Orta SahaFeyenord110 Bin Euro2.9 Milyon EuroTürkiye
70Mustafa Kapı16Ofansif Orta SahaGalatasaray5 Bin Euro56 Bin EuroTürkiye
FM 2020 Wonderkids Türk Ofansif Orta Sahalar

Orkun Kökçü

FM 2020 wonderkids Türk oyuncu önerisinde 18 yaşındaki Orkun Kökçü’yü almanızı öneriyoruz. Oyuncuyu bir yıl İspanya takımlarına kiralarsanız daha farklı bir kimliğe bürünüp dönüyor.

FM 2020 Türk Wonderkids Orkun Kökçü
FM 2020 Türk Wonderkids Orkun Kökçü

Yaratıcı oyuncu sezon boyunca size çift haneli asistler yaparak başarınızda yardımcı olur. Orkun Kökçü’yü takımınıza transfer etmek istiyorsanız Feyenord’a 5 milyon Euro ücret ödemeniz gerekiyor. Listedeki diğer oyuncuların özelliklerini de merak ediyorsanız FM 2020 Türk Wonderkids yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

FM 2020 Ofansif Orta Saha Önerileri

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
 75Kerem Demirbay27Ofansif Orta SahaBayer 043.5 Milyon Euro27 Milyon EuroAlmanya
 66Salih Uçan 25 Ofansif Orta SahaAlanyaspor500 Bin Euro1.8 Milyon Euro Türkiye
 65Filip Stevanovic 17 Ofansif Orta SahaPartizan200 Bin Euro3 Milyon EuroSırbistan
 63Georgy Tsitaashvili19  Ofansif Orta SahaDinamo Kiev750 Bin Euro50 Bin EuroUkrayna
FM 2020 Ofansif Orta Saha Önerileri

Kerem Demirbay

FM 2020 wonderkids orta saha transferinin dışında orta saha önerisi isteyenlere Kerem Demirbay’ı almanızı tavsiye ediyoruz. Fakat Kerem Demirbay’ı almak istiyorsanız büyük bir kulüpte menajerlik yapmanız gerekiyor. Oyuncu Bayer 04’ten ayrılmak istemiyor eğer ayrılacaksa bunun büyük bir kulüp olması gerektiğini düşünüyor.

FM 2020 Türk Oyuncular Kerem Demirbay
FM 2020 Türk Oyuncular Kerem Demirbay

Oyuncuyu da almanız için kulübüne 35 milyon Euro ödemeniz gerekiyor. Oyuncuyu önermeme sebebimiz oyuncu hem defansif anlamda hem de hücumsal anlamda iyi işler çıkarması. Oyuncu hücum da iyi ara paslar atabiliyor. Oyuncu uzaktan ya da yakından fark etmeksizin her yerden gol atabiliyor. Gol sayısı çift hanelere ulaşmasa da futbolcu çift haneli asistlere ulaşabiliyor.

Salih Uçan

FM 2020 orta saha futbolcu önerimizin ve listemizin sonuna geldik. Önereceğimiz son oyuncu Salih Uçan küçük ve orta takımlarda menajerlik yapan hocalara öneriyoruz. Çünkü futbolcu büyük takımlar istenilen seviyeye bir türlü ulaşamıyor.

FM 2020 Türk Genç Yetenekler Salih Uçan
FM 2020 Türk Genç Yetenekler Salih Uçan

Salih Uçan aslında çok yetenekli bir futbolcu fakat istenilen seviyeye bir türlü çıkamıyor. Oyuncu 2017 yılında FM wonderkid listesinde ilk sırada yer aldı. Fakat istenilen seviyeye ulaşamaması ve yaşının ilerlemesinden dolayı listeden çıktı. Eğer yetenekli futbolcuyu almak istiyorsanız kulübüne 4 Milyon Euro ücret ödemeniz gerekiyor.

FM 2020 Wonderkids orta saha futbolcular serimizin sonuna geldik. Liste de yer alan futbolculardan hangi futbolcular takımınıza katmayı planlıyorsunuz? Ayrıca size göre bu listeye hangi futbolcular eklenmeli? Sonraki serimizde FM 2020 wonderkids sağ kanat listesini paylaşıyoruz. Sağ kanat mevkisi için oyuncu arıyorsanız listeye bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu