Güncel

Formula 1 İstanbul Yarışı Tanıtımı

Covid-19 virüsü sebebiyle ertelenerek izleyicilerini üzen F1, bir nebze üzüntüleri azaltmak amacıyla oyununu erken bir tarihte sevenlerinin beğenisine sunmuştu. Formula 1 yarışları ülkemiz ve dünya çapında büyük bir izleyici kitlesi bulunuyor. Formula 1 yarışları uzun bir aradan sonra tekrardan İstanbul’a geldi. Formula 1 İstanbul yarışı tanıtım videosuyla ülkedeki sevenlerin dikkatini çekti ve gözler bugün ki yarışta.

Formula 1 İstanbul Yarışı
Formula 1 İstanbul Yarışı

Formüle 1 yarışları 15 Kasım’da sona eriyor. Tanıtım filminde yer alan Alex Albon ve Pierre Gasly tarihi yerlerde araçları ile görüldü. Çekilen tanıtım filmi ile yakın zamanda yarışların tekrardan İstanbul’da olacağı anlaşılıyor.

F1 araçları 9 yıl sonra tekrardan İstanbul’da ve bunu sevenlerine duyurmak için güzel bir tanıtım videosu yayınladı. Tanıtım filminde yer alan Red Bull Racing pilotu Alex Albon ve Alpha Tauri pilotu Pierre Gasly’nin İstanbul’un tarihi mekanları başlayan ve daha son bir kıtadan diğer kıtaya yüksek hızda geçiyorlar.

Yapılan çekimlerin ardın kendi hesabından paylaşan F1 resmi İnstagram hesabı 14’üncü etap olan DHL Türkiye Gran Prix için kısa bir tanıtım filmi yayınladı.  Formula 1 yayınladığı video da yarışların tekrardan Türkiye’de olduğunu duyan pilotlarımız İstanbul şehrinde kıtasal bir gösteri ile kutladı şeklinde bir açıklama yaptı.

Gasly’nin Formula 1 İstanbul Yarışı Hakkında Açıklamaları

Tanıtım filminde yer alan Pierre Gasly, bugün başlayacak olan yarışlar için heyecanlı olduğunu belirtti daha sonra ‘’ İstanbul gibi güzel bir şehirde ve bu şehrin tarihi yerlerinde aracımla bulunmak mutlu etti. Birazcık hız limitini aştım. İstanbul’da çok güzel iki gün geçirdim ve İstanbul Park’taki keskin ve güzel pistlerde yarışmak için sabırsızlanıyoruz. Son yarışmalardan kazandığımız ivmeyi burada da devam ettirmek istiyoruz’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Formula 1 İstanbul Yarışı Öncesi Tavla
Formula 1 İstanbul Yarışı Öncesi Tavla

Covid-19 virüsünden dolayı eski günlerdeki gibi izleyiciler olmasa da şehirdeki turlarında hoş bir ilgiyle karşılanan pilotlar burada olmaktan mutluluk duyduklarını belirtiyorlar. Tanıtım videosu yayınlanmadan önce pilotlar manzara eşliğinde tavla oynaması sosyal medya da ilgi çekmişti.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu