Güncel

Fortnite Elektrikli Hummer Üretiminde Yer Alacak

Fortnite oyun motoru ile elektrikli araba üretmesi sanıldığı kadar zor bir çalışma olacağı düşünülmüyor. Çünkü Unreal Engine adlı oyun motoru, elektrikli Hummer üretimi yapmak için kullanılıyor.

Fortnite oyunun popüler oyunlarından Battle Royal ve arama motoru ile araba üretmesi oldukça merak edilen konulardan biri. Epic Games ‘in oyun motoru olan Unreal Engine, GMC ‘ nin yeni 2022 model Hummer elektrikli aracın dijital panelini oluşturacağı biliniyor.

General Motors, Epic Games ile yaptığı anlaşma içinde elektrikli otomobilin yazılımını Unreal Engine ile geliştiriyor. Epic Games, aracın eğlence ve dijital kokpit gibi deneyimlerini aktarmasını sağlamak için Unreal Engine oyun mimarisine dayanan yeni bir HMI girişimi olduğunu duyurdu.

Fortnite 2022 Hummer Üretiyor
Fortnite 2022 Hummer Üretiyor

Fortnite ile Elektrikli Araba: 2022 Hummer

EV GMC tarafından 2022 Hummer elektrikli aracın dijital kokpitinde ve bilgi-eğlence sisteminde Unreal Engine ‘i kullanan ilk araç olma olasılığını bulunduruyor. Aynı zamanda Hummer’ın belki 2021 Cadillac Escalade’ye anımsatan yeni bir dijital kokpit sistemi de tanıtılabileceğini duyuruyor.

Fortnite ilk zamanlarda birçok oyunun mimarisi olan Unreal Engine 5 ile grafikleri 4K çözünürlüğünde görüntülenebilen ve yeni nesil konsol donanımı ile yüksek hızlı depolama çözümlerinden tam olarak yararlanabiliyor. Bu, GMC’ nin yeni elektrik mimarisini destekleyeceği anlamına geliyor.

Fortnite Arama Motoruyla Hummer Üretiyor
Fortnite Arama Motoruyla Hummer Üretiyor

Epic Games ayrıca GM ile yapılan anlaşmanın otonom sürüşüne de destek sağlayabileceğine inanıyor. Unreal Engine ile destekli otonom sürüş sayesinde araç içerisinde, dilerseniz video izleyebiliyor dilersiniz de oyun oynaya biliyorsunuz. Epic Games, Unreal Engine için tüm bu özelliklerin ve işlevlerin geliştirilmesiyle ilgileniyor.

Fortnite 2022 Hummer Yazılımını Üreteceğini Duyurduğu Video

Ayrıca Epic Games otomotiv sektörüne daha da hızlı ve etkili giriş yapabilmek için Unreal Engine motorunun kullanımında; BlackBerry QNX, Mapbox, Qualcomm, Siili Auto ve Vectorform gibi teknoloji öncüleri ile anlaşmalar sağladığını duyurdu. Tüm bu çalışmaların dışında 20 Ekim’de tarihinde düzenlenecek dijital bir lansman kapsamında yeni elektrikli Hummer modelinin duyurulması bekleniyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu