FPS

We Are Football Oyunu Yakın Zamanda Geliyor

We Are Football yakın zamanda geliyor. Bildiğiniz üzere piyasa da birçok menajerlik oyunu bulunuyor. Bu oyunlar içerisinde en çok takip edilen ve en çok oynanan oyun Football Manager serileri oluyor. Football Manager serilerinin bu kadar çok sevilmesinin sebebi ise size menajerliği tam anlamıyla yaşatıyor olması. Oyunda yönettiğiniz kulübün başkanını, futbol direktörünü ve oyuncularınızı mutlu etmeniz gerekiyor.

We Are Football Oyunu Yakın Zamanda Geliyor
We Are Football Oyunu Yakın Zamanda Geliyor

Bu üç faktörü yaşadığınız şampiyonluklar, az para ödeyerek aldığınız futbolcular ile mutlu edebiliyorsunuz. Yönettiğiniz kulüpteki 3 faktörü mutlu ettiğiniz zaman taraftarı da mutlu etmiş oluyorsunuz. Gerçek hayatta da menajerlik yaptığınız zaman bu 3 faktör ile yakın temas için de bulunuyorsunuz. Şampiyonluklar sizin taktikleriniz ile gerçekleşiyor. Az para ödeyerek futbolcu almak ise sizin scout becerinizi gösteriyor. Taktikler konusunda iyiyken scout konusunda iyi değilseniz endişelenmeyin.

Çünkü oyun sizlere wonderkid oyuncuları paylaşıyor. Tek yapmanız gereken listedeki futbolculardan takımınıza uygun olanları bonservis bedeli ödeyerek takımınıza katmak. Şu ana kadar anlattığımız şeyleri oyunun özellikleri gibi düşünebilirsiniz. FM’nin bu kadar çok sevilmesinin sebebi de bu özellikler oluyor. Peki bu özellikleri sunan başka bir oyun bulunuyor mu? Yakın zamanda gelecek olan We Are Football dışından hiçbir oyun sunmuyor.

Footbal Manager’in Yeni Rakibi We Are Football Ne Zaman Çıkıyor?

Menajerlik oyunu denildiği zaman akla gelen Footbal Manager oyununa yeni bir rakip geliyor. FM’nin sunduğu tüm özellikleri sunan bunun dışında farklı özelliklerde ekleyen We Are Football oyunun yakın zamanda çıkacağı duyuruldu. Duyuruda WAF’ın ilk kez Steam‘de piyasaya sürülmesi dikkati çeken olay oldu. Çünkü yeni bir oyun kullanıcılara sunulacağı zaman tüm oyun indirme platformlarına aynı tarihte yükleniyordu.

Footbal Manager'in Yeni Rakibi We Are Football Ne Zaman Çıkıyor?
Footbal Manager’in Yeni Rakibi We Are Football Ne Zaman Çıkıyor?

Oyunun geliştiricilerinin neden böyle bir karar aldığı bilinmiyor. Oyunun geliştiricileri bu konu hakkında açıklama yapmayınca oyunun sadece Steam’de yer alacağı iddiaları ortaya atıldı. Bu iddiaların ne kadar doğru olduğu bilinmese de oyunun 10 Haziran tarihinde Steam’de yayınlanacağı biliniyor.

WAF’ın Football Manager’den sunduğu farklı özellikler;

  • Kadınlar Ligi’nde de takım yönetebiliyorsunuz.
  • Aldığınız kararlardan sonra anında geri bildirimler geliyor.
  • Her seferinde farklı olan medya diyalogları.
  • Yakın temasta olduğunuz futbol adamları ile birbirinden farklı diyologlar.

Bu özelliklerin dışında yakın zaman da daha farklı özelliklerin açıklanacağı oyun geliştiricileri tarafından duyuruldu.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu