IOSGüncel

Focos Live ile Videolarınız Arkasını Bulanıklaştırın

Bildiğiniz gibi yeni nesil Apple cihazlarının portre modu sayesinde arkası bulanık fotoğraf çekilebiliyor. Fakat bu özelliğin videolarda olmaması büyük bir eksiklik. Focos Live bu eksikliği kapatmak için üretilmiş bir uygulama.

Focos Live
Focos Live

Apple Store‘dan indirebileceğiniz Focos Live; fotoğraf konusunda en başarılı uygulamalardan biri olarak ön plana çıkıyor. Maalesef akıllı telefonların çekilen fotoğraf ve videoların arkasını bulanıklaştırma seviyesi kullanılan ufak sensörler sebebiyle istenilen seviyede değil. Tabi ki istisnanalar da var. Apple’ın cihazlarında yerleşik olarak bulunan portre modu, arkası bulanık video çekimini desteklemiyor. Focos Live ise kullandığı bilişimsel fotoğrafçılık altyapısı sayesinde çektiğiniz videolarınızın arkasını bulanıklaştırmanızı sağlıyor. Firmanın alışılagelmiş tasarımına sahip olan uygulamanın kullanımı oldukça basit. Uygulamaya yüklediğiniz video özel derinlik verileriyle kayıt altına alınıyor. Bu sayede çekilen videoların arkası bulanıklaştırılıyor. Çekmiş olduğunuz videonun arkasının ne kadar bulanık olacağı ise sizin kararınız.

Focos Live Ücretsiz

İçeresinde profesyonel olmayan kullanıcılar için yeterli seviyede video editörü bulunun Focos Live, ücretsiz olarak indirilebiliyor. Fakat tabi ki ücretsiz sürüm profesyonel kullanıcıları tatmin etmeyebilir. Bu nedenle profesyonel kullanıcılar uygulamanın ücretli sürümünü tercih edebilir. Fakat ücretsiz sürüm de gerek Apple cihazlarında bulunmayan bir özelliği mükemmele yakın yapabiliyor olması gerekse de kullanımının oldukça kolay olması sebebiyle rakiplerini geride bırakıyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu