Teknotomy Dosya

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Listesi

FM 2020 wonderkids serimizin bu yazısında sağ kanat mevkisini inceliyoruz. Bu seriye gelmeden önce;

şeklinde serilerimiz bulunuyor. Sağ Kanat dışında başka mevkiler için oyuncu arıyorsanız listede yer alan mevkilerin wonderkidslerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

FM 2020 wonderkids sağ kanat futbolculara konusuna girmeden önce listemizde futbolculara ait bütün bilgileri bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu futbolcuları nasıl kadronuza katabileceğinizi, kadronuza katarken kulübüne ve futbolcuya ne kadar para vereceğinizi bu işlemler bittikten sonra futbolcuyu nasıl geliştireceğini aktarmaya çalışıyoruz. Fakat FM 2020 indir dedikten sonra ve oyun bilgisayarınıza indiği andan itibaren size özel bir algoritma oluşturuluyor. Bu algoritma da size önerdiğimiz futbolcuları listede yer alan fiyatlara alamayabiliyorsunuz. FM 2020 wonderkids kaleciler listesinde yer alan Berke Özer’i 1.5 milyon Euro vererek takımınıza katabiliyorsunuz diyoruz fakat siz bu oyuncuyu 1 milyon Euro’da alabiliyorsunuz 2.5 milyon Euro’da alabiliyorsunuz. Bu sebepten dolayı listede futbolculara ait bonservis bedellerini ortalama belirleyerek sizlerle paylaşıyoruz.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Listesi
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Listesi

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Listesi

FM 2020 wonderkids sağ kanat konusuna geri dönersek öncelikle burada bir karar vermeniz gerekiyor. Nasıl bir sağ kanat arıyorsunuz. Orta açan ,oyun kuran bir kanat mı yoksa daha çok ceza sahası içinde takılan, bitiriciliği iyi olan bir kanat mı istiyorsunuz? Buna karar verdikten sonra wonderkids oyuncularına bakmanızı tavsiye ediyoruz. FM 2020 taktik uzmanları bu konuda kararsız kalanlara bir bölgeye kanat oyuncusu diğer bir bölgeye de kanat forvet alınmasını tavsiye ediyor. Bu yüzden liste kanat forvet ve kanat oyuncu olarak ikiye ayrılıyor.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Forvet Listesi

Fm 2020 wonderkids sağ kanat arıyorsanız öncelikle kanat forvet mi yoksa kanat oyuncusu mu almak istiyorsanız önce buna karar vermeniz gerekiyor. Eğer kanat forvet almaya karar verdiyseniz listedeki futbolculara bakmanızı tavsiye ediyoruz. Listedeki futbolcular hem golleriyle hem de asistleriyle sizi başarıya taşıyor. Listedeki futbolcular içerisinde FM 2020 wonderkids ucuz listesinde yer alan futbolcularda yer alıyor pahalı wonderkids oyuncularda yer alıyor.

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretDeğeriTemsil Ettiği Ülke
93Kylian Mbappe20Sağ KanatPSG23 Milyon Euro100 Milyon EuroFransa
87Emanuel Vignato18Sağ KanatBologna100 Bin Euro 1.1 Milyon Euroİtalya
83Andreas Skov Olsen19Sağ KanatBologna1.2 Milyon Euro5.75 Milyon EuroDanimarka
83Antony19Sağ KanatAjax500 Bin Euro6 Milyon EuroBrezilya
83Manor Soloman19Sağ KanatShaktar Donetsk350 Bin Euro7 Milyon Euroİsrail
82Calvin Stengs20Sağ KanatAZ200 Bin Euro7.5 Milyon EuroHolanda
81Jacob Bruun Larsen20Sağ KanatTSG Hoffenheim1.6 Milyon Euro8.5 Milyon EuroDanimarka
80Pedro Neto19Sağ KanatWolves1.2 Milyon Euro7.5 Milyon EuroPortekiz
80Dejan Kulusevski19Sağ KanatJuventus400 Bin Euro14 Milyon Euroİsviçre
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Forvet Listesi

Kylian Mbappe

FM 2020 wonderkids listesi birbirinden değerli futbolcuları barındırıyor ve bu oyuncuların belli bir yetenek puanları oluyor. Bu yetenek puanları ne kadar gelişeceğini ne kadar değerli bir yeteneğe sahip olduğunu gösteriyor. Bu puanları arasında en yüksek puana sahip olan dünya yıldızı Mbappe sağ kanat forvet listemizin de en üst sırasında yer alıyor. Futbolcuyu hem kanat forvet hem de kanat oyuncusu olarak kullanabiliyorsunuz. Futbolcudan daha fazla verim almak istiyorsanız kanat forvet olarak oynatmanızı tavsiye ediyoruz.

FM 2020 Wonderkids Kylian Mbappe
FM 2020 Wonderkids Kylian Mbappe

Kanat forvet olarak oynattığınız zaman çift haneli goller ve asistler yapan futbolcuyu kulübünden koparmak neredeyse imkansız. PSG kulübü futbolcuyu satmak istemiyor. Oyuncuyu almaya kararlıysanız futbolcuya 200 milyon Euro bonservis ödemeniz gerekiyor. Eğer PSG takımını yönetmiyorsunuz Mbappe’yi takımınızda görmek hayal.

Emanuel Vignato

FM 2020 wonderkids shortlist oluşturduğunuz zaman Vignato futbolcusunu kesinlikle listenizi eklemenizi tavsiye ediyoruz. Futbolcu 18 yaşında olduğundan dolayı yetenekleri tam anlamıyla ortaya çıkmamış gibi gözüküyor. Fakat ilk maça çıktığı zaman hangi özelliklerinin iyi olduğunu direk size gösteriyor. Futbolcu oynadıkça hızlı bir şekilde gelişiyor. Oyuncuyu aldıktan sonra yaratıcılık seviyesi yüksek liglere kiralamanız durumunda bambaşka bir seviyeye çıkıyor. Futbolcuyu geliştirdikten sonra büyük takımlara 200 milyon Euro gibi bir rakama satabiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Shortlist Emanuel Vignato
FM 2020 Wonderkids Shortlist Emanuel Vignato

Oyuncuyu yüksek fiyatlara satabiliyorsunuz fakat oyuncuyu almak hiç kolay olmuyor. Bologna kulübü oyuncusunun değerini biliyor ve düşük bir fiyata satmıyor. Kulübü oyuncu için sizden 45 milyon Euro istiyor. Artı olarak da sonraki satıştan pay istiyor. FM 2020 wonderkids 18 yaş kategorisinin en pahalı futbolcusu olan Vignoto’yu eğer zengin bir kulüp yönetiyorsanız mutlaka almanızı tavsiye ediyoruz.

Andreas Skov Olsen

FM 2020 takım önerisi istiyorsanız kesinlikle Bologna takımını çalıştırmanızı tavsiye ediyoruz. Kulüpte birbirinden yetenekli futbolcular yer alıyor. Bu futbolcular arasında Vignato’nun dışında en çok dikkat çeken futbolcu olan Olsen büyük takımların dikkatini çekmeyi başarıyor. Futbolcuyu üst düzey bütün takımlar izliyor. Bu kadar yetenekli olan futbolcuyu kulüpten koparmayı başarsanız da futbolcu hemen gelmek istemiyor. Futbolcu gelişimine Bologno’da devam etmek istiyor. Bu sebepten dolayı futbolcuyu bir sonraki sene transfer etmeye çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Fakat futbolcuyu izlediğinizi sürekli takip ettiğinizi belirterek diğer kulüplerden önce almanız gerekiyor. Çünkü futbolcu o sezon içerisinde genellikle geliştiriyor ve büyük takımlar transfer etmek için sıraya giriyor.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Andreas Skov Olsen
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Andreas Skov Olsen

Büyük kulüpler transfer için araya girmeden önce oyuncuyu ikna etmeniz durumunda 10 milyon Euro bonservis bedeli ödemeniz gerekiyor. Oyuncu sizden 1.5 milyon Euro yıllık ücret talep ediyor. Oyuncuya istediği maaşı vermeden önce sözleşme fesih bedelini 100 milyon Euro yapmanızı tavsiye ediyoruz. Oyuncunun istekleri ve kulübünün isteklerini futbolcunun yeteneği ile kıyasladığınız zaman FM 2020 wonderkids cheap listesinde yer alması gerektiğini düşünüyoruz. Futbolcu her yıl size çift haneli gol ve asistleri ile sizi mutlu ediyor.

Antony

FM 2020 takım önerisi dendiği zaman akla direk Ajax kulübü geliyor. Futbolcu fabrikası olan kulübü yönetmeye başladığınız zaman ne kadar özel bir kulüp olduğunu anlayabiliyorsunuz. Kulüp birbirinden değerli ve birbirinde oyunculara sahip. Bu özel oyunculardan biri de Antony. Futbolcu sezon sonu Ajax takımına katılıyor. Buna rağmen Ajax gibi bir kulüpte özel bir oyuncu olmaya başarıyorsa yeteneklerinin ne kadar özel olduğunu siz düşünün. Futbolcu 19 yaşında olmasına rağmen özel yetenek puanın ne kadar yüksek olduğunu gördükten sonra dediğimizi anlıyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Antony
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Antony

Futbolcu yetenekli fakat daha çok çalışması gerekiyor. Eğer futbolcuya özel antrenman uygulamazsanız elinizden bir yıldız kayıyor. Bu yüzden futbolcuya 2 kat yoğunlukta şut antrenmanı, üçüncü bölge antrenmanı ve pas antrenmanı uygulamanız gerekiyor. Yoğun antrenman ve maç programından dolayı futbolcunun sakatlanma riski yükselse de gelişmesi için bu gerekiyor. Futbolcu Ajax takımına katıldıktan 1 yıl sonra onu takımınıza katmanızı tavsiye ediyoruz. Oyuncu hem yeni sözleşme imzaladığından dolayı hem de kulübü hemen onu satmak istemediğinden ilk yıl takımınıza katamıyorsunuz. Sonraki sezona geldiğiniz zaman oyuncunun kafasını karıştırdıktan sonra 15 milyon Euro ödeyerek takımınıza katabiliyorsunuz.

Manor Soloman

FM 2020 taktik oluşturmayı ya da yeni taktikler bulmayı seven oyun sevenleri her zaman tatmin ediyor. Taktik yapmayı seven kullanıcıları takımının yeni sistemini belirledikten sonra sistemi için özel futbolcular aramaya başlıyor. Scout yapmaya başladıkları zaman oyun sevenleri üzen bir olay yaşanıyor. Bazı futbolcuların özellikleri net belirli olmuyor bazı futbolcuların da Solomon gibi futbolcularında yetenek puanları açıklanmıyor. Bundan dolayı futbolcular Monor Soloman’ı transfer etmek istemiyor. Fakat Monor Soloman takımında kendini gösterince elden kaçan bir yıldız adayı olduğunu anlıyor. Gizli wonderkids olan futbolcu kulübünde 1 yıl oynadıktan sonra anında almanız gerekiyor. Yoksa futbolcu gösterdiği performans ile Barselona, Real Madrid ve PSG gibi takımlara anında gidebiliyor.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Manor Soloman
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Manor Soloman

Büyük kulüpleri peşinden koşturan futbolcuyu alamam gibi düşünceye kapılmayı çünkü kulübü oyuncuyu kiralamaya sıcak bakıyor. Oyuncuyu iki yıl kiraladıktan sonra 13 milyon Euro gibi bir ücrete bonservisini alabiliyorsunuz. FM 2020 wonderkid kiralık geldiği ilk sezonda bile skor katkısı ile sizi başarıya taşıyabiliyor.

Calvin Stengs

FM 2020 transfer yaması yapmanız durumunda bir çok wonderkids futbolcunun büyük kulüplere gidişini görüyorsunuz. Fakat Stengs kulübüne bağlılığını burada da gösteriyor. Futbolcu AZ Alkmar takımından ayrılmak istemiyor. Bu yüzden futbolcuyu transfer etmeniz neredeyse imkansız. Fakat büyük bir kulüpseniz ve Şampiyonlar Ligi’nde önemli işler yapacağınızı inandırırsanız futbolcuyu bir ihtimal transfer edebiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Calvin Stengs
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Calvin Stengs

FM 2020 wonderkid list yaptığınız zaman yeteneklerinden dolayı hemen alacağınızı futbolcuyu kulübünü ikna etmek için 40 milyon Euro ödemeniz gerekiyor. Bu kadar verdiğiniz futbolcudan yüksek verim almak istiyorsunuz. Hollandalı ilk yıl bunu karşılayamasa da uyum sağladığı ikinci sezonunda çift haneli gol ve asistleri beklentinizi karşılıyor.

Jacob Bruun Larsen

FM 2019 wonderkids listesinde de yer alan futbolcuyu 2020 oyununda da listede yer alıyor. Gerçek hayatta istenilen patlamayı yapamamış olsa da yaşının daha ufak olması bunu hiç yapamayacağı anlamına gelmiyor. Oyun da ise gerçek hayatın tam tersi bir performans sergiliyor. Futbolcu uzaktan veya yakından fark etmeksizin attığı goller ile etkilemeyi başarıyor. Futbolcunun özel yeteneği düşük olsa da gösterdiği performans ile özel yetenek puanı konusunda oyunun haksızlık ettiğini düşünebiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Jacob Bruun Larsen
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Jacob Bruun Larsen

Bu kadar eşsiz bir futbolcuyu kadronuza katmak istiyorsanız Alman kulübüne 25 milyon Euro ödemeniz gerekiyor. Bu ücreti ödeyebilecek güçte olsanız bile oyuncu her lig de ve her takımda oynamak istemiyor. Oyuncu gelişimi sürdürebileceği bir takıma transfer olmak istiyor. Oyuncu almak istiyorsanız futbolcuyu başarılarınızla etkilemeniz gerekiyor. Oyuncuyu aldıktan sonra kesinlikle güç, pas ve üçüncü bölge antrenmanlarını uygulamanız gerekiyor. Bu antrenmanları uyguladıktan sonra size her sezon gol ve asistleri ile kendine hayran bırakıyor.

Pedro Neto

FM 2020 wonderkid listesine girmeyi başaran Neto’nun özelliklerine baktığınız zaman ortalama bir futbolcu olduğunu düşünüyorsunuz fakat yaşına baktığınız zaman kıymetli bir futbolcu olacağına hemen anlıyorsunuz. Oyuncu maç maç baktığınız zaman ortalama gözüken özelliklerini nasıl geliştirdiğini görebiliyorsunuz. Yetenek puanları hemen değişmiyor. Oyuncunun gösterdiği performans ile bunu anlıyorsunuz. Takımınıza uyum gösterdikten sonra her maç 7.0 reyting alarak sizi şaşırtıyor.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Pedro Neto
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Pedro Neto

Eşsiz futbolcu olan Neto’yu İngiltere takımı Wolves kulübünden düşük bir bonservisle takımınıza katamıyorsunuz. Futbolcu için kulübüne 30 milyon Euro ödemeniz gerekiyor. Oyuncuya da yıllık 1.6 milyon Euro garanti ücret veriyorsunuz. Merak etmeyin oyuncuyu 2 yıl sonra 70 milyon Euro gibi bonservise rahatlıkla satabiliyorsunuz.

Dejan Kulusevski

FM 2020 wonderkids kanat forvet bölümünün yabancı futbolcular bölümün sonuna geliyoruz. Listenin son futbolcu Kulusevski’yi inceliyoruz. Futbolcu listede son sıra da yer alsa da Juventus kulübünün gelecek vadeden en değerli wonderkid futbolcuları arasında ilk 3 de yer alıyor. Futbolcu yaşının küçük olması daha oyun stilinin ortaya çıkmasını biraz etkiliyor. Bu yüzden oyuncunun pişmesi gerekiyor. Kulübü de bunu bilerek İtalya’nın başka köklü kulüplerinden Parma kulübüne kiralıyor. Parma kulübünden döndükten sonra hemen araya girip futbolcuyu takımınıza katmanızı tavsiye ediyoruz.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Dejan Kulusevski
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Dejan Kulusevski

Bu kadar değerli wonderkid futbolcuları arasında yer alan Kulusevski’yü kulübünden kolay kolay transfer edemiyorsunuz. Kulübü oyuncusu için 65 milyon Euro talep ediyor. Eğer bu parayı verebileceğinizi düşünüyorsanız iç düşünmeden almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

FM 2020 Wonderkids Türk Sağ Kanat Forvet Listesi

FM 2020 wonderkid Türk oyuncuları pek fazla göz önünde bulunmuyor. Fakat listede yer alan futbolcular yetenekleri ve gösterdikleri performans ile dikkatleri çekmeyi başardı. Özel futbolcuları özellikle Türkiye Liginde çok iyi değerlendirebiliyorsunuz.

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
79Abdülkadir Ömür19Sağ KanatTrabzonspor450 Bin Euro8.5 Milyon EuroTürkiye
78Cengiz Ünder21Sağ KanatRoma3 Milyon Euro20 Milyon EuroTürkiye
75Deniz Türüç26Sağ KanatFenerbahçe1.5 Milyon Euro7.5 Milyon EuroTürkiye
FM 2020 Wonderkids Türk Sağ Kanat Forvet Listesi

Abdülkadir Ömür

FM 2020 wonderkids listesinde son iki yılın wonderkids listesinin değişilmez futbolcusu olan Ömür’ü bu yılda listede görebiliyorsunuz. Abdulkadir’in nekadar yetenekli ve özel oyuncu olduğunu anlatmamıza gerek yok diye düşünüyoruz. Trabzonspor’da bunu biliyor ki oyuncuyu düşük bir bonservis ile göndermek istemiyor ve isteyen kulüplerden 10 milyon Euro bonservis talep ediyor.

FM 2020 Türk Wonderkids Abdülkadir Ömür
FM 2020 Türk Wonderkids Abdülkadir Ömür

FM 2020 Sağ Kanat Önerisi

FM 2020 wonderkids sağ kanat forvet almak istemiyorsanız wonderkid futbolcular kadar değerli futbolcuları paylaşıyoruz. Listede yer alan futbolcular talep edilen bonservisleri rahatlıkla karşılayabilen futbolcular. Genç yaşta olmaları daha yüksek bonservise satacağınız anlamına geliyor. Eğer kanat forvet arıyorsanız listedeki futbolcuları mutlaka incelemeniz gerekiyor.

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
79David Neres22Sağ KanatAjax2 Milyon Euro13.5 Milyon EuroBrezilya
79Victor Tsygankov21Sağ KanatD. Kyiv1 Milyon Euro17.5 Milyon EuroUkrayna
79Maxwel Cornet22Sağ KanatOL2 Milyon Euro8.75 Milyon EuroFildişi
FM 2020 Sağ Kanat Önerisi

Victor Tsygankov

FM 2020 wonderkids sağ kanat forvet yazımızın son ismi Victor yetenek puanlarından dolayı sıradan kanat forvet gibi gözüküyor. Fakat oyuncu gösterdiği performans ile sizi sevindiriyor. Her yıl neredeyse 15 gol atan futbolcu yaptığı çift haneli asistler ile büyük kulüplerin kanat forvet ihtiyacını rahatlıkla karşılıyor. Uyum problemi olmayan futbolcu her ligde oynayabiliyor. Fakat kendisi her ligde oynamak istemiyor. Oyuncuyu ikna etmek için büyük bir ligde menajerlik yapmanız gerekiyor.

FM 2020 Sağ Kanat Önerisi Victor Tsygankov
FM 2020 Sağ Kanat Önerisi Victor Tsygankov

Oyuncuyu kulübünden almak için 20 milyon Euro bonservis ödemeniz gerekiyor. Başka liglerde oynamak için can atan futbolcuya 1.5 milyon Euro garanti ücret ödemeniz gerekiyor. Bonservis bedeli için endişelenmeyin çünkü futbolcu attığı gol ve asistlerle kazandırdığı maçlarla bu ücreti rahatlıkla karşılıyor.

FM 2020 Sağ Kanat Listesi

Eğer FM 2020 wonderkids sağ kanat futbolcusunu sadece kanat oyuncusu olmasını istiyorsanız listede birbirinden yetenekli oyuncular yer alıyor. Listedeki futbolculara bakmanızı tavsiye ediyoruz. Kanat forvetler kadar gol atamasalar da yaptıkları asistler ile sizi başarıya taşıyabiliyor. Listenin en yetenekli futbolcusunu düşük bir fiyata alırken yetenek puanı sıradan bir futbolcuyu çok yüksek bonservis ödeyebiliyorsunuz.

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
85Rober18Sağ KanatReal Hispalis12 Bin Euro52 Bin Euroİspanya
84Harvey Elliot16Sağ KanatLiverpool6 Bin Euro 975 Bin Euroİngiltere
82Christian Pulusic20Sağ KanatChelsea7.5 Milyon Euro43 Milyon EuroABD
81Reiss Nelson19Sağ KanatArsenal2 Milyon Euro23 Milyon Euroİngiltere
80Karamoko Dembele16Sağ KanatCeltic50 Bin Euro3 Milyon Euroİngiltere
80Georgiy Tsitaishvili18Sağ KanatDinamo Kyiv200 Bin Euro2.2 Milyon EuroUkrayna
79Lisandru Tramoni16Sağ KanatA.C. Ajaccion2.5 Bin Euro120 Bin EuroFransa
79Samuel Chukwueze20Sağ KanatVillarreal900 Bin Euro12.25 Milyon EuroNijerya
79Ferran Torres19Sağ KanatValencia950 Bin Euro12.25 Milyon Euroİspanya
78Marquinhos Cipriano20Sağ KanatS. Donetsk350 Bin Euro4.6 Milyon EuroBrezilya
FM 2020 Sağ Kanat Listesi

Rober

FM 2020 wonderkids ucuz listesinin en yetenekli futbolcusu Rober ile devam ediyoruz. Rober yaşından dolayı yetenek puanları daha ortaya çıkmasa da futbolcu ilk yılında gösterdiği performans ile yetenek puanın önemsiz olduğunu gösterebiliyor. Pas yeteneği düşük gözüküyor başta fakat attığı ara paslar ve basit paslar ile kendine hayran bıraktırıyor. Oyuncuyu alırsanız üstüne çok fazla titremeniz gerekiyor. Normal yoğunluktaki antrenman programı ve ara sıra maçlarda oynatsanız bile kendini geliştirebiliyor. Bu yüzden oyuncuyu fazla yormamanızı tavsiye ediyoruz.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Rober
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Rober

FM 2020 wonderkids cheap listesinin en yetenekli futbolcusu olarak nitelendirdiğimiz futbolcuyu kulübü değerini anlamadan 1.2 milyon Euro gibi bir bedel ödeyerek takımınıza katabiliyorsunuz. Kulüp büyük bir hata yaparak oyuncunun serbest kalma maddesini 1.2 milyon Euro gibi şaşırtan bir bedel olarak belirliyor. Bu ücreti hemen ödemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü oyuncu anında İspanya’nın büyük kulüplerinin transfer listesine girebiliyor.

DipNot: Oyuncunun ismini oyunun arama sekmesine yazdığınız zaman bulamayabiliyorsunuz. Futbolcuyu bulmak için takımının 19 yaş altı takımına bakmanız gerekiyor.

Harvey Elliot

FM 2020 wonderkid shortlist de yer alan bir futbolcu büyük kulüpte futbol oynuyorsa o futbolcuyu kadronuza katmakta zorlanabiliyorsunuz. Fakat bazı oyuncuları büyük kulüplerin elinden alabiliyorsunuz. Elliott bunun en büyük örneği. Futbolcunun genç oyuncu sözleşmesi bulunuyor. Bu sözleşmeye göre futbolcu 18 yaşında serbest kalıyor. Böyle yetenekli değeri hızlı olursanız hemen kadronuza katabiliyorsunuz. Kadronuza kattıktan sonra oyuncuyu iki yıl kiralarsanız futbolcu kendini geliştirmeye başlıyor. Bu vakitten sonra futbolcuyu durduramıyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Harvey Elliot
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Harvey Elliot

FM 2020 wonderkid ucuz futbolcular arasında yer alan futbolcuyu geliştirdikten sonra büyük kulüplere 100 milyon Euro karşılığında satabiliyorsunuz. Fakat oyuncu biraz kolay sakatlanıyor. Bu yüzden oyuncuya oluşturacağınız geliştirme programını daha dikkatli oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Karamoko Dembele

FM 2020 wonderkids sağ kanat oyuncuları daha çok oyun odaklı oluyor. Bu sebepten dolayı sahnenin biraz gerisinde kalıyor. Fakat verdikleri katkıyı dikkatle inceledikten sonra oyuncuların kıymetini anlıyorsunuz. Geliştikten sonra kıymetini daha çok anlayacağınız futbolculardan biri de Dembele. Futbolcu yaşının ufak olması sebebi ile geleceğe yatırım gibi gözüküyor. Fakat oyuncu genç yaşına rağmen tecrübeli futbolcular gibi göze hoş gelen bir futbol oynuyor. Yeteneklerine baktığınız zaman bu futbolcu mu diye düşünüyor olabilirsiniz fakat oyuncu geliştikten sonra yetenek puanlarının hızlı bir şekilde değiştiğini görüyorsunuz.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Karamoko Dembele
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Karamoko Dembele

Hızla gelişen wonderkids genç oyuncu sözleşmesi ile Celtic’de top oynuyor. Genç oyuncu sözleşmesi ile futbolcuya para ödemeden kadronuza katabiliyorsunuz. Yetenekli futbolcuyu kadronuza para vermeden katmanız için hem sizin hem de kulübünüzün başarılı olması gerekiyor. Futbolcu Türkiye 1. Ligi ya da İngiltere’nin alt kümelerindeki takımlarda oynamak istemiyor.

Georgiy Tsitaishvili

FM 2020 takım önerisi isteyenlere Ukrayna’nın köklü kulüplerinden Dynamo Kyiv’e bakmasını tavsiye ediyoruz. Kulüp küçük gibi dursa da içindeki yetenekli futbolcular ile Asya bölgesinin en iyi takımları arasında ilk 3 de yer alıyor. Kulüp alt takımlarında keşfedilmeyen cevherler yatıyor. Fakat biz as takıma bakarsak büyük takımların henüz keşfetmediği cevherler arasında Georgiy’de yer alıyor. Futbolcu genç yaşına rağmen çok iyi bir top oynuyor. Bunu 18 yaşında olmasına rağmen a takımda olmasından anlıyoruz. Futbolcu biraz yavaş gelişse de oynadığı güzel futbol ile yaşıtları arasında en değerli futbolcular arasında yer aldığını asla unutturmuyor.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Georgiy Tsitaishvil
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Georgiy Tsitaishvil

Büyük yeteneğin Kyiv’de oynaması sizi rahatlatsın. Çünkü kulübü Georgiy için çok yüksek bir ücret talep etmiyor. Eğer büyük bir kulübün bünyesinde yer alsaydı futbolcuyu almanız için yüksek bonservis bedelleri ödemeniz gerekiyor. Takımı futbolcu için 4 milyon Euro artı bonus maddeler istiyor. Toplamda 6 milyon Euro’luk bir sözleşme önerirseniz takımı seve seve kabul ediyor.

Lisandru Tramoni

FM 2020 wonderkids sağ kanat listemizin sonuna geliyoruz. Küçük yaşına rağmen büyük işler başarabilecek kapasiteye sahip olan Lisandru ile devam ediyoruz. Oyuncunun özellik ekranına baktığınız zaman 16 yaşında olduğunu görebiliyorsunuz ve futbolcunun ve uzun bir yatırım olduğunu düşünüyorsunuz. Fakat futbolcu oyun zekası sayesinde kısa sürede gelişip yaşıtlarından daha iyi bir futbol ortaya koyuyor. Futbolcunun kulübü ile genç oyuncu sözleşmesi bulunuyor.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Lisandru Tramoni
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Lisandru Tramoni

Genç oyuncu sözleşmesi futbolcu FM 2020 wonderkids cheap listesinde de yer alıyor. Oyuncunun 18 yaşına girmesini beklemeden anında imza attırabiliyorsunuz. Bonservis bedeli ödemediğiniz futbolcuya düşük garanti ücret ödeyerek kadronuza katıyorsunuz. Bu da cheap listesinde yer almasını sağlıyor.

Marquinhos Cipriano

FM wonderkids sağ kanat oyuncusu Cipriano ile devam ediyoruz. Cipriano 20 yaşında olmasına rağmen dünya futbolu onun patlama yapmasını bekliyor. Futbol genç yaşta gösterdiği başarılar ile ilgileri üzerine çekti. Fakat futbolcu daha sonrasında iyi bir oyun ortaya koyamadı. Bu yüzden değeri düşen oyuncuyu ucuza alabiliyorsunuz. Eğer oyuncuyu güzel geliştirirseniz futbolcuyu yüksek fiyatlara satabiliyorsunuz. İspanya takımları futbolcuyu en çok isteyen kulüpler arasında ilk sırada yer alıyor.

FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Marquinhos Cipriano
FM 2020 Wonderkids Sağ Kanat Marquinhos Cipriano

İspanya’nın dev kulüplerinin peşinde koştuğu oyuncuyu 5 Milyon Euro artı bonuslarla transfer edebiliyorsunuz. FM 2020 wonderkid ucuz listesinde de yer alan futbolcuya yıllık 500 bin Euro ödemeniz durumunda takımınıza hemen katılıyor. Futbolcu çift haneli asistlerle ödenen bonservisi anında karşılıyor.

FM 2020 Wonderkids Türk Sağ Kanat Listesi

FM 2020 Türk Wonderkids listesindeki futbolcular sayesinde ülkemizdeki yabancı kuralından rahatlıkla geçebiliyorsunuz. Bu mevki de Türk bir futbolcu oynatmanız yabancı sayınızda düşüş yaşatıyor. Listedeki futbolcular gösterdikleri performans ile ilk on birinizde sürekli yer alacağına inanıyoruz.

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
74Levin Öztunalı23Sağ KanatMainz 05650 Bin Euro4.5 Milyon EuroTürkiye
69Barış Alıcı21Sağ KanatFenerbahçe150 Bin Euro1.4 Milyon EuroTürkiye
69Elayis Tavsan18Sağ KanatSparta20 Bin Euro250 Bin EuroHollanda
FM 2020 Wonderkids Türk Sağ Kanat Listesi

Elayis Tavsan

FM 2020 wonderkids Türk oyuncular arasında garip bir futbolcu yer alıyor. Elayis Tavşan Türk asıllı fakat Hollanda vatandaşı. Bu ismin Wonderkids Türk listesinde yer alması herkesi şaşırtıyor. Futbolcunun özelliklerine baktığınız zaman hızlanma özelliği ve bitiriciliği ne kadar özel futbolcu olduğunu gösteriyor. Futbolcuya doğru antrenman uygulamanız durumunda diğer özelliklerini de geliştiriyor.

FM 2020 Wonderkids Türk Elayis Tavsan
FM 2020 Wonderkids Türk Elayis Tavsan

Hızla gelişen futbolcuyu kadronuza katmak için 2.5 milyon Euro bonservis ücreti ödemeniz gerekiyor. Futbolcu da sizden yıllık 400 bin Euro garanti ücret talep ediyor. Bu kadar düşük ücretler ödeyerek alabileceğiniz pek fazla oyuncu bulunmuyor. Eğer orta düzey takım yönetiyorsanız Tavşan’ı anında almanızı tavisye ediyoruz.

FM 2020 Sağ Kanat Oyuncusu Önerisi

FM 2020 wonderkids alıp onun gelişmesini bekleme istemiyorsanız. Bu bölgede gelişmiş ve başarılarınızda büyük rol oynayacak futbolcuları tavsiye ediyoruz. Listedeki oyuncuların maliyetleri yüksek fakat sağladıkları katkı ile bu fiyata değer olduklarını ilk sezonlarında gösteriyorlar.

Yetenek PuanıİsimYaşMevkiKulüpYıllık Aldığı ÜcretBonservis BedeliTemsil Ettiği Ülke
77Emi Buendia22Sağ KanatNorwich1 Milyon Euro33 Milyon EuroArjantin
77Jonathan İkone21Sağ KanatLOSC1.2 Milyon Euro10.75 Milyon EuroFransa
76Gelson Martins24Sağ KanatAS Monaco5.3 Milyon Euro26 Milyon EuroPortekiz
70Ömer Ali Şahiner27Sağ KanatKonyaspor450Bin Euro5.75 Milyon EuroTürkiye
FM 2020 Sağ Kanat Oyuncusu

Jonathan İkone

FM 2020 transfer yaması yaparsanız İkone’yı başka büyük takımlarda görmeniz mümkün. Fransa’nın dev kulüplerini tek tek geçen Fransa’nın şampiyonu LOSC takımının en önemli oyuncularından biri olan Ikone FM oyununda da önemli oyuncular arasında. Eğer wonderkids alıp onun gelişmesini beklemek istemiyorsanız Fransa’nın flaş oyuncusunu almanızı tavsiye ediyoruz.

FM 2020 Sağ Kanat Oyuncusu Önerisi Jonathan İkone
FM 2020 Sağ Kanat Oyuncusu Önerisi Jonathan İkone

Ikone’yi almak istiyorsanız LOSC takımına 20 milyon Euro ödemeniz gerekiyor. Oyuncu da sizden 1.8 milyon Euro garanti ücret istiyor. Futbolcunun masraflarını düşünce oyuncu için değer gibi gözüküyor. Takımınızda önemli başarılar sağladıktan sonra iyi bir bonservis bedeli talep ederek satabiliyorsunuz.

FM 2020 wonderkids sağ kanat listemizin sonuna geldik. Listede birbirinden değerli yabancı ve Türk futbolcular bulunuyor. Yabancı sınırından dolayı bir kaç isim wonderkids olmamasına rağmen listede yer alıyor. Siz bu futbolcular yerine hangi futbolcuları eklemek isterdiniz?

Sağ Kanat mevkisi dışında eğer sol kanat için oyuncu arıyorsanız FM 2020 wonderkids sol kanat listesi yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu